Według ekspertów 21 produktów do pielęgnacji skóry bezpiecznych w ciąży

Według ekspertów 21 produktów do pielęgnacji skóry bezpiecznych w ciąży


Zdjęcie: Cięcie; Zdjęcia: Sprzedawcy detaliczni

Aby uzyskać więcej ulubionych znalezisk związanych z modą, urodą i domem, zapisz się do tygodnika Biuletyn sklepu Cut Shop.

Wraz ze zmianami egzystencjalnymi związanymi z wysiadywaniem człowieka, szalejące wahania hormonalne zabierają Twoją skórę na niezłą przejażdżkę. Jeśli stałeś przed lustrem i zastanawiałeś się czy To powinien teraz pojawić się na twojej twarzy, możesz być pewien, że nie jesteś jedyny. „Określenie, które produkty są «bezpieczne dla ciąży», może być naprawdę trudne bez wiedzy na temat pielęgnacji skóry” – mówi Shereene Idriss, lekarz medycyny, certyfikowany dermatolog w Idriss Dermatology w Nowym Jorku. „Nawet jako derm doświadczyłem tego samego zamieszania”.

Jest o wiele więcej dermatologów, doul i ginekologów, którzy znają te drogi osobiście, dlatego zapytaliśmy ich, jak opracować rutynową pielęgnację skóry w ciąży – i jakie składniki wyrzucić od pierwszego do czwartego trymestru.

Często zadawane pytania
Rutyna dr Mary Weinstein Velez
Rutyna Douli Carson Meyer
Rutyna Douli Brandi Jordan
Rutyna dr Lindsey Zubritsky
Procedura dr Shereene Idriss
Więcej wybiera
Nasi eksperci

„W czasie ciąży doświadczamy zmian w hormonach płciowych, naszym układzie odpornościowym i układzie sercowo-naczyniowym, co z kolei wpływa na naszą skórę” – mówi Idriss. Oto zmiany, z którymi warto się zapoznać:

Melasma: „Pigmentacja może stać się problemem w czasie ciąży, zwłaszcza na początku choroby zwanej melasmą” – mówi Elyse Love, lekarz medycyny, FAAD, certyfikowany dermatolog z Nowego Jorku. Idriss twierdzi, że u oszałamiających 70 procent kobiet tak zwana maska ​​ciąży rozwija się w drugiej połowie ciąży. Melasma wygląda jak ciemne, brązowe plamy o nieregularnym kształcie na czole, policzkach i górnej wardze. Lindsey Zubritsky, lekarz medycyny, FAAD, dermatolog z Pittsburgha, twierdzi, że schorzenie to występuje częściej u osób o ciemniejszej karnacji, ale można je kontrolować za pomocą odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej i leczenia miejscowego.

Trądzik: Och, myślałeś, że liceum było trudne? „Niektóre kobiety mogą zauważyć w czasie ciąży zwiększone wydzielanie sebum i trądzik, szczególnie w pierwszym trymestrze” – mówi Love. Ten trądzik torbielowaty jest stosunkowo krótkotrwały, ponieważ większość kobiet zauważa poprawę w drugim trymestrze ciąży, ale Zubritsky zauważa, że ​​u osób kolorowych występuje większe ryzyko wystąpienia pozapalnych przebarwień i blizn keloidowych spowodowanych trądzikiem.

Wzrosty: Love mówi, że częstym zjawiskiem jest zauważanie zwiększonej liczby nieszkodliwych narośli na skórze: „Dotyczy to znamion skórnych, naczyniaków wiśniowych, rogowacenia łojotokowego i dermatozy barwnikowej czarnej”. Mówi, że podobnie jak melasma utrzymują się one również po porodzie, ale można je leczyć kosmetycznie.

Pajączki: Miłość mówi, że w związku ze wzrostem objętości krwi u niektórych kobiet na nogach mogą pojawić się pajączki. „Większość z nich ustąpi po ciąży, ale skarpetki uciskowe mogą pomóc zminimalizować ich występowanie w czasie ciąży”.

Rozstępy: Wszędzie tam, gdzie rozszerza się Twoja skóra, np. na piersiach i brzuchu, mogą pojawić się rozstępy – niezależnie od tego, jak starannie będziesz nanosić olejek.

Nie jest tak źle: „Z powodu wszystkich zmian hormonalnych i wzrostu objętości krwi ciężarne mamy często zauważają, że ich skóra się świeci” – mówi Mara Weinstein Velez, lekarz medycyny, FAAD, certyfikowany dermatolog i dyrektor ds. kosmetyków i chirurgii laserowej w Centrum Medycznego Uniwersytetu Rochester w Nowym Jorku. Idriss przypomina nam, że „z bardziej pozytywnego punktu widzenia, niektóre choroby autoimmunologiczne, takie jak łuszczyca, mogą ulec poprawie w czasie ciąży, więc korzystaj z tych korzyści, póki możesz”.

Wszystkie osoby, z którymi rozmawialiśmy, stwierdziły, że najważniejszym składnikiem, którego należy unikać, są wszelkiego rodzaju retinoidy, stosowane miejscowo lub na receptę, w tym tretinoina, retinol, retinal i retinyl. Następnie znajduje się hydrochinon, który jest powszechnym składnikiem stosowanym w leczeniu przebarwień, ale ma zdecydowanie zbyt wysoki współczynnik wchłaniania w przypadku ciąży i karmienia piersią. Większość dermatologów zaleca również unikanie kwasu salicylowego i nadtlenku benzoilu, chyba że są one przepisane przez lekarza i stosowane z umiarem.

„Kiedy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości lub pytania dotyczące bezpieczeństwa składnika, zalecam wybranie bezpieczniejszej opcji lub całkowite jej pominięcie” – mówi Banafsheh Bayati, lekarz medycyny, położnik/ginekolog, FACOG Dla tych, którzy chcą głębiej przyjrzeć się temu, czego unikać, Bayati — wraz z członkami panelu kobiecej marki witaminowej Perelel — stworzyły „Unclean 15” – listę, która ma pomóc kobietom w łatwym identyfikowaniu potencjalnie toksycznych składników w czasie ciąży, karmienia piersią lub prób zajścia w ciążę.

„Większość ludzi powinna trzymać się delikatnych, bezzapachowych kosmetyków” – mówi Love. Według niej pomocne mogą być alfa-hydroksykwasy (AHA) dla osób doświadczających trądziku lub przebarwień, ale przed ich użyciem należy udać się do certyfikowanego dermatologa.

Doula urodzeniowa i założycielka C & The Moon, Carson Meyer, sugeruje przeprowadzanie swoich produktów przez składnik bazy danych, aby dokładnie sprawdzić ich bezpieczeństwo lub znaleźć sklep taki jak Detox Market, który wykonuje za Ciebie wiele czynności sprawdzających. Dodaje: „Bez względu na to, czy jesteś w ciąży, czy nie, unikanie substancji chemicznych zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego, toksycznych metali ciężkich i ostrych zapachów będzie miało pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i skórę”. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, sugeruje Jordan, „zacznij powoli, ale konsekwentnie, tak aby do końca pierwszego trymestru całkowicie zanurzyć się w nowym schemacie”.

Love mówi, że ważne jest, aby pamiętać, że rutyna bezpieczna w ciąży to nie to samo, co rutyna bezpieczna podczas karmienia piersią. Nie martw się: to ułatwi życie, ponieważ zasady nieco ustąpią, gdy dziecko znajdzie się na ziemi. „Produkty, które nie przenikają do mleka matki i produkty, które można bezpiecznie stosować u niemowląt, są zazwyczaj uważane za „bezpieczne do karmienia piersią”” – mówi Love. Jeśli nie karmisz piersią, Idriss twierdzi, że Twoje nawyki poporodowe mogą po prostu powrócić do rutyny pielęgnacji skóry sprzed ciąży.

Na pożegnanie Bayati radzi: „Kiedy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, wybieraj mniej bezpieczniejszych produktów i składników”. Aby pomóc Ci znaleźć alternatywy, zobacz, co dermatolodzy i doule włączyli do swoich własnych procedur.

Zdjęcie: Zdjęcie dzięki uprzejmości podmiotu

„Moim celem w zakresie skóry było zapobieganie przebarwieniom i unikanie trądziku” – mówi dr Weinstein Velez. Najpierw zaprzestała stosowania produktów leczniczych zawierających retinoidy, nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy, a następnie przeszła na dietę bezpieczną dla całej ciąży. „Rano stosowałem żel oczyszczający na bazie kwasu glikolowego (Glytone), następnie serum z witaminą C (SkinCeuticals), a następnie żel nawilżający z kwasem hialuronowym firmy Neutrogena”. Całość uzupełniła kremem z filtrem przeciwsłonecznym, a jej ulubionym był HydraTint firmy Alastin. Wieczorem oczyszczała skórę pieniącym się środkiem czyszczącym, a następnie stosowała miejscowo kwas azelainowy na receptę i krem ​​​​nawilżający Toleraine firmy La Roche Posay. „Co kilka miesięcy korzystałam też z peelingów kwasem glikolowym!”

Zdjęcie: Zdjęcie dzięki uprzejmości podmiotu

„Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś się na czyste produkty do pielęgnacji skóry, ciąża to świetny czas na detoks” – mówi Meyer. „Na szczęście porzuciłam już produkty zawierające substancje chemiczne zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego, syntetyczne substancje zapachowe i agresywne chemikalia i na długo przed ciążą wprowadziłam czysty rytuał pielęgnacji skóry”. Jej rada jest prosta: radzi trzymać się z daleka od substancji zapachowych, chyba że wiesz, że są czyste, i wybierać produkty naturalne z krótką listą rozpoznawalnych składników. Kiedy była w ciąży, Meyer pozostała przy swoim firmowym peelingu i olejku C & The Moon, które zostały opracowane z myślą o mamach. Zrobiła sobie także mieszankę masła shea i łoju, a w ciągu dnia stosowała podkład Iris & Rome’s Best Skin Days i filtr przeciwsłoneczny Evereden („Zawiera cynk, lepszą alternatywę dla oksybenzonu w ochronie przeciwsłonecznej”).

Zdjęcie: Zdjęcie dzięki uprzejmości podmiotu

Lubię zachować prostotę, zalecając klientom przejście na delikatny środek czyszczący do stosowania na dzień i na noc oraz ograniczenie stosowania substancji zapachowych, jeśli to możliwe” – mówi Jordan. „Następnie mogą znaleźć metody leczenia miejscowego, które zostaną uznane za bezpieczne do stosowania w czasie ciąży i zwiększyć codzienne nawilżenie twarzy i brzucha”. Zaleca codzienną ochronę przeciwsłoneczną i bezkompromisowość w delektowaniu się pięknem i pielęgnacją siebie. Jako konsultantka laktacyjna poleca firmy Swehl (jest na jej pokładzie) Nips Duos, które pomagają złagodzić częste bóle spowodowane popękanymi i obolałymi sutkami, a szczególnie podoba jej się minimalistyczne opakowanie. („Takie drobne szczegóły mogą mieć ogromne znaczenie, gdy jest tak wiele rzeczy do nauczenia się, a nowy rodzic ciężko pracuje, aby to wszystko przyswoić”). Aby uzyskać środki zaradcze, które już masz w domu, sięga po „stary, dobry olej kokosowy”. Jordan dodaje, że niczego, co nakładasz na piersi lub sutki, nie należy wycierać przed karmieniem, ponieważ powinno składać się ze składników bezpiecznych dla żywności.

Duet Swehl The Nips
Nutiva Organiczny olej kokosowy z pierwszego tłoczenia

Zdjęcie: Zdjęcie dzięki uprzejmości podmiotu

Jako dermatolog w ciąży pierwszą rzeczą, którą zaprzestałam, było stosowanie miejscowego retinolu” – mówi Zubritsky. Zastąpiła retinol kwasem azelainowym i bakuchiolem, zwiększyła nawilżenie i unikała substancji zapachowych, aby ukoić swoją suchą i wrażliwą skórę. „Zamieniłam mój poprzedni środek czyszczący na coś z kwasem hialuronowym, na przykład środek czyszczący Hydro Boost firmy Neutrogena, który działał kojąco na moją skórę”. (Zubritsky współpracował wcześniej z Neutrogeną jako sponsorem). Zdecydowała się także na krem ​​nawilżający, który nie tylko nawilża, ale nie zatyka porów, i zaczęła stosować kwas azelainowy na receptę, aby pomóc w leczeniu drobnych zmarszczek, przebarwień i trądziku.

Neutrogena Hydro Boost, bezzapachowy, nawilżający żel do mycia twarzy

Zdjęcie: Zdjęcie dzięki uprzejmości podmiotu

Pierwszą rzeczą, którą zmieniłam w swojej pielęgnacji skóry, było przejście na bakuchiol jako alternatywę dla retinoidów” – mówi Idriss. „Pod koniec ciąży i po porodzie moja melasma wymknęła się spod kontroli, ale nie stosowałam hydrochinonu”. Zamiast tego Idriss zastosowała różne składniki rozjaśniające, aby zaradzić przebarwieniom, co spowodowało, że jej rutyna rozrosła się do nieporęcznych 10–12 kroków. „Dlatego stworzyłam system PillowtalkDerm Major Fade Solution” – mówi. Etykieta Idriss ma na celu uproszczenie rutynowego leczenia przebarwień, z którymi ona osobiście miała trudności, aby się utrzymać. Najwyraźniej nie jest sama: system Major Fade jest obecnie zamówiony.

System rozwiązania Pillowtalk Derm Major Fade

Zajmuje całą wioskę (czasami szklanych butelek i fantazyjnych receptur), dlatego poprosiliśmy naszą społeczność o ulubione produkty do pielęgnacji skóry w ciąży. Na początek: odżywczy olejek lub balsam do ciała, który zamieni Twoją skórę w elastyczny pas.

Olejek z brzucha Hatch
Masło do ciała MUTHA

Trądzik w czasie ciąży jest szczególnie dokuczliwy dla tych, które wcześniej stosowały silną kurację; Oto kilka delikatnych produktów, które poprowadzą Cię przez zmiany hormonalne.

PanOxyl Antybakteryjny krem ​​nawilżający na trądzik, 4% nadtlenku benzoilu
Paula's Choice Booster 10% kwasu azelainowego

Słyszałaś, co mówili lekarze: trudno znaleźć bezpieczną dla ciąży alternatywę dla retinolu, która faktycznie działa. Dermatolodzy uwielbiają Isdin, ale także tę szczególną formułę od The Ordinary, która jest czymś mniej obciążającym portfel.

ISDIN Melatonik Regenerujące serum na noc
Zwykła zawiesina kwasu azelainowego 10%

Wiele przyszłych mam na naszej orbicie zmieniło całą swoją dietę na „czystsze” produkty. Jedną z najłatwiejszych kategorii do odhaczenia z listy okazał się mineralny filtr przeciwsłoneczny.

La Roche-Posay Anthelios Koloryzujący krem ​​przeciwsłoneczny do twarzy SPF 50
Summer Fridays Shadedrops Broad Spectrum Spf 30 Mineralny mleczny filtr przeciwsłoneczny
  • Banafsheh Bayati, lekarz medycyny, położnik/ginekolog, FACOG, certyfikowany położnik i ginekolog w Los Angeles
  • Brandi Jordan, IBCLC, doula, pediatryczna konsultantka ds. snu, członkini Swehl Motherboard i prowadząca podcast Dear Doula
  • Carson Meyer, doula porodowa, konsultantka ds. żywienia w okresie prenatalnym i poporodowym oraz założycielka C & The Moon
  • Elyse Love, MD, FAAD, certyfikowany dermatolog w Glamderm w Nowym Jorku
  • Shereene Idriss, lekarz medycyny, certyfikowany dermatolog w Idriss Dermatology w Nowym Jorku i założycielka PillowtalkDerm
  • Mara Weinstein Velez, lekarz medycyny, FAAD, certyfikowany dermatolog i dyrektor ds. chirurgii kosmetycznej i laserowej w Centrum Medycznym Uniwersytetu Rochester w Nowym Jorku
  • Lindsey Zubritsky, MD, FAAD, certyfikowany dermatolog w Pittsburghu

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *