Czy różdżka do pielęgnacji skóry rzeczywiście działa?

Czy różdżka do pielęgnacji skóry rzeczywiście działa?


Ponieważ za trzy miesiące zbliżają się moje 32. urodziny, myślę o pielęgnacji skóry. W większości mam szczęście: jak dotąd oszczędzono mi trądziku i zmarszczek, ale mam bladą, piegowatą cerę, którą łatwo uszkodzić przez słońce. Uwielbiam samopielęgnacyjny rytuał pielęgnacji skóry (delikatne oczyszczanie skóry, nakładanie różnego rodzaju serum czy koreańskich maseczek), ale jestem też dziennikarką i waham się przed wypróbowaniem jakichkolwiek eliksirów czy narzędzi, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, zwłaszcza jeśli nie są poparte naukami ścisłymi lub są zbyt drogie.

Moje poszukiwania w zakresie profilaktycznej pielęgnacji skóry (i dziesiątki ukierunkowanych reklam na Instagramie) doprowadziły mnie do różdżki Solawave, domowego narzędzia do terapii światłem czerwonym, które obiecuje wygładzić drobne linie, blaknąć przebarwienia i zmniejszyć obrzęki.

PRZEJDŹ DO PRZODU Co to jest różdżka do twarzy Solawave 4 w 1? | Czy terapia światłem czerwonym działa? | Moje doświadczenie z różdżką do twarzy Solawave 4 w 1 | Czy Solawave jest tego wart? | Różnica między dopuszczonym przez FDA a zatwierdzonym przez FDA

Co to jest różdżka do twarzy Solawave 4 w 1?

Co lubimy

  • Przystępny
  • Zwiększa nawilżenie skóry
  • Łatwy w użyciu

Coś wartego uwagi

  • Działa tylko na wilgotną skórę
  • Ograniczone wyniki

Solawave to podręczne urządzenie do pielęgnacji skóry, wielkości mniej więcej markera Sharpie, które łączy w sobie cztery poniższe zabiegi na twarz w jednej szczoteczce. Urządzenie jest sprzedawane na stronie internetowej Solawave (149 USD) i u innych głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Amazon czy Ulta.

Terapia światłem czerwonym: Różdżka ma na końcu kilka diod LED, które emitują czerwone światło, które według marki aktywuje komórki pod powierzchnią skóry, odmładzając ją od wewnątrz i zmniejszając drobne linie i zmarszczki.

Terapia mikroprądowa: Oprócz czerwonego światła różdżka emituje mikroprądy o niskim natężeniu, które według marki „bezboleśnie stymulują głębsze warstwy skóry” i tonizują mięśnie twarzy, promując zdrową skórę.

Masaż twarzy: Narzędzie wytwarza niskie wibracje podczas przesuwania różdżki po skórze, co według Solawave może zmniejszyć obrzęki. Efektem jest lekkie brzęczenie, podobne do odczuwania elektrycznej szczoteczki do zębów.

Terapeutyczne ciepło: Solawave nagrzewa się w miarę używania, co według marki może „pomagać w lepszej penetracji środków miejscowych”, takich jak serum.

Solawave instruuje użytkowników, aby przed użyciem oczyszczyli twarz i nałożyli serum lub miejscowo o właściwościach przewodzących (sprzedadzą serum aktywujące za 32 dolarów, ale radziłem sobie dobrze z kwasem hialuronowym, który już posiadam). Nawilżona twarz to podstawa: urządzenie dosłownie się wyłączy, jeśli nie będzie miało kontaktu z wilgotną skórą. Następnie Solawave zaleca przesuwanie różdżki w górę i na zewnątrz wzdłuż policzków, szczęki, szyi, czoła i pod okiem. Każda sesja powinna trwać około pięciu minut, a Solawave zaleca korzystanie z urządzenia trzy razy w tygodniu. Aby pomóc Ci dotrzeć do każdego zakamarka wokół oczu i nosa, końcówka różdżki może obracać się prostopadle, jak brzytwa.

Różdżkę można łatwo włączyć do każdego programu pielęgnacji skóry. Nie odczuwa się go zbyt mocno na skórze podczas jego stosowania, co stanowi część atrakcyjności (brak mrowienia i dyskomfortu). Zanim jednak opowiem więcej o moich osobistych doświadczeniach (i nieco ograniczonych wynikach), najlepiej najpierw zrozumieć terapię światłem czerwonym: jak i czy działa oraz jakie są jej ograniczenia.

Czy terapia światłem czerwonym działa?

Według lekarzy, z którymi rozmawiałem, oraz źródeł informacji, takich jak Cleveland Clinic, jury nadal nie ocenia skuteczności terapii światłem czerwonym. Chociaż istnieje kilka obiecujących małych badań klinicznych, społeczność naukowa potrzebuje więcej danych, aby ostatecznie stwierdzić, że to działa. Według broszury informacyjnej kliniki w Cleveland „terapia światłem czerwonym to wciąż nowa metoda leczenia, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jednak w tym momencie nie ma wystarczających dowodów na poparcie większości zastosowań.”

Doktor Shoshana Marmon, certyfikowana dermatolog i adiunkt w New York Medical College, stwierdziła, że ​​„istnieją małe badania, które wykazują dobrą skuteczność, a na pewno jest wiele badań, które wykazują bezpieczeństwo”. Na przykład Marmon podkreślił pewne sukcesy, takie jak korzyści terapii światłem czerwonym w gojeniu się ran lub leczeniu trądziku lub łysienia (wypadania włosów). Jednak na podstawie opublikowanych badań Marmon uważa, że ​​nie istnieją „naprawdę solidne dowody kliniczne z randomizowanych badań na dużą skalę”. Ponadto dodała, te małe badania kliniczne mogą być sponsorowane przez firmę zajmującą się terapią światłem czerwonym, nie są kontrolowane placebo lub mogą obejmować jedynie małe grupy pacjentów. Kiedy skontaktowałem się z Solawave, ich zespół przesłał badanie percepcji konsumentów wśród 60 uczestników, którzy używali produktu przez 30 dni i okresowo wypełniali samoocenę przez ten okres. Po 30 dniach 86% uczestników badania stwierdziło, że urządzenie pomogło zmniejszyć widoczność drobnych linii. 86% zauważyło również zmniejszenie widoczności porów, a 83% zgłosiło zmniejszenie obrzęków.

Doktor Michele Green i dr Hadley King, dermatolodzy z Nowego Jorku i eksperci NBC Select w zakresie naszej oferty produktów do pielęgnacji skóry i włosów, zgodzili się z oceną Marmona: „byłoby miło zobaczyć więcej danych potwierdzających rezultaty” – stwierdził King. „Jeśli tego nie mamy, bardziej prawdopodobne byłoby, że zarekomenduję inwestycję w urządzenie, które ma więcej wyników potwierdzonych danymi”. Green, która wyraziła poważny sceptycyzm wobec terapii światłem czerwonym, zauważyła, że ​​bardziej sprawdzone metody leczenia, takie jak botoks, lasery czy peelingi chemiczne, mogą być lepszym sposobem na uzyskanie rezultatów. (Zarówno King, jak i Green nie oferują w swoich praktykach terapii światłem czerwonym).

Terapia światłem czerwonym jest często stosowana w gabinetach dermatologów, zazwyczaj w celu odrostu włosów. Jednak, jak zauważył dr Danilo Del Campo, certyfikowany dermatolog z Chicago, urządzenia używane przez dermatologów znacznie różnią się od narzędzi stosowanych w domu, takich jak Solawave. Na przykład, powiedział Del Campo, jeśli przyłożysz domowe urządzenie do kartki papieru, może to zająć dwie lub trzy kartki, dopóki nie będzie widać przez nie światła. Podczas gdy urządzenia dermatologów „mają o wiele więcej mocy”. Do tego stopnia, zauważył Del Campo, że biura zazwyczaj potrzebują gniazdek 220 V, ponieważ zużywają bardzo dużo energii. (Paige Mueller, dyrektor ds. rozwoju kreatywnego w Solawave, potwierdziła, że ​​ich urządzenie nie jest tak mocne, jak to, czego można doświadczyć w gabinecie dermatologa).

Moje doświadczenie z różdżką do twarzy Solawave 4 w 1

Wypróbowałem różdżkę Solawave 4 w 1 przez prawie miesiąc, przesuwając brzęczącym narzędziem po mojej cudownie wysmarowanej serum twarzy przez pięć minut dziennie, trzy do pięciu razy w tygodniu, zgodnie z instrukcjami firmy. Mueller potwierdził, że użytkownicy powinni zobaczyć wyniki w ciągu 30 dni. Jeśli nie będą usatysfakcjonowani, firma oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Choć najbardziej podobało mi się włączenie tego nowego rytuału samopielęgnacji do mojej rutyny pielęgnacji skóry, nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że widzę rezultaty lub wyraźną redukcję drobnych linii i zmarszczek. Powiem, że moja skóra jest bardziej nawilżona, co u mnie jest rzadkością w miesiącach zimowych.

Jedną z krzywych uczenia się w przypadku Solawave jest to, że urządzenie zatrzyma się, jeśli Twoja twarz nie zostanie odpowiednio nawilżona. Aby zaradzić temu problemowi, Solawave sprzedaje serum aktywujące za 32 USD, ale ostatecznie poradziłem sobie sam, używając zwykłego kwasu hialuronowego. Jedną z obietnic tej różdżki jest to, że jej właściwości terapeutycznego ciepła mogą „pomagać w lepszej penetracji środków miejscowych, zapewniając szybsze rezultaty, oszczędzając jednocześnie produkt i pieniądze”. Całkowicie nie zgadzam się z tą oceną. Jeśli ktoś miałby polegać na własnych serum, prawdopodobnie użyje o wiele więcej niż tradycyjnie, aby utrzymać działanie narzędzia. Z pewnością skończyła mi się moja ukochana butelka serum hialuronowego La Roche-Posay za 40 dolarów.

Woda oczywiście by zadziałała, ale jeśli celem Solawave jest maksymalne wykorzystanie serum, to czy nie należy go używać?

Zastanawiam się, czy opowiadając tę ​​historię i dowiadując się o niezbyt niezwykłej skuteczności terapii światłem czerwonym, oszukałem siebie, nie pozwalając sobie na zobaczenie rezultatów. (Właśnie wieczorem ktoś pochwalił moją skórę i postawił mi obiad, co musi się o coś liczyć). Kto może powiedzieć? Planuję nadal używać różdżki i odpowiednio zaktualizuję ten artykuł, jeśli pojawią się rezultaty. Ze względu na swoją wygodę i łatwość użycia różdżka to świetny sposób na rozpieszczanie się podczas oglądania telewizji lub smażenia cebuli drugą ręką (choć nie mogę polecić tego drugiego, jeśli nie chcesz płakać w kwas hialuronowy).

Czy Solawave jest tego wart?

Solawave jest wygodnym, tańszym rozwiązaniem niż droższe zabiegi, które można znaleźć w gabinecie dermatologa, i może być estetycznym dodatkiem na półce w łazience. Włączenie go do mojej rutynowej pielęgnacji skóry okazało się łatwe (i na początku niezwykle przyjemne). Jeśli jednak masz nadzieję zobaczyć prawdziwe, namacalne rezultaty, możesz poszukać alternatywnych metod leczenia. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pięciominutowe sesje wydawały się nudne, choć już przy trzeciej lub czwartej próbie nie były nieprzyjemne. Gdybym nie testowała urządzenia na potrzeby tej historii, prawdopodobnie spotkałby go ten sam los, co moją fantazyjną gua sha: zakopana pod umywalką w łazience, na cmentarzu pełnym w połowie zużytych kosmetyków, które znudziły mi się, ale poczułam się winna wrzucając je do śmieci.

To, czy Solawave jest tego warte, może zależeć od twojego ogólnego stosunku do pielęgnacji skóry. Czy uważasz się za rozsądnego klienta, który jest skłonny wydać więcej na bardziej naukowo potwierdzone metody leczenia i rezultaty? Solawave nie jest dla ciebie. Dermatolodzy, z którymi rozmawiałem, zalecają zamiast tego wypróbowanie botoksu lub retinoidów. A może jesteś osobą, dla której pielęgnacja skóry jest przyjemnym hobby, a nie pilnym problemem wymagającym rozwiązania? Solawave może być warte wypróbowania, pomimo potrzeby większej liczby dowodów naukowych na temat terapii światłem czerwonym.

Jeśli nadal jesteś rozdarty, doktor Marmon ujął to w ten sposób: „Czy gdyby ktoś kupił mi to w prezencie, czy odmówiłbym? Nie, byłabym wściekła” – powiedziała. Ale jeśli, powiedzmy, jej siostra zadzwoni do niej i zapyta Marmona, czy powinna kupić Solawave, czy zacząć stosować retinoid, powiedziałaby jej, żeby spróbowała retinoidu.

Jaka jest różnica między zatwierdzeniem przez FDA a zatwierdzeniem FDA?

Urządzenia takie jak Solawave nie wymagają „zatwierdzenia” przez Food and Drug Administration (FDA) do użytku, jak poważniejsze urządzenia medyczne (np. rozrusznik serca). Niektóre urządzenia o umiarkowanym ryzyku kwalifikują się jedynie do „zatwierdzenia” przez FDA, przydatnego kwalifikatora, którego powinni szukać kupujący, ale jeden z nich, jak powiedział Del Campo, jest z kolei używany jako „chwyt marketingowy”. Urządzenia zatwierdzone przez FDA „nie muszą przechodzić kontroli swoich oświadczeń” ani dostarczać „rygorystycznych dowodów” na swoją skuteczność, zauważył. Podczas gdy zatwierdzenie przez FDA wymaga przeglądu bezpieczeństwa i skuteczności przez ekspertów FDA.

Skontaktowałem się z Solawave w sprawie zezwolenia FDA. Mueller oświadczyła, że ​​różdżka do pielęgnacji skóry 4 w 1 nie uzyskała jeszcze zgody FDA, ale firma cierpliwie czeka (Mueller stwierdziła, że ​​z tego, co jej powiedziano, pandemia spowolniła proces zatwierdzania). Jednak różdżka Bye Acne firmy jest w rzeczywistości zatwierdzona przez FDA. Mueller zauważył, że w przypadku ByeAcne, nowego urządzenia wykorzystującego terapię niebieskim światłem padającym na powierzchnię skóry, firma współpracowała z producentem, „który miał już możliwość jego oczyszczenia”, podczas gdy firma osobiście zaprojektowała 4 -in-1 różdżka od podstaw. „Jesteśmy pewni, że nasze urządzenie 4 w 1 jest całkowicie bezpieczne do użytku domowego”.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i uprawnienia oparte na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Podejmujemy również kroki, aby zapewnić, że wszystkie porady i rekomendacje ekspertów są formułowane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów finansowych interesów.

Doktor Danilo Del Campo jest certyfikowanym dermatologiem w Chicago Skin Clinic.

Doktor Michele Green jest certyfikowanym dermatologiem z Nowego Jorku, specjalizującym się w dermatologii kosmetycznej. Udzieliła także swoich wskazówek w przewodnikach Select dotyczących serum na porost brwi i zabiegów na przerzedzające się włosy.

Doktor Hadley King jest certyfikowanym dermatologiem w Nowym Jorku. Udzieliła także swoich wskazówek w przewodnikach Select dotyczących serum na porost brwi, sposobów leczenia oparzeń po goleniu oraz najlepszych szamponów drogeryjnych i szamponów przeciwłupieżowych.

Doktor Shoshana Marmon jest certyfikowanym dermatologiem z Brooklynu w Nowym Jorku i adiunktem w New York Medical College.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Krystyna Colizza jest byłą redaktorką w NBC Select i recenzentem produktów od 2018 r. Porusza szereg tematów związanych z samoopieką i pielęgnacją skóry, takich jak szampony, serum do brwi, środki nawilżające i nie tylko.

Śledź szczegółowe relacje NBC Select dotyczące Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i nie tylko, i śledź nas dalej Facebook, Instagrama I Świergot aby być na bieżąco.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *