Search

Najlepsze filtry przeciwsłoneczne dla skóry tłustej, przetestowane przez dermatologów


Najlepsze filtry przeciwsłoneczne dla skóry tłustej, przetestowane przez dermatologów

Co wziąć pod uwagę

Wybierając najlepszy filtr przeciwsłoneczny dla skóry tłustej, nasi eksperci zalecają uwzględnienie następujących kwestii:

Składniki

Zawsze ważne jest, aby przeczytać etykietę składników. Jeśli jesteś naturalnie tłusta, mądrze jest trzymać się z daleka od filtrów przeciwsłonecznych z formułami na bazie oleju, aby zapobiec potencjalnym wypryskom i zatykaniu porów. Składniki okluzyjne, takie jak wazelina, gliceryna i silikony, mają za zadanie nawilżać i nawilżać skórę, ale powodują niepożądany połysk i tłustość. Dlatego zgodnie z Dr Jeremy Brauer, dermatolog i chirurg dermatologiczny z Nowego Jorku oraz założyciel firmy Spectrum Skin and Laser.

Mineralny czy chemiczny filtr przeciwsłoneczny

Wybór pomiędzy nimi zależy od Twoich osobistych preferencji – zwłaszcza osób o ciemniejszej, wrażliwej lub skłonnej do trądziku skórze skóra. Mineralne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują składniki aktywne, takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które rozpraszają światło i tworzą fizyczną barierę, która pomaga zapobiegać przenikaniu promieni słonecznych przez skórę, zgodnie z Dr. Rahi Sarbaziha, lekarz medycyny estetycznej integracyjnej z Beverly Hills. Z drugiej strony, opcje mineralne często mają gęstą, lepką konsystencję. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne są lżejsze i szybciej się wchłaniają. Jednak ich najczęściej stosowanymi składnikami są oksybenzon, awobenzon i oktinoksat, które nie stanowią płynnego połączenia z tłustą, wrażliwą skórą.

Matowe wykończenie

Chociaż niektóre filtry przeciwsłoneczne mogą sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać zbyt błyszcząco, istnieją inne, które są w stanie osiągnąć ten promienny wygląd z efektem rozmycia skóry i zmatowienia.

Jak wybraliśmy

Aby znaleźć absolutnie najlepsze filtry przeciwsłoneczne dla skóry tłustej, nasz nieustraszony zespół testerów i dermatologów wypróbował ponad 50 najlepiej ocenianych filtrów przeciwsłonecznych, i oceniliśmy, jak dobrze wchłaniają się w naszą skórę, jeśli zapewniają wystarczającą ochronę przeciwsłoneczną (bez oparzeń słonecznych!) i wysuszają do matowego wykończenia. Czytaj dalej, aby poznać nasze najpopularniejsze produkty do wykorzystania tego lata i później.

„/>

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *