Oto 13 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych dla skóry wrażliwej, zgodnie z zaleceniami eksperta

Oto 13 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych dla skóry wrażliwej, zgodnie z zaleceniami eksperta


Przy tak wielu czynnikach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze filtra przeciwsłonecznego – współczynniku, cenie i konsystencji, żeby wymienić tylko trzy – podjęcie decyzji o przyzwoitym SPF może być trudne w najlepszych momentach. Ale jeśli masz również wrażliwą skórę, poszukiwanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym może być co najmniej przytłaczające.

„Na rynku dostępnych jest wiele różnych formuł filtrów przeciwsłonecznych, które wykorzystują różne rodzaje filtrów UV” – wyjaśnia Pippa Harman, naukowiec i formulator kosmetyczny oraz współzałożycielka Renude. „W przypadku syntetycznych (powszechnie nazywanych chemicznymi) filtrami przeciwsłonecznymi należy zapewnić szereg filtrów blokujących pełny zakres widma UV. Niektóre z tych syntetycznych filtrów mogą powodować podrażnienia w przypadku bardziej wrażliwych typów skóry – zwykle swędzenie lub łzawienie oczu lub swędząca skóra.”

filtry przeciwsłoneczne-do-skóry-wrażliwej-307141-1684143671020-main

Czy to oznacza, że ​​osoby o wrażliwej skórze powinny całkowicie unikać chemicznych filtrów przeciwsłonecznych? Hiva Fassihi, dermatolog konsultant La Roche-Posayuważa, że ​​ważne jest, aby ćwiczyć Dlaczego możesz mieć wrażliwą skórę, ponieważ każdy ma inną definicję wrażliwości. Jeśli masz do czynienia z egzemą twarzy, trądzikiem różowatym lub katarem siennym, to tak Fassihi zaleca konsultację z lekarzem lub dermatologiem „w celu uzyskania porady dotyczącej leczenia podstawowej przyczyny wrażliwości skóry, aby lepiej tolerować filtry przeciwsłoneczne”.

Jednakże, Fassihi wskazali również na jedną z możliwych przyczyn nadwrażliwości skóry, którą można zaradzić w domu – agresywne składniki do pielęgnacji skóry. „Wiele osób w codziennej rutynie nadużywa składników aktywnych, takich jak retinoidy lub kwasy (AHA/BHA), co może uszkodzić barierę ochronną skóry” Fassihi wyjaśnia. Jeśli w miesiącach letnich ponownie zastosujesz w swojej codziennej pielęgnacji silniejsze składniki, może się okazać, że chemiczne filtry przeciwsłoneczne wcale nie stanowią problemu.

filtry przeciwsłoneczne-do-skóry-wrażliwej-307141-1684144095567-main

Ale jeśli naprawdę masz wrażliwą skórę przez cały rok, jakie masz opcje, jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną? „Ogólnie zaleca się, aby osoby o wrażliwej skórze, jeśli to możliwe, wybierały formułę fizyczną (czyli mineralną)” – radzi Harmana. „Na rynku dostępne są tylko dwa rodzaje filtrów mineralnych: dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które są białymi proszkami i zapewniają ochronę o szerokim spektrum działania”.

Jest jednak pewien minus i to duży. „Problem z tymi filtrami polega na tym, że mogą tworzyć biały odcień na średnich i głębokich odcieniach skóry, dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich” – mówi Harmana. Zamiast, Harmana sugeruje szukanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym oznaczonym jako hipoalergiczny. „Chociaż nie ma ujednoliconej definicji tego terminu, oznacza to, że produkt został przetestowany na osobach o wrażliwej skórze i spowodował reakcję w bardzo małej liczbie, zwykle poniżej ustalonego progu, np. 5%” – dodaje. „Nie oznacza to, że na pewno nie spowoduje reakcji, ale oznacza, że ​​jest to mniej prawdopodobne niż w przypadku produktów, które nie przeszły tego typu testów”.

filtry przeciwsłoneczne-do-skóry-wrażliwej-307141-1684145280074-main

Jeśli wolisz używać chemicznego filtra przeciwsłonecznego niż fizycznego, musisz unikać kilku kluczowych składników. „Każdy składnik może powodować reakcje alergiczne, ale najczęściej stosowane są chemiczne filtry UV, takie jak oksybenzon, awobenzon, oktokrylen, metoksycynamonian, benzofenon-2 i benzofenon-3” – radzi sławna kosmetyczka Ada Ooi MACS, TCM, NADA, założycielka 001 Skincare. „Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz także unikać substancji zapachowych i barwników w filtrach przeciwsłonecznych, ponieważ są one częstą przyczyną alergii skórnych. Najlepszym sposobem, aby uniknąć podrażnienia skóry, jest wykonanie testu płatkowego produktu za uchem lub na na nadgarstek i odczekaj około 48 godzin, zanim nałożysz krem ​​na całą skórę, aby zobaczyć, czy nie wystąpiło podrażnienie.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *