6 najlepszych urządzeń mikroprądowych |  Strateg

6 najlepszych urządzeń mikroprądowych | Strateg


Foto-ilustracja: Strateg; Zdjęcia: Sprzedawcy detaliczni

Po raz pierwszy wypróbowałam mikroprądy w jasno oświetlonym sklepie, w otoczeniu 50 innych pisarzy zajmujących się urodą. Był rok 2018, a NuFace i FaceGym, wówczas stosujące nowatorską technikę, połączyły siły, aby zaprezentować najnowszą technologię marek. Leżałem nieruchomo, podczas gdy kobieta przesuwała NuFace po mojej skórze, rzeźbiąc i rzeźbiąc moje kości policzkowe, jakby były zrobione z gliny, podczas gdy ignorowałem to dziwne uczucie, gdy zbliżyła się do mojej linii włosów. Kiedy w końcu skończyła i dała mi lustro, żebym mógł obejrzeć swoje dzieło, byłem obojętny. Miałem wtedy 22 lata, więc nie było zbyt wiele (ani nic), co mógłbym podnieść i ujędrnić, i chociaż zauważyłem niewielką poprawę, nic nie skłoniło mnie do dodania urządzenia mikroprądowego do mojej rutyny. Ale byłem ciekawy. Od tego czasu obserwuję tę przestrzeń i patrzę, jak eksploduje. Większość kwarantanny spędziłem przewijając TikTok z NuFace w dłoni, podczas gdy mój algorytm publikował filmy o drenażu limfatycznym i masażu twarzy. Wydawało się to nieuniknione. Sięgnąłem po swoje urządzenie, próbując zastosować się do ich technik. Kiedy siedziałam w łazience pokryta odpowiednikiem fantazyjnego żelu do USG, zastanawiałam się: Jak to w ogóle działa? Zasadniczo jest to trening dla Twojej twarzy.

Urządzenia mikroprądowe stymulują mięśnie twarzy i wytwarzają w nich delikatne skurcze za pomocą prądu elektrycznego o niskim napięciu. „Może to tymczasowo zwiększyć napięcie spoczynkowe tych mięśni” – mówi certyfikowany dermatolog, dr Daniel Belkin z New York Dermatology Group. To jak pójście na siłownię i zrobienie kilku loków. Natychmiast po treningu biceps jest wyraźnie ukształtowany, mówi dermatolog Mona Gohara, lekarz medycyny, profesor nadzwyczajny dermatologii klinicznej w Yale School of Medicine.

Jak w przypadku każdego programu ćwiczeń, musisz się zaangażować – zazwyczaj co najmniej pięć razy w tygodniu – aby zobaczyć skumulowane korzyści z mikroprądów. Chodzi o to, że z czasem ujędrniasz mięśnie. „Energia przepływa przez mięsień, aby go wzmocnić, a silniejszy mięsień unosi skórę ze względu na jej zwiększony rozmiar. To wszystko jest bardzo mikroskopijne, więc nie zbudujesz masywnych mięśni twarzy” – mówi Joie Tavernise, kosmetyczka z Nowego Jorku. „Możesz oczekiwać, że skóra będzie wyglądać na gładszą i jędrniejszą po zastosowaniu urządzeń mikroprądowych. Aby jednak utrzymać rezultaty, leczenie należy przeprowadzać często” – mówi Marina Peredo, dyplomowana dermatolog i profesor kliniczny na wydziale dermatologii w Mount Sinai School of Medicine. Innymi słowy, urządzenia mikroprądowe najlepiej sprawdzają się u osób, które mają ugruntowaną rutynę pielęgnacji skóry, która będzie się ich trzymać i szuka dodatkowego zastrzyku energii – a nie cudu.

I chociaż urządzenia mikroprądowe są ogólnie tolerowane, niektóre osoby, na przykład kobiety w ciąży lub osoby posiadające rozrusznik serca lub inny implant elektryczny, powinny ich całkowicie unikać. Jeśli masz cukrzycę lub problemy z sercem, radzę zapytać lekarza przed ich użyciem, a jeśli niedawno miałeś botoks lub wypełniacz, większość lekarzy medycyny estetycznej zaleca odczekać kilka tygodni, aż wszystko się uspokoi.

Pomijając wszystkie ostrzeżenia, poniżej zestawiłem najlepsze urządzenia mikroprądowe dla wszystkich typów użytkowników, polecane przez estetyków, którzy często z nich korzystają.

Zestaw startowy NuFACE Mini+

NuFace to OG urządzeń mikoprądowych i zwykle jest punktem wyjścia dla większości osób zainteresowanych wypróbowaniem tej technologii. Marka istnieje na rynku od 2005 roku i stała się synonimem mikroprądów. Najpopularniejsze urządzenia NuFace to NuFace Trinity+ i NuFace Mini. Główną różnicą między nimi jest to, że Trinity+ ma wymienne nasadki, dzięki czemu można tonizować całą twarz lub celować w określone obszary, podczas gdy Mini ma dwie stałe metalowe kule. Obydwa dostarczają impulsy mikroprądowe i dla większości ludzi Mini będzie działać dobrze i zapewnia zauważalne rezultaty. Jest także o połowę tańszy, co czyni go idealną opcją dla kogoś, kto chce zacząć korzystać z urządzeń lub planuje być użytkownikiem okazjonalnym i nie chce wydawać więcej niż 300 dolarów. W porównaniu z innymi urządzeniami mikroprądowymi funkcjonalność NuFace jest prosta. Włącza się lub wyłącza, można zwiększyć intensywność impulsów, ale to wszystko. „Mini jest świetne, jeśli chcesz czegoś niezwykle prostego, pozbawionego innych bajerów i bajerów” – mówi Raquel Medina-Cleghorn, estetyk i założycielka studia twarzy Raquel New York. Osobiście używałem Mini z przerwami przez ostatnie pięć lat. Lubię go stosować przed ważnymi wydarzeniami lub dniami, kiedy wyglądam na opuchniętą, przesuwając urządzenie po okolicy przez około dziesięć minut, aż moja twarz będzie wyglądać na bardziej uniesiona i ujędrniona. Używam go w taki sam sposób, jak gua sha, a rezultaty są podobne do masażu limfatyczno-drenażowego, ale przy mniejszym wysiłku. Samantha Mims, kosmetyczka w Brooklyn Face and Eye, lubi to urządzenie i korzysta z niego okazjonalnie, szczególnie przed ważnymi wydarzeniami lub w podróży. „Wypustki na urządzeniu są dość proste i pozwalają wejść do środka, naprawdę wyrzeźbić twarz i śledzić mięśnie” – mówi. „Rezultaty zauważam natychmiast po każdym zabiegu.” Elizabeth Hand, estetka i założycielka Stalle Studios, poleca go zwykłym użytkownikom. „Jeśli używasz go co kilka tygodni, myślę, że NuFace jest dobry” – mówi. „To mniejsza inwestycja”.

Mini urządzenie mikroprądowe MyoLift

Dwie kosmetyczki, z którymi rozmawiałam, wspomniały o MyoLift Mini, który najbardziej przypomina narzędzia, których używają w pracy i zapewnia rezultaty podobne do zabiegu w gabinecie. W przeciwieństwie do większości urządzeń domowych, które korzystają z jednego urządzenia ręcznego, to urządzenie wykorzystuje dwie różdżki z mniejszymi metalowymi końcówkami, które pozwalają na większą precyzję. „Doskonale dopasowuje się do konturów twarzy” – mówi Sarah Akram, kosmetyczka i założycielka Sarah Akram Skincare, studia twarzy w Aleksandrii w Wirginii. Używasz małych różdżek w podobny sposób, w jaki używasz większego urządzenia ręcznego, dostosowując się do kształtu struktury kości. Kosztuje 329 dolarów, czyli mniej więcej tyle samo, co NuFace Trinity, ale oferuje większą elastyczność. Jest to dobra opcja, jeśli chcesz zainwestować nieco więcej w mikroprądy i masz doświadczenie z innymi urządzeniami lub chcesz poświęcić czas na naukę techniki mikroprądowej. Ponieważ to urządzenie jest przeznaczone dla specjalistów zajmujących się pielęgnacją skóry, nie ma zbyt wielu formalnych instrukcji (chociaż jest kilka przydatnych filmów na YouTube), więc musisz sam dowiedzieć się, jak to działa.

ZIIP Halo

Jeśli nigdy wcześniej nie dotykałeś urządzenia mikroprądowego, idealnym rozwiązaniem będzie coś z odrobiną instrukcji. Medina-Cleghorn lubi ZIIP, który jest wyposażony w zaprogramowaną maseczkę i aplikację zawierającą szereg łatwych do zrozumienia samouczków. Założycielka marki, Melanie Simon, często tworzy nowe maseczki na potrzeby aplikacji, a po zakupie urządzenia zawsze będziesz mieć dostęp do biblioteki twarzy. Dostępne są filmy przedstawiające pełny makijaż twarzy, trwające od czterech do dziesięciu minut, a także krótsze filmy, które pomagają ukierunkować zabieg na określone obszary i osiągnąć określone cele, takie jak uniesione brwi lub węższa linia szczęki. Medina-Cleghorn lubi także połączenie mikro- i nanoprądu, przy czym ten ostatni pomaga zwiększyć produkcję kolagenu. „W odróżnieniu od tradycyjnej technologii mikroprądowej, która głównie liftinguje, modeluje i napina, ZIIP może pomóc w walce z przebarwieniami, trądzikiem i obrzękami. Można go stosować na delikatnych obszarach, np. pod oczami, bez dodatkowych przyczepności” – mówi Edyta Jarosz, mistrzyni estetyki w Shafer Clinic Fifth Avenue w Nowym Jorku.

TheraFacePro

Urządzenia domowe wytwarzają znacznie słabszy prąd niż modele profesjonalne, ale to urządzenie ma tak wiele różnych sposobów i przystawek, że zyskujesz mnóstwo pieniędzy. „Przyłapuję się na tym, że używam go na moich klientach” – mówi Natalie Aguilar, kosmetyczka mieszkająca w Beverly Hills. „Ponieważ oferuje tak wiele różnych terapii, takich jak światło LED, gorące i zimne pierścienie, różne masażery do twarzy i oczywiście przystawka mikroprądowa, stale z niej korzystam. Jest bardzo łatwy w użyciu, nie wymaga kabla i zapewnia natychmiastowe rezultaty. Naprawdę łagodzi i tonizuje. Jest to również zaplanowane w czasie, więc wiem, że osiągnięto pełne leczenie”. Medina-Cleghorn jest również fanem. „Ma wszystkie te dzwonki i gwizdki” – mówi. „Istnieją trzy różne długości fal diod LED i można to zrobić jednocześnie z instrumentem perkusyjnym”.

7e Urządzenie do tonizacji twarzy MyoLift QT Plus

Oprócz dwuczęściowego urządzenia ręcznego, MyoLift QT Plus jest wyposażony w nakładki przewodzące na oczy, usta i czoło, umożliwiające korzystanie z rąk. „Naszą ulubioną częścią QT są akcesoria” – mówi Christina Uzzardi, kosmetyczka i założycielka Cheeks + Co, która podkreśla, że ​​zgodność z przepisami odgrywa dużą rolę w równaniu, więc im łatwiejsze w obsłudze urządzenie, tym lepiej. Zacznij od lekkiej warstwy żelu przewodzącego (Uzzardi preferuje aloes i odrobinę gliceryny), następnie wybierz program i nałóż nakładki. „Oglądaj swój ulubiony program i pozwól, aby urządzenie zadziałało” – mówi.

Zaawansowana różdżka do pielęgnacji skóry Solawave 4 w 1
Bardzo dobra oferta

Solawave jest najbardziej znana ze swoich różdżek świecących czerwonym światłem LED, ale różdżka do zaawansowanej pielęgnacji skóry 4 w 1 zawiera technologię mikroprądową. W przeciwieństwie do większości zaleceń na tej liście, to urządzenie nie zapewnia globalnego tonizacji twarzy, ale mała powierzchnia jest dobra w przypadku delikatnych miejsc, takich jak linia warg lub powieka. „Lubię to w przypadku obszarów, które są przerażające i trudniej dostępne” – mówi Mims. Lubi także dodatkową zaletę czerwonego światła, które może pomóc w stanach zapalnych i zmarszczkach.

• Natalie Aguilar, kosmetyczka
• Elizabeth Hand, estetka i założycielka Stalle Studios
• Edyta Jarosz, kosmetyczka w Shafer Clinic Fifth Avenue
• Raquel Medina-Cleghorn, kosmetyczka i założycielka studia twarzy Raquel New York
• Samantha Mims, kosmetyczka w Brooklyn Face and Eye
• Joie Tavernise, kosmetyczka i założycielka JTAV Skincare
• Christina Uzzardi, estetka i założycielka Cheeks + Co

Strateg ma na celu wyświetlanie najbardziej przydatnych, eksperckich rekomendacji dotyczących rzeczy wartych zakupu w rozległym krajobrazie handlu elektronicznego. Niektóre z naszych najnowszych podbojów obejmują to, co najlepsze zabiegi na trądzik, toczący się bagaż, poduszki dla osób śpiących na boku, naturalne sposoby na stany lękoweI ręczniki kąpielowe. Aktualizujemy linki, jeśli to możliwe, ale należy pamiętać, że oferty mogą wygasnąć, a wszystkie ceny mogą ulec zmianie.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *