ELC prezentuje najnowsze badania dermatologiczne firmy na 81. dorocznym spotkaniu SID

ELC prezentuje najnowsze badania dermatologiczne firmy na 81. dorocznym spotkaniu SID

W tym miesiącu firma Estée Lauder Companies Inc. (ELC) zaprezentowała szereg innowacyjnych wyników badań podczas 81. dorocznego spotkania Towarzystwa Dermatologii Śledczej (SID) w Dallas w Teksasie. Wydarzenie zgromadziło czołowych ekspertów w dziedzinie dermatologii, aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi, a ELC zaprezentowało pionierskie badania, które mogą mieć znaczącą przyszłość dla produktów do pielęgnacji skóry i higieny osobistej.

Najważniejsze wyniki badań

Penetracja i montaż peptydów kosmetycznych w ludzkiej skórze: podejście bez znaczników

Doktor Elham Tavasoli, zastępca dyrektora ds. pionierskich technologii zaawansowanych w ELC, przedstawił przełomowe badania dotyczące penetracji peptydów kosmetycznych. Jak szczegółowo opisano w komunikacie prasowym ELC, „jest to pierwsze zastosowanie technologii 3D OrbiSIMS i SRS do identyfikacji, śledzenia i demonstracji hierarchicznego składania kosmetycznych samoorganizujących się peptydów (SAP) podczas przenikania przez skórę i ich wpływu na mechanikę skóry” oraz w badaniu śledzono dyfuzję i hierarchiczne składanie peptydów kosmetycznych, takich jak palmitoilo-pentapeptyd-4 i palmitoilo-heksapeptyd-12 w ludzkiej skórze.

Odkrycia ujawniły znaczną poprawę funkcji bariery skórnej i nawilżenia poprzez tworzenie stabilnych hydrożeli, co oznacza znaczny postęp w dziedzinie preparatów do pielęgnacji skóry na bazie peptydów. W szczególności „wykazano, że SAP łączy się w stabilne hydrożele po umieszczeniu w kontakcie z roztworami składników ECM, a obrazowanie specyficzne dla substancji chemicznych ujawniło wzmocnienie bariery skórnej i zwiększoną retencję wody po leczeniu SAP” – potwierdzono w komunikacie.

Dychotomiczne cechy BHT, witaminy E i witaminy C jako cząsteczek przeciwutleniających i antyglikacyjnych w modelach skóry

Nora Ruth, MS, główna naukowiec w ELC, omówiła podwójną rolę BHT, witaminy E i witaminy C jako przeciwutleniaczy i środków przeciwdziałających glikacji. Badanie to podkreśliło, w jaki sposób różne stężenia tych przeciwutleniaczy mogą hamować glikację – kluczowy czynnik starzenia się skóry – dostarczając w ten sposób cennych spostrzeżeń umożliwiających opracowanie spersonalizowanych rozwiązań do pielęgnacji skóry, które jednocześnie eliminują stres oksydacyjny i glikację.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *