Czy trzeba używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym w pomieszczeniach? Eksperci ważą

Czy trzeba używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym w pomieszczeniach? Eksperci ważą

Nie zawsze mamy odpowiedzi, ale mamy kilka osób na szybkim wybieraniu, które je mają — dlatego przedstawiamy Wam nasz cykl FYI, w którym nasi eksperci wyjaśniają, czy balsam do ust jest naprawdę zły, jak często należy myć włosy i więcej.

Dorastając, ciągle słyszałam, jak mama przypominała mi, żebym nałożyła krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, zanim wyjdę za drzwi. Nadal przypomina mi, żebym nałożyła krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, kiedy siedzę na tarasie lub leżę na ręczniku plażowym na zewnątrz.

Z moich rozmów z dermatologami z certyfikatem wiem z pierwszej ręki, jak ważna jest ochrona skóry przed słońcem. Zawsze dbam o to, aby włączyć je do mojej pielęgnacji skóry, ale zawsze zastanawiałam się, czy jest to konieczne, gdy siedzę przy biurku lub wyleguję się w domu. Dlatego zapytałam czterech dermatologów, czy ważne jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym w pomieszczeniach i inne sposoby ochrony skóry w pomieszczeniach.

PRZEJDŹ DO PRZODU Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA, UVB i światłem niebieskim? | Czy trzeba używać kremu przeciwsłonecznego w pomieszczeniach? | Czy w samochodzie trzeba używać kremu przeciwsłonecznego? | Jaki rodzaj kremu przeciwsłonecznego jest lepszy do stosowania w pomieszczeniach? | Ile kremu przeciwsłonecznego trzeba nałożyć, przebywając w pomieszczeniu? | W jaki inny sposób możemy chronić skórę przed szkodliwym światłem w pomieszczeniach?

Nasze najlepsze typy

Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA, UVB i światłem niebieskim?

  • Promienie UVA: Promienie UVA, forma promieniowania ultrafioletowego, wnikają głębiej w skórę niż promienie UVB, powodując przede wszystkim starzenie się skóry i długotrwałe uszkodzenia, w tym zmarszczki i plamy starcze, według dr Danilo Del Campo, certyfikowanego dermatologa i założyciela Chicago Skin Clinic. Robią to, ponieważ rozkładają kolagen i tkankę elastyczną, mówi dr Robyn Gmyrek, certyfikowana dermatolog w Unionderm w Nowym Jorku. Promienie UVA odgrywają również rolę w rozwoju raka skóry. Ten rodzaj promieniowania subtelnie uszkadza skórę, początkowo nie pozostawiając widocznych śladów, ale z czasem prowadząc do poważnych uszkodzeń, mówi Del Campo.
  • Promienie UVB: Inna odmiana promieniowania ultrafioletowego, ten rodzaj promienia jest skierowany na wierzchnią warstwę skóry. Są one głównie odpowiedzialne za powodowanie oparzeń słonecznych i znacząco przyczyniają się do ryzyka zachorowania na raka skóry. Intensywność promieni UVB zmienia się w zależności od pory dnia i pory roku, oferując dość przewidywalny wzór, ale pozostając niebezpiecznie szkodliwa, według Del Campo.
  • Niebieskie światło: Niebieskie światło, czyli światło widzialne o wysokiej energii (HEV), pochodzi ze słońca, ekranów cyfrowych i oświetlenia LED. Długotrwała ekspozycja na niebieskie światło została powiązana ze starzeniem się skóry i hiperpigmentacją. Ostatnie badania sugerują, że niebieskie światło może wywoływać stres oksydacyjny w skórze, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się. W naszym świecie napędzanym technologią ten rodzaj światła staje się coraz poważniejszym problemem dla zdrowia skóry, mówi.

Czy trzeba używać kremu przeciwsłonecznego w pomieszczeniach?

Tak. Nawet w pomieszczeniach powinieneś używać kremu przeciwsłonecznego, zwłaszcza jeśli siedzisz przy oknie lub korzystasz z ekranu cyfrowego przez dłuższy czas, według Del Campo. I nie myśl, że pochmurny zimowy dzień lub letnie burze są powodem, aby nie używać kremu przeciwsłonecznego w pomieszczeniach, mówi Gmyrek.

Jest to ważne z trzech różnych powodów. Promienie UVA i UVB mogą nadal przenikać przez szkło i narażać skórę na szkodliwe promienie, a niebieskie światło emitowane przez ekrany może również wpływać na zdrowie skóry, mówi

Czy w samochodzie trzeba używać kremu przeciwsłonecznego?

„Podobnie jak pasy bezpieczeństwa są niezbędne do zapewnienia ochrony w samochodzie, tak krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym zabezpiecza skórę i przygotowuje ją na nieprzewidziane warunki pogodowe” – mówi Del Campo.

Podczas gdy szyby samochodowe blokują promienie UVB, zazwyczaj nie zatrzymują promieni UVA, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry i jej uszkodzenia. Dlatego nawet w samochodzie, mówi, twoja skóra jest podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Nakładanie kremu przeciwsłonecznego podczas jazdy samochodem lub podróży samochodem to prosty, ale skuteczny sposób na ochronę przed promieniowaniem UVA. To jak niewidoczne uszkodzenia — możesz nie odczuć natychmiast wpływu słońca, ale ekspozycja może z czasem prowadzić do problemów skórnych bez odpowiedniej ochrony.

Jaki rodzaj kremu przeciwsłonecznego jest lepszy do stosowania w pomieszczeniach?

Kremy przeciwsłoneczne występują w trzech formach: mineralnej, chemicznej i hybrydowej, która jest połączeniem obu. Według naszych ekspertów wybór zależy od osobistych preferencji i rodzaju skóry. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, powinna ona mieć współczynnik SPF 30+ i zapewniać szerokie spektrum ochrony.

  • Minerał: Ten rodzaj kremu przeciwsłonecznego wykorzystuje fizyczne blokery, w tym tlenek żelaza i dwutlenek tytanu jako składniki aktywne. Składniki te osadzają się na skórze i tworzą fizyczną barierę, blokując ultrafioletowe i niebieskie światło przed dotarciem do powierzchni skóry, według Gmyreka.
  • Chemiczny: Według certyfikowanego dermatologa dr Hadleya Kinga chemiczne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują jako składniki aktywne filtry chemiczne, które wchłaniają się w skórę. W przeciwieństwie do tworzenia bariery, pochłaniają promieniowanie UV i zamieniają je na ciepło, które uwalnia skóra. Del Campo twierdzi również, że są one mniej widoczne na skórze.

„Pomyśl o tym jak o wyborze między parasolem a płaszczem przeciwdeszczowym — oba chronią przed deszczem, ale najlepszy wybór zależy od Twoich potrzeb. Parasol (mineralny krem ​​przeciwsłoneczny) może być bardziej nieporęczny, ale zapewnia natychmiastową, szeroką ochronę. Z kolei płaszcz przeciwdeszczowy (chemiczny krem ​​przeciwsłoneczny) może być wygodniejszy i wygodniejszy, ale może minąć trochę czasu, zanim zapewni pełną ochronę po założeniu” — mówi Del Campo.

Czy trzeba nakładać krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym na twarz i ciało, gdy przebywasz w pomieszczeniu?

Odpowiedź brzmi: tak i nie. Według certyfikowanej dermatolog dr Mary Stevenson, najlepiej jest nakładać krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym na najbardziej narażone miejsca, w tym twarz, szyję, klatkę piersiową i dłonie.

Ile kremu przeciwsłonecznego trzeba nałożyć, przebywając w pomieszczeniu?

Nałożenie porcji kremu przeciwsłonecznego wielkości monety pięciocentowej na twarz i dużej ilości na inne odsłonięte obszary jest niezbędne. Jako ogólną wskazówkę zaleca się około jednego kieliszka kremu przeciwsłonecznego, aby pokryć całe ciało, jeśli spędzasz czas na zewnątrz. Dostosuj ilość proporcjonalnie, jeśli jesteś w pomieszczeniu, ale nadal jesteś narażony na światło słoneczne przez okna lub w pobliżu jasnych ekranów, aby zapewnić odpowiednią ochronę całej odsłoniętej skóry, mówi Del Campo.

W jaki inny sposób możemy chronić skórę przed szkodliwym światłem w pomieszczeniach?

Jeśli nie chcesz stosować kremu przeciwsłonecznego w domu lub w biurze, możesz podjąć proste środki, takie jak odsunięcie się od okien. Istnieją jednak inne opcje oprócz kremu przeciwsłonecznego, w tym instalacja folii okiennych lub rolet, aby przechwytywać promienie UVA, zakładanie odzieży chroniącej przed promieniowaniem UV i nakładanie folii ochronnych na ekrany urządzeń cyfrowych, aby zmniejszyć narażenie na niebieskie światło, zgodnie z Del Campo. Pomyśl o tym jak o budowaniu kompleksowego systemu obronnego przed czynnikami środowiskowymi, podobnie jak zabezpieczałbyś swój dom.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i autorytet oparty na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Zapewniamy również, że wszystkie porady ekspertów i zalecenia są udzielane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów interesów finansowych.

  • Dr Hadley King jest dyplomowaną dermatolożką prowadzącą własną praktykę w Nowym Jorku.
  • Dr Robyn Gmyrek jest dyplomowanym dermatologiem w UnionDerm Central Park w Nowym Jorku.
  • Dr Danilo Del Campo jest dyplomowanym dermatologiem i założycielem Chicago Skin Clinic w Chicago, IL.
  • Doktor Mary Stevenson jest dyplomowanym dermatologiem i profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Dermatologii im. Ronalda O. Perelmana w Szkole Medycznej Grossmana na Uniwersytecie Nowojorskim.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Jestem reporterem współpracującym z NBC Select, który zajmuje się pielęgnacją skóry, pielęgnacją włosów, poradnikami prezentowymi i bieżącymi wyprzedażami. Napisałem również artykuły o najlepszych sprayach do rozczesywania i szamponach oczyszczających. Na potrzeby tego artykułu przeprowadziłem wywiady z czterema dermatologami i podzieliłem się ich rekomendacjami.

Zapoznaj się ze szczegółowym sprawozdaniem NBC Select Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i więcej, i śledź nas na Facebook, Instagram, Świergot I TIK Tok być na bieżąco.

Zalecana

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *