Najlepsze szczotki do czyszczenia twarzy 2024

Najlepsze szczotki do czyszczenia twarzy 2024

Jeśli szukasz głębokiego oczyszczenia, użycie jednej z najlepszych szczoteczek do oczyszczania twarzy może pomóc. Te narzędzia do pielęgnacji skóry są zaprojektowane tak, aby usuwać makijaż, krem ​​z filtrem i brud z dnia, a także mogą zapewnić delikatne złuszczanie. Nasz najlepszy wybór od PMD został wybrany ze względu na dwugłowicową konstrukcję i cztery tryby, które umożliwiają skuteczne rozbijanie zanieczyszczeń, a także zapewniają masaż twarzy.

Wybierając odpowiedni rodzaj narzędzia czyszczącego, najlepiej wziąć pod uwagę rodzaj szczoteczki (ręczną lub elektryczną), włosie i wszelkie przydatne cechy konstrukcyjne. Przedstawiamy naszą listę najlepszych szczoteczek do oczyszczania twarzy, a także przewodnik, który pomoże Ci zawęzić wybór do tej właściwej dla Ciebie.

 • Najlepsza szczotka do oczyszczania twarzy w sumie: PMD Clean Pro
 • Najlepsza szczotka do oczyszczania twarzy dostępna w drogeriach: Olay Regenerist Szczoteczka do mycia twarzy
 • Najlepsza luksusowa szczotka do oczyszczania twarzy: Therabody TheraFace Pro
 • Najlepsza szczotka do oczyszczania twarzy z trądziku: Proactiv Węglowa Szczotka Do Czyszczenia Twarzy
 • Najlepsza szczotka do oczyszczania twarzy dla skóry wrażliwej: Tata Harper Czyszcząca szczotka kabuki
 • Najlepsza szczotka oczyszczająca i złuszczająca: Michael Todd Beauty Soniclear System czyszczący
 • Najlepsza szczotka do oczyszczania twarzy dla skóry suchej: NågraCoola Soniczna szczotka do czyszczenia twarzy

Typ: Elektryczny, ładowalny | Materiał: Silikon | Ustawienia: 2 tryby wibracji, 2 tryby pulsacji

Ta dwustronna szczotka jest uwielbiana zarówno przez kupujących, jak i dermatologów ze względu na silikonową konstrukcję, która pomaga ograniczyć gromadzenie się bakterii. Ma cztery tryby, które pomagają jej rozbijać zanieczyszczenia i olej uwięziony w porach, a także wspomagają głębsze wchłanianie produktów, aby zapewnić skórze pełne korzyści z rytuału pielęgnacji skóry. Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jedna strona szczotki ma krótkie włosie, które myje i złuszcza, podczas gdy druga strona ma gładki kwarc różowy, który idealnie nadaje się do masażu skóry i pomaga zmniejszyć stan zapalny.


Olay Regenerist Szczoteczka do mycia twarzy

Typ: Elektryczny, zasilany bateryjnie | Materiał: Nylonowy | Ustawienia: 1 tryb głębokiego czyszczenia, 1 tryb złuszczania

Szczoteczka do oczyszczania twarzy Olay została zaprojektowana przez dermatologa i współpracuje z Twoimi ulubionymi płynami do mycia twarzy, aby uzyskać głębsze oczyszczenie niż przy użyciu ich rękami. Posiada również dwie prędkości: jedną, która jest najlepsza do codziennego oczyszczania i drugą do złuszczania, która pozostawia skórę miękką, odmłodzoną i przygotowaną do aplikacji produktu. Możesz oczekiwać, że tak dobre rezultaty będą kosztować fortunę, ale możesz dorwać szczotkę za mniej niż 30 USD na Amazon.


Therabody TheraFace Pro

Typ: Elektryczny, ładowalny | Materiały: Plastik, silikon | Ustawienia: 1 tryb oczyszczania, 3 tryby światła LED (światło czerwone, niebieskie i podczerwone), 3 tryby uderzeniowe, 1 tryb mikroprądu

Gwiazdorski TheraFace Pro marki Therabody jest wyposażony w osiem końcówek, w tym jedną specjalnie zaprojektowaną do oczyszczania. Narzędzie opiera się na uderzeniu, co pomaga szczoteczce usuwać zatykające pory zanieczyszczenia, a także zapewnia kojący masaż twarzy. Całe urządzenie wykracza poza swoje funkcje dzięki dodatkowym głowicom, w tym światłu LED, które pozwala na zmianę zabiegów oczyszczających z bakterii i przeciwstarzeniowych.


Proactiv Węglowa Szczotka Do Czyszczenia Twarzy

Typ: Elektryczny, zasilany bateryjnie | Materiał: Nylonowy | Ustawienia: 2 prędkości

To narzędzie czyszczące ma głowicę szczotki nasączoną węglem drzewnym, która działa z różnymi prędkościami, aby delikatnie oczyścić nawet największe wypryski. Jeśli szukasz mocniejszego mycia, możesz zwiększyć prędkość, aby wzmocnić złuszczanie. Ponieważ szczotka jest przeznaczona specjalnie do trądziku, zaleca się używanie jej tylko raz dziennie.


NAJBARDZIEJ POPULARNY

Typ: Instrukcja | Materiał: Syntetyczny | Ustawienia: 1

Pędzel kabuki jest idealny dla tych, którzy pragną wyjątkowo delikatnego, ale dokładnego oczyszczenia. Ten pędzel od Tata Harper ma prostą konstrukcję; jest wykonany z miękkich, cienkich włosia, które płynnie przesuwają się po skórze, złuszczając i usuwając zanieczyszczenia głęboko zakopane w porach. Zaokrąglony drewniany uchwyt pomaga utrzymać dobry chwyt podczas masażu pędzla.


Michael Todd Beauty Soniclear System czyszczący

Typ: Elektryczny, ładowalny | Materiał: Nieujawnione | Ustawienia: 3 prędkości

Ten system oczyszczający ma wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja skóra wyglądała i czuła się dobrze. Szczoteczka ma trzy ustawienia prędkości, które wykorzystują ruchy soniczne do usuwania zanieczyszczeń, jednocześnie delikatnie złuszczając martwe komórki naskórka. Posiada również dwie głowice: głowicę antybakteryjną z 20 000 puszystych włosków do łatwego oczyszczania porów oraz głowicę soniczną, która świetnie nadaje się do nakładania serum i kremów.


Typ: Elektryczny, ładowalny | Materiał: Silikon | Ustawienia: 5 prędkości, 1 tryb grzania

Ta wielofunkcyjna szczotka oczyszczająca wykorzystuje delikatne silikonowe włosie i soniczne wibracje, które nie podrażniają suchej skóry. Miękkie, ale silne fale soniczne o mocy 8000 masują skórę, a tylna strona szczotki działa również jako narzędzie do masażu twarzy, pomagając poprawić przepływ krwi. Po dokładnym umyciu otrzymujesz promienną cerę o zwiększonej jędrności.


Dlaczego warto zaufać Forbesowi?

Zespół Forbes Vetted, zajmujący się urodą, uważa się za certyfikowanych entuzjastów pielęgnacji skóry, którzy poświęcili wiele godzin na testowanie, badanie i recenzowanie popularnych produktów do pielęgnacji skóry.

 • Współpracownik Taylor Lane, autor tego artykułu, napisał również o najlepszych szczoteczkach czyszczących dla mężczyzn.
 • Nad każdą wersją tej historii czuwała zastępca redaktora naczelnego Jane Sung, która zarządza naszym działem urody i pielęgnacji i ma ponad 15-letnie doświadczenie w pisaniu o różnych tematach związanych ze stylem życia.
 • Lane przeprowadziła również wywiad z dermatologiem dr Hadley King, aby uzyskać fachową poradę na temat tego, na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszych szczoteczek do oczyszczania twarzy.
 • Ta historia jest regularnie sprawdzana pod kątem dokładności. W naszej aktualizacji z czerwca 2024 r. asystentka redakcyjna Whitney Bruno ponownie oceniła wszystkie typy, aby upewnić się, że fakty i ceny są aktualne, i dodała specyfikacje do każdego pędzla.

Jak wybraliśmy najlepsze szczotki do czyszczenia twarzy

Aby wybrać najlepsze szczoteczki do oczyszczania twarzy, przejrzeliśmy obszerną listę najlepszych opcji na rynku, a następnie oceniliśmy opinie klientów z czołowych sklepów detalicznych.

 • Dokonując wyboru braliśmy pod uwagę osprzęt, poziom prędkości, specyfikację techniczną, funkcje specjalne i skuteczność każdego produktu.
 • Skontaktowaliśmy się również z dermatologiem, aby pomógł nam zrozumieć znaczenie tych narzędzi w codziennej pielęgnacji skóry, biorąc pod uwagę jej osobiste zalecenia.
 • Podczas zawężania naszej listy, priorytetowo traktowaliśmy uwzględnienie pędzli z różnych przedziałów cenowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę do oczyszczania twarzy

Zanim dodasz szczoteczkę oczyszczającą do swojego codziennego zestawu, musisz wziąć pod uwagę rodzaj swojej skóry i jej potrzeby. Oczywiście, oczyszczanie porów jest najważniejsze, ale najlepsze szczoteczki oczyszczające do twarzy oferują wiele innych funkcji. Zobacz, na co dermatolodzy zalecają zwrócić uwagę w tych urządzeniach do pielęgnacji skóry.

Załączniki

Prawdopodobnie zauważysz, że wiele szczoteczek do oczyszczania twarzy ma dodatkowe główki szczoteczki do konkretnych zastosowań. Nakładki, które zawiera Twoja szczoteczka, mogą odpowiadać na potrzeby i problemy skóry, takie jak stymulacja kolagenu, złuszczanie i masaż skóry. Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na to, jak często należy wymieniać główki szczoteczki.

Rodzaj włosia

Rodzaj włosia Twojej szczoteczki do oczyszczania twarzy robi całą różnicę. Wiele z nich ma silikonowe włosie, które jest miękkie i zapewnia głębokie czyszczenie. Materiał ten jest również nieporowaty i zmniejsza ilość bakterii gromadzących się we włosiu. Inne mogą być wykonane z lateksu, nylonu lub odmiany sierści zwierzęcej.

A jeśli okaże się, że Twoja szczotka ma ultracienkie włosie (jak TheraFace), prawdopodobnie będzie delikatniejsza dla skóry i bardziej odpowiednia dla osób doświadczających stanów zapalnych, wyprysków lub innych powszechnych problemów skórnych. Włosie nadal zapewnia głębokie czyszczenie, nie powodując żadnych podrażnień cery.

Ustawienia prędkości

Szczoteczki do oczyszczania twarzy często oferują różne ustawienia prędkości. I chociaż fajnie jest mieć wybór, ważne jest, aby znaleźć taki, który najlepiej pasuje do Twojego rodzaju skóry i potrzeb. Dr King mówi, że ustawienia prędkości dają ludziom opcje osobistych preferencji i różnorodności, a ustawienia z prędkością soniczną robią zauważalną różnicę dla skóry. „Wykazano, że soniczna szczoteczka czyści dokładniej w porównaniu z wolniejszymi wibracjami” — mówi dr King. Ten typ jest również bezpieczny do stosowania na wrażliwej skórze.


Jak używać szczoteczki do oczyszczania twarzy?

Szczoteczki do oczyszczania twarzy są tak popularne ze względu na łatwość użytkowania. Nawet te, które mają wiele końcówek, są oczywiste i nie wymagają dużo czasu ani wysiłku, aby je skonfigurować. Kiedy używasz jednej, połącz ją ze swoim ulubionym środkiem czyszczącym, włącz ją, a następnie pozwól jej przesuwać się po skórze. Jedyna krzywa uczenia się? Testowanie różnych prędkości, aby odkryć potrzeby swojej skóry i jak ona na nie reaguje. Następnie „spłucz, osusz i zastosuj swoje ulubione serum i nawilżacz. Świeżo złuszczona skóra zwiększy penetrację składników”, mówi dr King.

Jak często należy używać szczoteczki do oczyszczania twarzy?

Częstotliwość używania szczoteczki do oczyszczania twarzy zależy od reakcji skóry. Jeśli nie odczuwasz podrażnienia, gdy zaczynasz jej używać, możesz bezpiecznie używać jej kilka razy w tygodniu. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra jest wrażliwa i podrażniona, możesz używać szczoteczki raz w tygodniu, aby ją dokładnie oczyścić. Dr King sugeruje również, aby zacząć powoli, używając szczoteczki nie częściej niż dwa razy w tygodniu. „Jeśli dobrze ją tolerujesz, możesz zacząć używać jej codziennie, ale zmniejszyć częstotliwość lub nacisk, jeśli Twoja skóra staje się podrażniona lub zapalona” — mówi.

Czy można używać szczotki do oczyszczania twarzy na szyi?

Szyja nie zawsze otrzymuje wystarczającą uwagę, ale istnieje proste rozwiązanie, aby to zmienić. Podczas mycia twarzy przesuń szczoteczkę do czyszczenia twarzy w dół do obszaru szyi, ale postępuj ostrożnie. Dr King wyjaśnia, że ​​skóra w tym obszarze jest delikatna i cienka i ma mniej gruczołów łojowych, „więc może być konieczne użycie mniejszego nacisku, niższych ustawień lub nawet delikatniejszego urządzenia”.

Jakich produktów do pielęgnacji skóry należy używać ze szczoteczką do oczyszczania twarzy?

Zacznij od kremowego środka czyszczącego. Szczoteczka oczyszczająca oferuje łagodne złuszczanie, dlatego ważne jest, aby używać środka czyszczącego, który wspiera barierę skórną podczas tego kroku. Nie używaj silnych detergentów, które zdzierają skórę. Jeśli chcesz zwiększyć współczynnik złuszczania, możesz użyć delikatnego chemicznego środka złuszczającego, jeśli jest tolerowany.

Najlepsze szczotki do oczyszczania twarzy pomagają produktom do pielęgnacji skóry wnikać głębiej w skórę, więc upewnij się, że bierzesz swoje ulubione serum i zabiegi, aby zastosować je później. Ponieważ te produkty wchłaniają się w skórę niemal natychmiast, zobaczysz bardziej widoczne rezultaty.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *