Dlaczego w USA nie ma lepszego kremu przeciwsłonecznego?

Dlaczego w USA nie ma lepszego kremu przeciwsłonecznego?


Gdy jedna półkula zmierza w stronę kolejnego parnego lata, ważne jest, aby zrozumieć jedną rzecz dotyczącą słońca i pielęgnacji skóry: nie wszystkie filtry przeciwsłoneczne są sobie równe. Nie mówię tu o różnych poziomach ochrony SPF (choć są one ważne), ale raczej o jasnej prawdzie, że niektóre filtry przeciwsłoneczne są złe (ciężkie, śmierdzące, tłuste), a Amerykanom trudniej jest dostać w swoje ręce te dobre (tj. , mniej ciężkie, mniej śmierdzące i mniej tłuste).

Na TikTok, platformie pozornie zaprojektowanej po to, aby produkty kosmetyczne stały się wirusowe, wpływowe marki i użytkownicy zachwalają koreańskie marki filtrów przeciwsłonecznych – Beauty of Joseon, Round Lab, Thanks Former – jako zmieniające życie święte Graale. Twierdzą, że są lżejsze, bardziej eleganckie i przyjemniejsze w nakładaniu na twarz niż ich amerykańskie odpowiedniki.

Aby dojść do sedna tego, co sprawia, że ​​koreańskie filtry przeciwsłoneczne są tak dobre, a amerykańskie filtry przeciwsłoneczne tak złe, rozmawiałem z Charlotte Cho, licencjonowaną kosmetyczką, założycielką koreańskiej strony internetowej poświęconej pielęgnacjom i urodzie Soko Glam oraz twórczyni linii produktów do pielęgnacji skóry. Spotkaliśmy się. Często przypisuje się Cho sprowadzenie do Stanów Zjednoczonych słynnego koreańskiego programu pielęgnacji skóry składającego się z 10 kroków.

Okazuje się, że wiele uwagi poświęca się poprawie skuteczności koreańskiego filtra przeciwsłonecznego, czego większość laików nawet by nie wzięła pod uwagę. Na przykład koreańscy producenci filtrów przeciwsłonecznych wiedzą, że skuteczność ochrony przeciwsłonecznej opiera się na ponownym zastosowaniu, dlatego niektórzy stworzyli lekkie formuły, które są naprawdę przyjemne w stosowaniu. Kto chce spędzać cały dzień na smarowaniu się filtrem przeciwsłonecznym, którego nienawidzi?

Jest kilka powodów, dla których koreańskie marki zbierają entuzjastyczne recenzje i dlaczego koreańskie filtry SPF wydają się tak zaawansowane. Przede wszystkim korzystają z najnowszych i najbardziej zaawansowanych filtrów chemicznych dostępnych na rynku. Te filtry przeciwsłoneczne są cieńsze, mają mniej białego nalotu i łatwiej się wchłaniają przez skórę – w przeciwieństwie do gęstszych, mniej eleganckich formuł mineralnych lub fizycznych filtrów przeciwsłonecznych. Na rynku amerykańskim dostępne są chemiczne filtry przeciwsłoneczne, ale firmy korzystają ze starej technologii, co stanowi różnicę podobną do przepaści między iBookiem Elle Woods z 2001 r. a MacBookiem Pro z 2024 r.

Różnica w jakości pomiędzy koreańskimi i amerykańskimi filtrami przeciwsłonecznymi może być odczuwalna jak dzień i noc, co rodzi podstawowe pytanie: dlaczego amerykańskie marki nie mogą lub dlaczego amerykańskie marki nie chcą poprawić swoich wyników?

Okazuje się, że istnieje duża bariera, legislacyjna i biurokratyczna, która zdaje się blokować innowacje w USA.

Ta rozmowa została zredagowana i skrócona dla przejrzystości.

Charlotte, dlaczego koreańskie filtry przeciwsłoneczne mają teraz taki moment?

Koreańskie filtry przeciwsłoneczne zawsze cieszyły się kultem od początków wzrostu popularności koreańskiej urody, mniej więcej dziesięć lat temu — mniej więcej w tym czasie, gdy założyłem także Soko Glam. Koreańskie filtry przeciwsłoneczne zawsze były naszymi bestsellerami i bardzo poszukiwanymi produktami ze względu na ich lekką formułę, brak białego osadu i przystępną cenę.

Myślę, że dla mnie najważniejsza jest waga. Filtry przeciwsłoneczne, z którymi dorastałam, zawsze były mętne i takie miały ten zapach. To sprawiło, że nie lubiłam stosować kremów z filtrem przeciwsłonecznym!

Tradycyjnie amerykańskie filtry przeciwsłoneczne są znane ze swojej pastowatej konsystencji i białego wykończenia, co sprawia, że ​​ich stosowanie jest niepożądane, zwłaszcza że najlepszą praktyką jest ponowne nakładanie kremu co kilka godzin.

Koreańskie filtry przeciwsłoneczne są tak zaawansowane, że prawie nie przypominają „tradycyjnej” konsystencji filtra przeciwsłonecznego, ponieważ często są nieważkie, nawilżają i zapewniają naturalne wykończenie. W miarę jak dostępnych jest więcej informacji na temat znaczenia ochrony SPF, koreańskie filtry przeciwsłoneczne stają się coraz bardziej pożądane w codziennym stosowaniu.

Jak myślisz, dlaczego ludzie chwalą koreańskie marki? Czy jest coś o określonych formułach? Czy niektóre formuły działają lepiej?

Aby krem ​​​​przeciwsłoneczny był skuteczny, należy go nosić regularnie i powtarzać aplikację co kilka godzin. Wygodna i lekka konsystencja koreańskich filtrów przeciwsłonecznych z filtrem chemicznym sprawia, że ​​nakładanie tych produktów na skórę jest nie tylko możliwe, ale i przyjemne, ponieważ niektóre mogą nawet zastąpić krem ​​​​nawilżający na dzień.

Jeśli chodzi o formuły, mineralne filtry przeciwsłoneczne mają zazwyczaj niższy współczynnik SPF, ponieważ cynk lub dwutlenek tytanu osadzają się na powierzchni skóry i odbijają promienie słoneczne. Filtry chemiczne, takie jak oktokrylen, chronią skórę, pochłaniając promienie UV i uwalniając je z organizmu. Istnieją również hybrydowe preparaty chemiczno-mineralne.

Myślę, że tak jakby krążymy wokół tego, że koreańskie i międzynarodowe marki są uważane za lepsze od amerykańskich filtrów przeciwsłonecznych. Dlaczego?

W Korei filtry przeciwsłoneczne są uregulowane jako kosmetyki funkcjonalne, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie są one regulowane jako leki dostępne bez recepty. Koreańskie Ministerstwo ds. Bezpieczeństwa Żywności i Leków (MFDS) jest organem regulacyjnym, podobnym do FDA, odpowiedzialnym za tworzenie i nadzorowanie procesu zatwierdzania filtrów przeciwsłonecznych. Proces zatwierdzania obejmuje przedłożenie dokumentacji dotyczącej bezpieczeństwa i skuteczności klinicznej do MFDS, co jest znacznie prostsze niż wymagane w USA. Testowanie i dokumentacja są podobne do wymaganych w innych regionach świata, ale proces jest wydajniejszy i można go przeprowadzić szybciej.

Z drugiej strony, ponieważ FDA traktuje filtry przeciwsłoneczne jak lek (a nie kosmetyk), ma jedne z najbardziej rygorystycznych wymagań na świecie, co wymaga szeroko zakrojonych testów. W rezultacie od 1999 r. amerykańska FDA nie zatwierdziła zielonego światła dla żadnych nowych filtrów UV. Warto zauważyć, że niedawno FDA nakazała dostarczanie dodatkowych danych dotyczących bezpieczeństwa dla wszystkich wcześniej zatwierdzonych chemicznych filtrów UV, aby utrzymać ich obecność na rynku w USA.

Więc według FDA, producenci filtrów przeciwsłonecznych podają oświadczenia dotyczące leków – np. zapobiegających poparzeniom słonecznym, zmniejszających ryzyko raka skóry – i dlatego podlegają one takim regulacjom. Czy szeroko zakrojone testy i wymagania powstrzymują amerykańskie marki?

Aktualizacja tych zasad i przepisów jest bardzo długim procesem. Tymczasem amerykańskie marki kosmetyczne nie są w stanie poczynić postępów w zakresie chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, przez co ich formuły mogą być bardziej niezgrabne i mniej eleganckie.

Korea jest zawsze w czołówce innowacji w zakresie pielęgnacji skóry, w tym filtrów przeciwsłonecznych. Wprowadzili innowacje w zakresie chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, dzięki czemu mogą tworzyć lepsze tekstury i produkty, które nie obciążają banku.

Biorąc pod uwagę te różne przepisy, w jaki sposób konsumenci zdobywają koreańskie filtry przeciwsłoneczne?

Chociaż filtry przeciwsłoneczne Beauty of Joseon i Round Lab nie są zatwierdzone przez amerykańską FDA, filtry przeciwsłoneczne sprzedawane w sklepie Soko Glam są zatwierdzone, ponieważ importujemy je do USA i muszą przejść kontrolę FDA. Filtr przeciwsłoneczny Neogen Airy i krem ​​​​przeciwsłoneczny Then I Met You Essence Light zapewniają ochronę o szerokim spektrum SPF 50 i są lekkie i nie powodują białego osadu.

Wielu konsumentów dokonuje również zakupów za pośrednictwem witryn międzynarodowych, które wysyłają towary spoza Stanów Zjednoczonych, aby ominąć ograniczenia importowe FDA. Przestrzegam przed zakupami na Amazonie. Na rynku pojawia się wiele doniesień o podrabianych filtrach przeciwsłonecznych, co oznacza, że ​​nie będą one zawierać odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych i nie będą chronić Twojej skóry!

Tak! Słyszałem o tym. Jest całość gatunek TikToks o tym, jak sprawdzić, czy kupujesz podrobiony krem ​​​​przeciwsłoneczny.

Doszło również do ataków na Amazon, gdzie niezarejestrowane filtry przeciwsłoneczne są wycofywane z listy, jeśli nie są w stanie udowodnić, że ich produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami amerykańskiej FDA. Niektórym koreańskim markom udało się ominąć amerykańskie przepisy poprzez luki prawne, ale w końcu je dogonili.

Widziałem, jak niektóre marki oferujące najlepiej sprzedające się filtry przeciwsłoneczne nagle z dnia na dzień wycofują się z rynku amerykańskiego ze swoimi bestsellerowymi filtrami przeciwsłonecznymi. Niektóre marki powiedziały mi, że próbują przeformułować swoje bestsellery specjalnie na rynek amerykański, ale jeśli amerykańskie przepisy FDA nie ulegną zmianie, wrażenia nie będą prawie takie same jak w przypadku ich oryginalnego bestsellera.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *