10 najważniejszych czynników wywołujących trądzik różowaty i jak je okiełznać

10 najważniejszych czynników wywołujących trądzik różowaty i jak je okiełznać

Jeśli cierpisz na trądzik różowaty, wiesz już, że Twoja skóra jest bardzo wrażliwa. Z tego powodu wiele czynników może powodować objawy, takie jak zaczerwienienie twarzy, zaczerwienienie lub pieczenie. Wszystko, co powoduje nasilenie objawów, nazywa się wyzwalaczem.

„Wiele czynników środowiskowych może wywołać trądzik różowaty” – mówi Geeta Yadav, lekarz medycyny, dermatolog i założycielka FACET Dermatology w Toronto. Te wyzwalacze aktywują stan zapalny w organizmie, co powoduje wystąpienie zaostrzeń, dodaje dr Yadav.

„Czynniki wyzwalające są różne dla każdego, dlatego warto zwrócić uwagę na potencjalne wyzwalacze u siebie” – mówi dermatolog Steven Daveluy, lekarz medycyny, profesor nadzwyczajny i dyrektor programowy wydziału dermatologii w Wayne State University School of Medicine w Detroit.

Jeśli potrafisz wskazać czynniki wyzwalające i ich unikać, zwiększysz swoje szanse na powstrzymanie nawrotów trądziku różowatego lub zapobiegnięcie pogorszeniu się objawów. Co więcej, może to pomóc w lepszym leczeniu.

Oto 10 najczęstszych czynników wyzwalających trądzik różowaty i sposoby kontrolowania każdego z nich.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *