9 sekretów najlepszej skóry francuskiego farmaceuty

9 sekretów najlepszej skóry francuskiego farmaceuty


„We Francji apteki tak naprawdę kierują branżą produktów do pielęgnacji skóry; Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów, Ty zawsze udaj się do apteki, aby znaleźć najlepszy lek” – mówi Natacha Bonjout, francuska farmaceutka, która od ponad dziesięciu lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Po 15 latach badań nad skórą, zaledwie rok temu marka kosmetyków Bonjout o tej samej nazwie, Bonjout, wprowadziła na rynek jednego, wszechstronnego bohatera (szczególnie dla wrażliwych typów skóry) o nazwie Le Balm Skin Savior Solid Sérum.

Aby stworzyć mieszankę substancji aktywnych przyjazną dla wszystkich rodzajów skóry, od wrażliwej po skłonną do trądziku, Bonjout stworzył niekomedogenną formułę zawierającą natywne roślinne komórki macierzyste pochodzące z południa Francji i ponad 60 substancji aktywnych opracowanych w celu wspomagania naprawy i regeneracji skóry samo. Podkreśla, że ​​ta unikalna metoda formułowania z wykorzystaniem całych komórek roślinnych zapewnia prawdziwą biokompatybilność ze skórą, zapewniając natychmiastowy blask, który z czasem staje się jeszcze lepszy. Nie trzeba dodawać, że jest to zgodne z podejściem kultury francuskiej, w którym najważniejsza jest skóra, które często wypacza 90% pielęgnacji skóry i 10% makijażu. „Kosmetyk jest Twoim najlepszym przyjacielem, ale nigdy nie zastąpi wewnętrznej siły Twojej skóry” – mówi. Kolejny filar? Piękno tkwi w prostocie. Jej osobisty etos piękna zawsze brzmi: „spożywaj mniej, ale konsumuj lepiej.” Od delikatnego oczyszczania po naturalne środki, poniżej Bonjout dzieli się sześcioma sekretami najlepszej cery.

1. Używaj substancji aktywnych, które współpracują ze sobą, a nie przeciwko sobie

„Nie przeciążaj swojej skóry — używaj wyłącznie substancji aktywnych, które współdziałają” – mówi Bonjout, która spędziła pięć lat na łączeniu odpowiednich poziomów substancji aktywnych w Le Balm, aby uniknąć nieprawidłowego „koktajlu” różnych produktów. Dobrą mieszanką jest na przykład witamina C i ochronny filtr SPF lub retinol i nawilżający kwas hialuronowy, np. Skinceuticals HA Intensifier. „Unikaj stosowania retinolu z witaminą C” – mówi, zauważając, że może to powodować podrażnienia i stany zapalne, podczas gdy nakładanie retinolu i niacynamidu po prostu „znosi się wzajemnie” i jest kosztowną stratą substancji aktywnych. „Dobra pielęgnacja skóry polega na stosowaniu odpowiednio dobranych produktów, które naprawdę działają, ponieważ nasza skóra nie lubi nadmiernego stresu” – mówi.

Wzmacniacz SkinCeuticals HA

2. Pomiń poranne oczyszczanie

Aby chronić barierę ochronną skóry, Bonjout sugeruje delikatne, podwójne oczyszczanie wieczorem, a następnie rano, spłukiwanie skóry wodą termalną lub spryskanie tonizującą mgiełką. Jest to „całkowite przeciwieństwo amerykańskiej metody czyszczenia” nie bez powodu: „Każdej nocy skóra odtwarza swoją florę, aby się chronić” – mówi. „Wystarczy spłukać rano wodą termalną, na przykład wodą termalną Avène lub delikatnym tonikiem na bazie wody kwiatowej, na przykład mgiełką do twarzy Herbivore Rose Hibiscus, to wszystko, co musisz zrobić przed rozpoczęciem dnia”. W nocy „podwójne oczyszczenie jest najważniejsze, zwłaszcza gdy nakładam krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym lub makijaż, aby usunąć cząsteczki zanieczyszczone Manhattanem” – mówi. „Kiedy zostaję w domu, oczyszczam skórę jedynie delikatnie wodą Collosol Eau de Lait lub wodą micelarną.” Jako pierwszy krok lubi wodę micelarną Bioderma („słynną we Francji” od początku lat 90.), a jako drugie „podwójne” oczyszczanie Caudalie Vinoclean Foaming Cleanser lub Tata Harper Softening Cleanser.

Nawilżająca mgiełka z różą i hibiskusem Herbivore

Woda termalna Avène

Bioderma Sensibio H2O Płyn micelarny

Zmiękczający żel oczyszczający Tata Harper Superkind

Francuscy farmaceuci 9 sekretów najlepszej skóry w historii

Zdjęcie: Francois Roux / Dzięki uprzejmości Bonjout

3. Nałóż wszystko — łącznie z makijażem — palcami

„Zawsze do nakładania makijażu używam palców” – mówi Bonjout. „Masaż ma działanie terapeutyczne, zwiększa naszą pewność siebie oraz zmniejsza stres i niepokój” – wyjaśnia, dodając, że stwarza okno na „mniejsze zmartwienia, lepszy sen i promienną skórę”. Wybrała dla Le Balm swoją innowacyjną, bezwodną konsystencję, którą można było rozgrzać w palcach i wmasować w skórę w celu „natychmiastowego ukojenia i regeneracji”. Zwraca uwagę, że we Francji ludzie przynajmniej raz w miesiącu poddają się maseczce, często ze względu na uzdrawiającą moc dotyku. „Najbardziej niesamowitym zabiegiem na skórę, jakiego kiedykolwiek próbowałam, jest Joelle Ciocco w Paryżu. To francuska kosmetyczka, która wynalazła „masaż policzkowy”, który działa nie tylko na zewnętrzną stronę twarzy, ale także na jej wewnętrzną część, poprzez jamę ustną” – mówi. „Wygląda to bardzo dziwnie, ale warto”. A dla osób mieszkających w okolicach Nowego Jorku, przyjaciółka Bonjout, Isabelle Bellis, uczyła się z Ciocco podobnej techniki masażu wewnątrzustnego.

4. Korzystaj z naturalnych środków

Bonjout podkreśla, że ​​chociaż we francuskiej farmacji nauka zawsze odgrywa pierwszoplanową rolę, naturalne środki lecznicze są szanowane ze względu na ich organiczne właściwości lecznicze (takie jak silne komórki roślinne w jej Le Balm). Poleca także mleczko pszczele, substancję bogatą w składniki odżywcze „wytwarzaną przez pszczoły robotnice” – mówi i dodaje: „to jedyny pokarm dla królowej pszczół”. Można go jeść lub nakładać bezpośrednio na skórę jako „najlepszy wzmacniacz układu odpornościowego”. Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, które zwalczają stany zapalne i przyspieszają gojenie się ran. Kupuje we Francji organiczne mleczko pszczele ArkoRoyal Organic Jelly 2500 mg 20 fiolek i wspomina, że ​​Beehive Botanicals Fresh Royal Jelly, 100% Pure może być równoważną zamianą. „Jest bogata w węglowodany, białko, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały” – mówi.

5. Sięgnij po mineralny filtr przeciwsłoneczny

Chociaż jakakolwiek ochrona przed słońcem jest lepsza niż jej brak, Bonjout zdecydowanie zaleca stosowanie mineralnych filtrów przeciwsłonecznych zamiast środków chemicznych, gdy tylko jest to możliwe. „Chemiczne filtry przeciwsłoneczne mogą powodować trądzik, pieczenie, swędzenie i kłucie skóry” – ostrzega. „Najlepsze filtry przeciwsłoneczne to filtry w 100% mineralne i te można stosować codziennie.” Według Bonjout francuscy farmaceuci polecają La-Roche-Posay Anthelios Mineral Tinted Sunscreen SPF 50, który jest opcją w 100% mineralną. Następnie, w przypadku formuły hybrydowej, dostępna jest ulubiona formuła Elta MD UV Clear Tinted Broad-Spectrum SPF 46, która składa się częściowo ze składników mineralnych (tlenek cynku) i częściowo chemicznych (oktinoksat).

La-Roche-Posay Anthelios Mineralny krem ​​​​przeciwsłoneczny SPF 50

Elta MD UV Clear Barwiony krem ​​o szerokim spektrum SPF 46

6. Odkoduj skórę za pomocą składników biomimetycznych

Twoje ciało rozumie, co już tworzy. „Dzięki zastosowaniu składników naśladujących te wytwarzane przez skórę, biomimetyczna pielęgnacja skóry pomaga jej najlepiej funkcjonować” – mówi Bonjout, wymieniając ceramidy, peptydy, kwas hialuronowy i aminokwasy jako kilka biomimetycznych wyróżników, które można zobaczyć na etykietach. „Jeśli Twoje ciało rozpoznaje składnik do pielęgnacji skóry jako coś, co sam stworzył, pozwala mu wniknąć głębiej w skórę i działać skuteczniej niż składnik niebiomimetyczny” – wyjaśnia. „Biomimikra pozwala zatem rozszyfrować język skóry, replikując proces biologiczny”. Jej własny Le Balm zawiera natywne komórki roślinne, które „wykazały pełną przyswajalność przez skórę” i nie zatykający porów skwalan, który „działa podobnie do naturalnego sebum”. Uważa Avene Tolerance Hydra 10 i Biossance Squalane + witaminę C + olejek różany za najnowocześniejsze formuły, które mają potencjał „naśladowania naturalnych funkcji naszej skóry i przekształcania jej”.

7. Rozważ suplement NAD+

Podczas gdy trendy w jedzeniu stale się zmieniają (kolagen! siara!), Bonjout obserwuje najnowszy „cud” w suplementach: „NAD+ (dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy) to koenzym występujący w każdej komórce i bierze udział w ponad 500 procesach biologicznych procesy, w tym metabolizm, wytwarzanie energii i naprawę komórkową” – mówi. „Wspiera wszystkie kluczowe funkcje twoich komórek”. Po raz pierwszy zainteresowała się nią podczas studiów farmaceutycznych, „ucząc się 8 reakcji w łańcuchu cyklu Krebsa (centrum metabolicznego istotnej komórki, które zachodzi w mitochondriach komórki), a cykl ten jest kontrolowany i regulowany przez dostępność NAD”. W przyszłości może to być dodatek do stosowania miejscowego, który warto rozważyć, chociaż „wprowadzanie go do kosmetyków początkowo kończyło się niepowodzeniem ze względu na niestabilność receptur i niemożność wnikania do komórek skóry” – zauważa, dodając, że badacze są pionierami bardziej kompleksowego podejścia do zwiększenie poziomu NAD+ w skórze poprzez zastosowanie kosmetyków. „Jestem przekonany, że przyniesie to niesamowite rezultaty”. Na razie wiemy, że wraz z wiekiem poziom NAD+ znacznie spada, więc spożywany suplement NAD+ na bazie Elysium Basis może przynieść pewne korzyści dla skóry.

8. Traktuj skórę jak swój „ulubiony jedwab”

Bounjout przyznaje, że wywarła na nią wpływ inna francuska farmaceutka mieszkająca w Nowym Jorku, Isabelle Bellis, która nauczyła ją wyobrażać sobie skórę jako „moją ulubioną jedwabną bluzkę; jeśli masz jakieś niedoskonałości jedwabnej bluzki, zawsze należy o nią dbać z delikatną uwagą” – mówi Bonjout. Do złuszczania należy podchodzić „z dużą ostrożnością” – dodaje. „Zwykle nie polecam peelingów fizycznych do twarzy, tylko do ciała.” Ostatnio używa French Farmacie Élixir Exfoliant jako zabiegu, który nakłada się jak serum, aby uzyskać gładszą konsystencję, a także lubi Resurfacing Compound U Beauty. Drobny puder złuszczający, taki jak Dermatologica Daily Microfoliant Exfoliator, to coś, co włącza do swojej rutyny pod prysznicem „od czasu do czasu”, choć z odrobiną ostrożności. „Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, to nigdy nie stosować nadmiernego złuszczania” – ostrzega Bonjout. „Z czasem może uszkodzić skórę i spowodować, że stanie się ona bardziej wrażliwa i stan zapalny”.

9. Mniej znaczy więcej

„Twoja pielęgnacja skóry nie powinna zawierać zbyt wielu kosmetyków różnych marek” – mówi Bonjout, zauważając, że francuska moda to wielozadaniowa pielęgnacja skóry i lekka pielęgnacja. Używa Le Balm jako pierwszego i ostatniego kroku swojej rutyny (zauważając, że można go nakładać po lekkim serum, takim jak serum Caudalie Vinoperfect) i przed nałożeniem makijażu. „Gdybym miała pojechać na bezludną wyspę, a ty poprosiłbyś mnie o wybranie tylko jednego produktu, powiedziałabym, że Le Balm” – mówi o stworzeniu rozwiązania 8 w 1. „To serum, krem ​​nawilżający, krem ​​odżywczy, krem ​​pod oczy, krem ​​na noc, maska ​​na noc, kuracja maściowa i pielęgnacja ust. Pracowałem nad tą formułą przez pięć lat, aby uzyskać produkt, który zapewni Ci idealny blask.je ne sais quoi.” A kto nie chce To?

Stałe serum Le Balm Skin Saviour

Caudalie Vinoperfect serum rozświetlające na ciemne plamy

Dowiedz się więcej w tym odcinku Spotkanie z Vogue’em podcast tutaj.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *