Według dermatologów najlepsze alternatywy dla luffy

Według dermatologów najlepsze alternatywy dla luffy


Być może nadszedł czas, aby zamienić standardową syntetyczną lub naturalną luffę na nową alternatywę – najlepiej taką, która nie jest siedliskiem dużej liczby bakterii, zdaniem dermatologów.

Chociaż luffa może delikatnie złuszczać skórę i zapewniać bogatą pianę w połączeniu z płynem do mycia ciała, istnieje pewne ryzyko. „Ogólnie rzecz biorąc, używanie luffy pod prysznicem nie jest konieczne i może wiązać się z ryzykiem [like] mikrourazy na skórze, a jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane lub wymieniane, mogą prowadzić do ryzyka rozwoju pleśni lub bakterii” – mówi dr Marisa Garshick, certyfikowany dermatolog w MDCS Dermatology: Medical Dermatology & Cosmetic Surgery.

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, jakich produktów złuszczających i oczyszczających użyć zamiast tego, rozmawiałem z certyfikowanymi dermatologami o bezpieczniejszych alternatywach.

PRZEJDŹ DO PRZODU Najlepsze alternatywy dla luffy | Czego można użyć zamiast luffy? | Co warto wiedzieć o swojej luffa

Jak wybrałem najlepsze alternatywy dla luffy

Nasi dermatolodzy zalecają stosowanie następujących zamienników luffy, z których wszystkie są łatwiejsze do czyszczenia i generalnie zawierają mniej bakterii niż typowa luffa.

  • Peeling silikonowy: Zdaniem ekspertów, w połączeniu z codziennym myciem ciała, peelingi te wykorzystują silikonowe włosie do usuwania martwego naskórka, brudu, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń ze skóry.
  • Myjka: Myjki mogą być świetnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju skóry, w tym skóry wrażliwej, ponieważ są mniej ścierne niż luffa i zmniejszają ryzyko mikrouszkodzeń na skórze.
  • Rękawiczki złuszczające: Te teksturowane rękawiczki zapewniają głębsze złuszczanie niż standardowa luffa i według naszych ekspertów doskonale nadają się do nacierania szorstkich miejsc, takich jak łokcie i kolana.
  • Sucha szczotka: Te szczotki mają gęste włosie, które może pomóc złuszczać skórę przed wejściem pod prysznic, mówi dr Rachel Westbay, certyfikowana dermatolog z Nowego Jorku. Eksperci powiedzieli mi, że suche szczotki, podobnie jak rękawiczki złuszczające, szczególnie dobrze nadają się do stosowania na suchych i szorstkich obszarach ciała.

Najlepsze alternatywy dla luffy

Chociaż ręce są najbezpieczniejszym sposobem na oczyszczenie skóry pod prysznicem, nasi eksperci zalecają następujące alternatywy, które pomogą w oczyszczeniu i złuszczaniu naskórka.

Silikonowy peeling do ciała Loofah

Jeśli chcesz zastąpić luffę, rozważ ten silikonowy peeling do ciała. „[It’s] zarówno łatwy w użyciu, jak i łatwy do czyszczenia, pomaga zapewnić pianę, a jednocześnie jest delikatny dla skóry” – mówi Garshick. Jedna strona peelingu ma długie silikonowe włosie, natomiast druga strona może służyć do delikatnego masowania i oczyszczania skóry, zgodnie z marką. To opakowanie zawiera trzy peelingi, więc możesz je wymienić w razie potrzeby, mówi Garshick. Zdaniem ekspertów, peelingi silikonowe wystarczą na około 6 miesięcy lub dłużej, zanim będą wymagały wymiany.

Podwójne ściereczki do pielęgnacji skóry Pai

Według marki myjka jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry, także tej o skórze wrażliwej. Według marki dwustronna ściereczka, wykonana w 100% z bawełny, ma muślinową stronę, która delikatnie złuszcza skórę, a druga strona jest wykonana z flaneli frotte, która pomaga oczyścić skórę. Zestaw trzech myjek uzyskał średnią ocenę 4,8 gwiazdki na podstawie ponad 200 recenzji w Pai Skincare i według marki można go wielokrotnie prać i używać ponownie.

Popchose Szczoteczka do ciała na sucho

W przeciwieństwie do luffy, której zwykle używasz podczas kąpieli, suche szczotki są alternatywą do użycia przed wejściem pod prysznic. Według danych tej szczoteczki, która uzyskała średnią ocenę 4,7 gwiazdki na podstawie 17 400 recenzji, wykorzystuje naturalne włosie dzika, które pomaga złuszczać skórę, a nawet ma bawełniany pasek, który zapewnia pewny chwyt podczas przesuwania suchej szczoteczki po ciele. Marka.

Earth Therapeutics Złuszczające rękawice wodne

Jeśli chcesz złuszczać szorstkie obszary ciała, takie jak stopy lub łokcie, rozważ użycie tych rękawiczek, które uzyskały średnią ocenę 4,5 gwiazdki na podstawie ponad 1200 recenzji na Amazon. Według Earth Therapeutics są wykonane z teksturowanego nylonu, który usuwa martwe komórki skóry i brud. Po użyciu rękawiczek pod prysznicem należy je wypłukać, usunąć nadmiar wody i powiesić do wyschnięcia. Według marki należy je wymieniać co trzy miesiące.

Elemis Body Detox Szczoteczka do skóry

Dermatolodzy polecają tę opcję ze względu na miękkie włosie, odpinaną rączkę i pasek na rękę, które ułatwiają skupienie się na określonych obszarach ciała i dotarcie do trudno dostępnych miejsc, jak twierdzą eksperci w naszym przewodniku po szczotkowaniu na sucho. Aby zapobiec gromadzeniu się i rozwojowi bakterii na szczotce, przechowuj ją w suchym miejscu (nie w wannie ani pod prysznicem) i używaj szczoteczki bez żadnego produktu, zgodnie z marką.

Czego można użyć zamiast luffy?

Decyzja, jakiego produktu użyć pod prysznicem, zależy od osobistych preferencji. Jest jednak kilka czynników, które nasi eksperci zalecają wziąć pod uwagę, np. rodzaj skóry i łatwość czyszczenia każdego produktu.

Ręce

Według Westbay większość dermatologów zaleca po prostu używanie rąk do spieniania płynu do mycia ciała i złuszczania naskórka, ponieważ jest to higieniczne i nie powoduje tak dużych uszkodzeń skóry.

„Mycie ciała czystymi rękami to najtańsza, dostępna i najdelikatniejsza metoda mycia ciała” – mówi Garshick. „Aby uzyskać korzyści z złuszczania, można zastosować złuszczający środek czyszczący”.

Jeśli chcesz ulepszyć swoją grę złuszczającą, rozważ użycie żelu do mycia ciała zawierającego chemiczne środki złuszczające, takie jak delikatne alfa-hydroksykwasy, lub fizycznego środka złuszczającego, takiego jak peeling, i delikatnie nałóż go rękami, mówi Westbay.

Peelingi silikonowe

Według Garshicka peelingi silikonowe są wystarczająco delikatne dla wrażliwej skóry i idealnie nadają się do oczyszczania, nie powodując przy tym szorstkości ani ścierania. Ten rodzaj produktu do kąpieli jest trwały i nie zatrzymuje bakterii ani pleśni, dzięki czemu jest bardziej higieniczny i łatwiejszy do czyszczenia. Ponieważ nie gromadzi bakterii, jest szczególnie dobry dla osób o suchej lub wrażliwej skórze, mówi Garshick.

Myjki

Według Garshicka, jeśli masz wrażliwą skórę, rozważ użycie myjki, ponieważ oczyszcza ona skórę, nie będąc zbyt szorstką ani ścierną. „Myjka może pomóc w nałożeniu żelu na skórę” – mówi Garshick. Jednak najlepiej unikać łączenia mycia lub peelingu złuszczającego z myjką, ponieważ może to być zbyt szorstkie dla skóry, mówi.

Podobnie jak luffa, myjki nadal mogą być siedliskiem bakterii, chociaż zazwyczaj są łatwiejsze do czyszczenia, mówi Garshick. Ścierki należy regularnie czyścić (dwa do trzech razy w tygodniu lub po każdym użyciu, jeśli są wyraźnie zabrudzone) i po pewnym czasie należy je wyrzucić. Jeśli często konserwujesz i czyścisz myjkę, może ona trwać do dwóch lat.

Rękawiczki złuszczające

Rękawiczki złuszczające mogą działać bardziej złuszczająco w porównaniu z luffą, szczególnie w przypadku zgrubiałych, szorstkich obszarów skóry, takich jak kolana, łokcie i stopy, mówi Westbay. Jednak zdaniem naszych ekspertów rękawice złuszczające mogą powodować mikrouszkodzenia, ponieważ są bardziej szorstkie dla skóry.

Według Westbay pod względem higieny rękawice złuszczające nadają się do wielokrotnego użytku, są łatwiejsze do czyszczenia i gromadzą mniej bakterii w porównaniu z luffą.

Sucha szczotka

Jeśli masz tłustą skórę, rozważ użycie suchej szczoteczki do ciała, ponieważ według naszych ekspertów może ona pomóc w usunięciu nagromadzonego martwego naskórka i odblokowaniu porów. Należy jednak pamiętać, że suchy pędzel może bardziej ścierać skórę w porównaniu z luffą, mówi Garshick.

„Ogólnie uważam, że powodują one większe ryzyko mikrourazów skóry, ale mniejsze ryzyko skażenia mikrobiologicznego” – mówi Westbay. „Sucha szczotka gromadzi bakterie trudniej niż luffa, ale to nie znaczy, że higieniczne używanie jej i odpowiednie czyszczenie nie jest konieczne”.

Co warto wiedzieć o swojej luffa

Według Garshicka, jeśli zdecydujesz się nadal używać luffy, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

  • Prawidłowe użytkowanie i czyszczenie. Aby zapobiec rozwojowi drobnoustrojów, konieczne jest regularne czyszczenie i wymiana luffy. Częstotliwość będzie zależała od rodzaju luffy — na przykład luffa naturalna (która odnosi się do luffy składającej się z naturalnych włókien, które mogą pochodzić z rośliny luffa aegyptiaca) powinna być wymieniana co trzy do czterech tygodni, podczas gdy standardowy plastikowy wytrzymuje do trzech miesięcy.
  • Nie traktuj tego szorstko. Chociaż głębokie oczyszczenie skóry za pomocą szorstkiego produktu złuszczającego, takiego jak luffa, w celu usunięcia martwego naskórka i brudu może być kuszące, najlepiej zachować ostrożność podczas stosowania go na skórze, aby uniknąć mikrouszkodzeń lub obrażeń.
  • Bądź świadomy rodzaju swojej skóry. Chociaż luffa może wydawać się produktem uniwersalnym, odpowiednim dla każdego rodzaju skóry, niektóre osoby muszą zachować szczególną ostrożność, jeśli chcą nadal jej używać. Osoby o suchej lub wrażliwej skórze powinny zachować szczególną ostrożność, aby nie pocierać zbyt mocno ani nie wywierać zbyt dużego nacisku, aby zminimalizować potencjalne uszkodzenia skóry.
  • Sprawdź materiał swojej luffy. Najlepiej szukać luffy wykonanej z materiałów antybakteryjnych, aby zmniejszyć ryzyko przerostu bakterii. Według naszych ekspertów rozważ opcje antybakteryjne wykonane z naturalnej gąbki morskiej lub materiału silikonowego.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i uprawnienia oparte na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Podejmujemy również kroki, aby zapewnić, że wszystkie porady i rekomendacje ekspertów są formułowane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów finansowych interesów.

  • Doktor Marisa Garshick jest certyfikowanym dermatologiem w MDCS Dermatology: Medical Dermatology & Cosmetic Surgery w Nowym Jorku i New Jersey. Jej obszary specjalizacji obejmują dermatologię dziecięcą i dorosłych oraz dermatologię kosmetyczną.
  • Doktor Rachel Westbay jest certyfikowanym dermatologiem w Marmur Medical w Nowym Jorku. Jej obszary specjalizacji obejmują dermatologię ogólną i kosmetyczną, np. zastrzyki i inne zabiegi nieinwazyjne.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Jestem zastępcą reportera w NBC Select i zajmuję się urodą, w tym tworzeniem rutynowej pielęgnacji skóry, złuszczaniem 101 i leczeniem zaskórników. Na potrzeby tego artykułu przeprowadziłem wywiady z dermatologami i zbadałem wiele alternatyw luffy dostępnych na rynku. Poleciłam także produkty, które udostępnili mi dermatolodzy i które są zgodne z ich wytycznymi zakupowymi.

Śledź szczegółowe relacje NBC Select dotyczące Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i nie tylko, i śledź nas dalej Facebook, Instagrama, Świergot I TIK Tok aby być na bieżąco.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *