Według ekspertów 6 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych do tatuaży w 2024 roku

Według ekspertów 6 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych do tatuaży w 2024 roku

Tatuaże mogą być kosztowną i czasochłonną inwestycją, zwłaszcza jeśli chcesz, aby pozostały ostre i żywe tak długo, jak to możliwe. Wysokiej jakości krem ​​​​przeciwsłoneczny do tatuażu to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie jego świeżego wyglądu, a według ekspertów jest to również absolutna konieczność. Rozmawiałem z dwoma dermatologami i tatuatorem, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych filtrach przeciwsłonecznych do tatuaży, a także o tym, dlaczego są one ważne i kiedy ich używać. Przygotowałem także listę rekomendacji dla Ciebie na zakupy.

PRZEJDŹ DO PRZODU Dlaczego ważna jest ochrona tatuaży przed słońcem? | Jak wybrałem najlepsze filtry przeciwsłoneczne do tatuaży | Najlepsze filtry przeciwsłoneczne do tatuaży w 2024 roku | Jak kupić krem ​​​​przeciwsłoneczny do tatuażu

Dlaczego ważna jest ochrona tatuaży przed słońcem?

Ważne jest, aby chronić Wszystko skórę przed potencjalnymi uszkodzeniami słonecznymi – jednak ochrona tatuaży jest szczególnie istotna, aby uniknąć „blaknięcia, zniekształcenia i uszkodzenia skóry” – twierdzi dr Dendy Engelman, certyfikowany chirurg dermatolog w Shafer Clinic Fifth Avenue w Nowym Jorku . „Ekspozycja na słońce może z czasem powodować blaknięcie tatuaży, ponieważ promienie UV wnikają w skórę i rozkładają pigmenty stosowane w tatuażach” – mówi.

Ciasto, tatuatorka z Brooklynu i współzałożycielka studia tatuażu i kolektywu GirlsOnly NY zgadza się z tym, mówiąc, że chociaż wszystkie tatuaże z czasem się starzeją, „jeśli chcesz zachować ostre linie tak długo, jak to możliwe, ważne jest, aby zawsze chronić swoje tatuaże atrament ze słońca.” Engelman twierdzi, że oprócz ochrony projektu ochrona tatuażu przed słońcem może również zmniejszyć ryzyko infekcji i powikłań, które mogą wyniknąć z pielęgnacji i gojenia świeżego tatuażu.

Jak wybrałem najlepsze filtry przeciwsłoneczne do tatuaży

Według Engelmana najlepsze filtry przeciwsłoneczne do tatuażu to mineralne filtry przeciwsłoneczne, które osadzają się na skórze i fizycznie blokują promienie UV, a nie chemiczne filtry przeciwsłoneczne, które wnikają w skórę i pochłaniają promienie UV. Zaleca stosowanie mineralnych filtrów przeciwsłonecznych zarówno przy starych, jak i nowych tatuażach ze względu na ich szerokie spektrum ochrony i delikatne formuły, bezpieczne dla wrażliwej skóry.

„Polecam zachować ostrożność przy wyborze chemicznego filtra przeciwsłonecznego, ponieważ może on zawierać składniki, które mogą wchodzić w interakcję z tuszem do tatuażu lub powodować podrażnienia skóry” – mówi. Cake zgadza się, że najlepsze są filtry przeciwsłoneczne o szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB, z SPF co najmniej 30. Nie trzeba też używać wyłącznie filtrów przeciwsłonecznych przeznaczonych do tatuaży, które, jej zdaniem, „zwykle kosztują więcej”.

Zgodnie z tymi wskazówkami większość opcji na tej liście to mineralne filtry przeciwsłoneczne o szerokim spektrum działania i wszystkie mają SPF 30 lub wyższy.

Najlepsze filtry przeciwsłoneczne do tatuaży w 2024 roku

Najlepszy ogólny filtr przeciwsłoneczny do tatuażu: filtr przeciwsłoneczny Mad Rabbit Defend Tattoo

Jeśli szukasz kremu przeciwsłonecznego przeznaczonego specjalnie do tatuaży, Engelman poleca Ci filtr przeciwsłoneczny Mad Rabbit Defend Tattoo Sunscreen, który opisuje go jako „mineralny filtr przeciwsłoneczny zawierający tlenek cynku oraz przeciwutleniacze i składniki nawilżające”. Został zaprojektowany, aby zapobiegać blaknięciu czarnego, szarego i kolorowego atramentu, w zależności od marki, i może być stosowany do każdego rodzaju skóry, niezależnie od tego, czy zawiera ona tusz czy nie. Ma lekkie wykończenie i zawiera witaminę C i ekstrakt z marchwi, które stymulują produkcję kolagenu i wymianę komórkową, zapewniając jaśniejszą i nawilżoną skórę.

SPF: 30 | Wodoodporny: Tak

Najlepszy filtr przeciwsłoneczny do tatuażu sportowego: EltaMD UV Sport Sunscreen Lotion

EltaMD jest ulubieńcem NBC Select, a według Engelmana krem ​​​​przeciwsłoneczny UV Sport marki jest doskonałym rozwiązaniem dla wytatuowanej skóry. Jest to filtr przeciwsłoneczny na bazie minerałów (co oznacza, że ​​wykorzystuje mieszankę składników mineralnych i chemicznych) opracowany do twarzy i ciała i specjalnie zaprojektowany, aby według marki wytrzymać wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Jest również niekomedogenny i bezzapachowy, co według Engelmana sprawia, że ​​jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry i bezpieczny dla tatuaży, które zagoiły się na powierzchni. Podoba jej się również to, że jest odporny na wodę i pot, „dzięki czemu możesz dłużej chronić skórę, gdy się pocisz lub podczas takich czynności, jak pływanie”.

SPF: 50 | Wodoodporny: Tak

Najlepszy przyciemniany filtr przeciwsłoneczny do tatuażu: Supergoop Mineral Mattescreen

Cake używa tego Mineral Mattescreen jako całorocznego kremu przeciwsłonecznego do twarzy; według marki ma bezolejową, koloryzującą formułę, która wygładza i matuje skórę, pozostawiając minimalny biały osad (czego trudno uniknąć w przypadku mineralnych filtrów przeciwsłonecznych). Zawiera ekstrakt z bambusa i koniczyny, który redukuje działanie wolnych rodników, a także nie jest zaskórnikowy i może służyć również jako baza pod makijaż. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, Supergoop zaleca ponowne nałożenie kremu przeciwsłonecznego co najmniej co dwie godziny lub po 40 minutach pływania lub pocenia się.

SPF: 40 | Wodoodporny: Tak

Najlepszy krem ​​​​przeciwsłoneczny do tatuażu na całe ciało: Supergoop Play Everyday Lotion

Ten chemiczny balsam z filtrem przeciwsłonecznym firmy Supergoop to idealna opcja Cake do stosowania na całe ciało w cieplejszych miesiącach. Według marki jest lekki, szybko się wchłania i nie pozostawia lepkości ani białego nalotu. Zawiera ekstrakt ze słonecznika, który chroni skórę przed stresorami środowiskowymi, oraz ekstrakt z rozmarynu i otrębów ryżowych, które nawilżają i zmiękczają skórę. Formuła jest odporna na pot i wodę oraz ma lekki zapach rozmarynu (który może być drażniący dla osób preferujących formuły bezzapachowe). Jest również niekomedogenny i dostępny w dzbanku o pojemności 18 uncji.

SPF: 50 | Wodoodporny: Tak

Najlepszy wodoodporny filtr przeciwsłoneczny do tatuażu: Kinfield Cloud Cover SPF

Zoe Malin, redaktorka ds. aktualizacji NBC Select, uwielbia ten krem ​​​​przeciwsłoneczny firmy Kinfield, który według marki jest wodoodporny i bezpieczny dla raf, dzięki czemu możesz bez obaw chronić swój tatuaż podczas pływania. Zawiera wodorosty morskie i glicerynę, które nawilżają i nawilżają skórę, a także aloes, który łagodzi skórę podczas ekspozycji na ostre promienie słoneczne. Malin twierdzi, że ten krem ​​​​przeciwsłoneczny pozostawia białą warstwę, ale naprawdę jej się podoba: „Dzięki temu mam pewność, że pokryłam całą skórę” – mówi.

SPF: 35 | Wodoodporny: Tak

Malin podoba się, że krem ​​​​przeciwsłoneczny Kinfield pozostawia biały osad, który pomaga jej zobaczyć, jak dobrze pokryty jest jej tatuaż.Dzięki uprzejmości Zoe Malin

Najlepsze plastry przeciwsłoneczne na tatuaże: Plastry na dłonie i policzki

Malin uwielbia używać tych naszywek do zakrywania tatuaży podczas biegania; „Moje tatuaże są dość małe, więc przycinam plaster, aby dopasować go do miejsc, których nie zakrywa moja koszula” – mówi. Są wykonane z hipoalergicznego silikonu, który nie zawiera żadnych środków chemicznych, dzięki czemu – według marki – są bezpieczne dla wrażliwej skóry. Plastry są wodoodporne, odporne na pot i nadają się do wielokrotnego użytku, a Malin twierdzi, że można je łatwo nałożyć i utrzymać się na ciele przez cały bieg, nawet gdy się spoci.

UPF: 50 | Wodoodporny: Tak

Malin używa tych naszywek, aby zakryć mniejsze tatuaże podczas spoconych biegów.Dzięki uprzejmości Zoe Malin

Jak kupować filtry przeciwsłoneczne do tatuaży

Eksperci twierdzą, że wybierając krem ​​​​przeciwsłoneczny do ochrony tatuażu, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak skuteczny składnik, rodzaj skóry i poziom wrażliwości, podobnie jak w przypadku każdego innego zakupu produktów do pielęgnacji skóry.

  • Składniki: Mineralne filtry przeciwsłoneczne zawierają składniki aktywne, takie jak tlenek cynku Lub dwutlenek tytanu które według Engelmana nie powodują podrażnień i są „bezpieczniejszym wyborem dla wrażliwej i wrażliwej skóry”. Zaleca także filtry przeciwsłoneczne zawierające składniki nawilżające, takie jak olej jojoba lub masło shea, jako „miły dodatek, który utrzymuje skórę i tatuaże miękką i odżywioną”.
  • Jeśli chodzi o to, czego należy unikać, Engelman sugeruje unikanie filtrów przeciwsłonecznych zawierających substancje zapachowe lub ostrzejsze składniki, takie jak alkohol lub oksybenzon. Mogą one podrażniać skórę, a nawet wpływać na wygląd tatuażu. Doktor Jeanine Downie, certyfikowana dermatolog z New Jersey, również zaleca stosowanie filtrów przeciwsłonecznych niezawierających siarki ani oleju, aby uniknąć wypłukiwania pigmentu z tatuażu.
  • ochrona przed słońcem: Chociaż wskaźnik SPF jest zawsze ważnym czynnikiem w przypadku filtrów przeciwsłonecznych, eksperci twierdzą, że filtr przeciwsłoneczny do tatuaży powinien mieć SPF co najmniej 30najlepiej 50 lub więcej, z ochrona o szerokim spektrum zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Polecają również wodoodporne formuły dla maksymalnej ochrony przed deszczem i słońcem.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i uprawnienia oparte na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Podejmujemy również kroki, aby zapewnić, że wszystkie porady i rekomendacje ekspertów są formułowane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów finansowych interesów.

  • Doktor Dendy Engelman jest certyfikowanym chirurgiem dermatologicznym w Shafer Clinic Fifth Avenue w Nowym Jorku.
  • Ciasto to artystka tatuażu mieszkająca na Brooklynie i współzałożycielka GirlsOnly NY, studia tatuażu i kolektywu skupiającego się na tatuażu, społeczności i zasięgu.
  • Doktor Jeanine Downie jest certyfikowanym dermatologiem w Image Dermatology w Montclair w stanie New Jersey.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Jestem współpracownikiem reportera SEO w NBC Select, który regularnie zajmuje się pielęgnacją skóry, dobrym samopoczuciem i nie tylko. Na potrzeby tego artykułu przeprowadziłem wywiad z artystą tatuażu i dwoma dermatologami na temat filtrów przeciwsłonecznych do tatuaży, w tym ich rekomendacji produktów i porad dotyczących zakupów.

Śledź szczegółowe relacje NBC Select dotyczące Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i nie tylko, i śledź nas dalej Facebook, Instagrama, Świergot I TIK Tok aby być na bieżąco.

Zalecana

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *