Czy psy potrzebują kremów z filtrem przeciwsłonecznym?  Zapytaliśmy weterynarzy

Czy psy potrzebują kremów z filtrem przeciwsłonecznym? Zapytaliśmy weterynarzy

Stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym powinno być częścią codziennej pielęgnacji skóry – ale czy powinno to być częścią pielęgnacji Twojego psa? Zapytaliśmy weterynarzy, kiedy psy muszą stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym i jak kupować produkty bezpieczne dla zwierząt. Korzystając ze wskazówek ekspertów, przygotowaliśmy bezpieczny dla psów krem ​​​​przeciwsłoneczny, który warto przechowywać w domu, szczególnie w cieplejszych miesiącach.

PRZEJDŹ DO PRZODU Jak kupować kremy z filtrem przeciwsłonecznym dla psów | Najlepszy krem ​​​​przeciwsłoneczny dla psów | Jak nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny na psy | Więcej sposobów ochrony psów przed słońcem

Czy psy muszą nosić kremy z filtrem przeciwsłonecznym?

Tak, psy muszą stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ podobnie jak ich właściciele mogą doznać oparzeń słonecznych i raka skóry, mówi dr Bradley Krohn, lekarz weterynarii w The Vets. „Filmy przeciwsłoneczne dla psów służą temu samemu celowi, co u ludzi — chronią skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi długotrwałą ekspozycją na promienie UV” – mówi dr Andrew Simpson, specjalista weterynarii w VCA Aurora Animal Hospital. Jednak nie wszystkie psy są jednakowo podatne na słońce. „Rasy o krótszej i jaśniejszej sierści, takie jak pitbulle, bulteriery, białe bokserki i dalmatyńczyki, są bardziej narażone na uszkodzenia słoneczne, szczególnie w obszarach ciała o rzadkich włosach lub tych bez pigmentu” – mówi Simpson. Mając to na uwadze, wszystkie psy mogą skorzystać z ochrony przeciwsłonecznej, gdy przebywają na świeżym powietrzu przez dłuższy czas. Dotyczy to zarówno pieszych wędrówek, wycieczek do parku, jak i relaksu na zewnętrznym legowisku dla psa.

Jak kupować kremy z filtrem przeciwsłonecznym dla psów

Po pierwsze: nie używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym, który leży w łazience lub unosi się na psie wokół torby plażowej. Filtry przeciwsłoneczne bezpieczne dla ludzi nie są bezpieczne dla psów, dlatego marki tworzą formuły specjalnie dla psów. To jedyne, które powinieneś stosować u swojego zwierzaka.

Podejmując decyzję, który filtr przeciwsłoneczny będzie odpowiedni dla Twojego psa, weź pod uwagę następujące czynniki i w razie pytań skonsultuj się z weterynarzem.

  • Składniki: Filtry przeciwsłoneczne dla psów odpowiadają za wyjątkowy skład skóry i pokrycie sierści psów, a ponadto są odporne na lizanie, mówi dr Lisa Lippman, dyrektor ds. medycyny wirtualnej w Bond Vet. Oznacza to, że jest wykonany ze składników, które nie powodują podrażnień w kontakcie ze skórą i nie powodują chorób u psów, jeśli je zliżą. Na przykład cynk i kwas paraaminobenzoesowy (PABA) mogą być toksyczne dla psów po spożyciu, dlatego kremy przeciwsłoneczne dla psów są produkowane bez nich, mówi Simpon. Typowe składniki, które można znaleźć w kremach przeciwsłonecznych dla psów, obejmują dwutlenek tytanu, benzofenon, oktynoksat i kwas aminobenzoesowy.
  • Poziom ochrony: Większość filtrów przeciwsłonecznych dla psów nie została zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, w związku z czym nie kwalifikują się do oficjalnego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF), jak twierdzą eksperci. Wiele marek oferuje jednak szacunkową wartość SPF, która daje wyobrażenie o poziomie ochrony. Priorytetem jest także zakup kremu przeciwsłonecznego dla psów, który zapewnia ochronę o szerokim spektrum działania, co oznacza ochronę przed promieniami UVA i UVB, mówi Lippman.
  • Sformułowanie: Podobnie jak krem ​​​​przeciwsłoneczny dla ludzi, krem ​​​​przeciwsłoneczny dla psów występuje w balsamach, płynach i sprayach. Kup taki, który będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego pupila. Niektórym osobom najłatwiej jest spryskać kremem przeciwsłonecznym większe obszary ciała psa, np. brzuch, i zastosować balsam lub balsam do nosa i uszu.

Najlepszy krem ​​​​przeciwsłoneczny dla psów

Najlepszy ogólnie: spray przeciwsłoneczny Epi-Pet K-9 Care

Według marki Epi-Pet to jedyny filtr przeciwsłoneczny zgodny z wymogami FDA. Formuła sprayu w aerozolu jest wodoodporna, nietłusta w dotyku i szybko schnie. Oprócz ochrony skóry psa, filtr przeciwsłoneczny pielęgnuje jego sierść, ponieważ składa się ze składników takich jak witamina E. Należy pamiętać, że spray ma waniliowy zapach, co może nie być najlepszym rozwiązaniem dla psów o wrażliwej skórze.

Poziom ochrony: Odpowiednik SPF 30+ | Ochrona o szerokim spektrum: Tak | Sformułowanie: Rozpylić | Rozmiar: 3,5 uncji

Najlepszy kij: Handy Hound SnoutScreen

Balsam z filtrem przeciwsłonecznym Handy Hound jest dostępny w wykręcanym aplikatorze w sztyfcie, który ułatwia nakładanie na mniejsze obszary ciała psa, takie jak nos i uszy. Wykonany jest z roślinnych, wegańskich składników, takich jak kokos, malina, marchew, drzewo cedrowe i lawenda. Dodatkowo pełni funkcję nawilżającą.

Poziom ochrony: Odpowiadający SPF 30 i SPF 50 | Ochrona o szerokim spektrum: Nie, tylko promienie UVB | Sformułowanie: Balsam | Rozmiar: 2,2 uncji

Najlepszy spray bez aerozolu: Najlepszy produkt dla zwierząt Emmy’s Best Pet Products Spray chroniący skórę z filtrem przeciwsłonecznym dla psów

Ten filtr przeciwsłoneczny jest zapakowany w butelkę niezawierającą aerozolu, którą niektórzy ludzie (i ich zwierzęta) wolą od butelek z aerozolem. Zawiera masło shea i olej kokosowy, które nawilżają skórę i sierść psa. Filtry przeciwsłoneczne najlepiej sprawdzają się do zakrywania większych części ciała psów, takich jak brzuchy. Aby uniknąć dostania się kremu przeciwsłonecznego do oczu psów, unikaj rozpylania go na twarz lub w jej pobliżu.

Poziom ochrony: Odpowiednik SPF 30 | Ochrona o szerokim spektrum: Nieokreślony | Sformułowanie: Rozpylić | Rozmiar: 8 uncji i 32 uncje.

Najlepsze chusteczki: Chusteczki przeciwsłoneczne Petkin Dog Sunscreen

Te nawilżone chusteczki z filtrem przeciwsłonecznym mogą pomóc szybko pokryć dużą część ciała psa, a także dotrzeć do mniejszych, bardziej określonych obszarów. Mają nietłustą, nieklejącą konsystencję i zawierają składniki zmiękczające skórę, takie jak ekstrakt z kwiatu rumianku, lanolina i aloes. Chusteczki są dostępne w zamykanym opakowaniu, które można łatwo zabrać ze sobą w podróż. Mają zapach kokosowo-waniliowy, co może nie być najlepszą opcją dla psów o wrażliwej skórze.

Poziom ochrony: Odpowiednik SPF 15 | Ochrona o szerokim spektrum: Nieokreślony | Sformułowanie: Chusteczki | Rozmiar: 20 chusteczek w opakowaniu

Jak nakładać krem ​​​​przeciwsłoneczny na psy

Jeśli planujesz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu ze swoim psem, zastosuj krem ​​​​przeciwsłoneczny przed wyjściem z domu, a następnie nakładaj go ponownie co cztery do sześciu godzin, mówi Krohn. Być może będziesz musiał ponownie zastosować większą ilość, jeśli Twój pies pływa lub często pielęgnuje określone części ciała, mówi Michael San Filippo, rzecznik Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Weterynaryjnej. Opakowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym dla psa powinno również zawierać instrukcje dotyczące stosowania, do których możesz się odwołać.

Niezależnie od rodzaju sierści psa najważniejsze jest, aby celować w te obszary ciała, które są pokryte sierścią w niewielkim stopniu lub wcale, takie jak nosy, uszy, brzuchy i pachwiny – mówi Lippman. Jeśli Twój pies ma łysiny w dowolnym miejscu na ciele (łokcie są częstym zjawiskiem), pamiętaj o nałożeniu tam również kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Obficie i równomiernie nałóż krem ​​​​przeciwsłoneczny na skórę psa i pamiętaj, aby unikać kontaktu z oczami.

Od tego momentu stosowanie filtrów przeciwsłonecznych różni się w zależności od sierści psa.

  • Jeśli Twój pies ma gruby płaszczprawdopodobnie nie będziesz musiała nakładać kremu z filtrem przeciwsłonecznym gdziekolwiek indziej na ciało, ponieważ gęste włosy stanowią naturalną barierę przed promieniowaniem UV, mówi Simpson.
  • Jeśli Twój pies ma cienki płaszcz, możesz nałożyć krem ​​​​przeciwsłoneczny na resztę ciała, rozpylając go lub wcierając w skórę. Na sierść psa nałożysz trochę kremu z filtrem przeciwsłonecznym, ale ponieważ jego sierść jest cienka, filtr przeciwsłoneczny z łatwością dociera do skóry.

Jak jeszcze chronić psy przed słońcem?

Oprócz stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym zapewnij psu dużo wody i cienia, gdy przebywa na świeżym powietrzu, szczególnie w godzinach szczytu słońca między 10:00 a 16:00 – mówi San Filippo. Marki produkują również lekką odzież UPF dla zwierząt domowych, którą zaleca wziąć pod uwagę, na przykład koszule i czapki. Odzież UPF jest szczególnie przydatna dla psów o wrażliwej skórze lub tych, które mają tendencję do zlizywania kremu przeciwsłonecznego z ciała po jego nałożeniu.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i uprawnienia oparte na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Podejmujemy również kroki, aby zapewnić, że wszystkie porady i rekomendacje ekspertów są formułowane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów finansowych interesów.

  • Dr. Andrzeja Simpsona jest specjalistą weterynarii w VCA Aurora Animal Hospital.
  • Dr. Bradleya Krohna jest lekarzem weterynarii w mobilnej służbie weterynaryjnej The Vets.
  • Dr. Lisa Lippman jest dyrektorem medycyny wirtualnej w Bond Vet.
  • Michał San Filippo jest rzecznikiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Weterynaryjnej.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Zoe Malin jest zastępcą redaktora ds. aktualizacji w NBC Select i pisze o zwierzętach domowych, w tym artykuły na temat niezbędnych artykułów dla kociąt, karmy dla kociąt, transporterów dla kotów, zabawek dla kotów, odkurzaczy do sierści zwierząt i legowisk dla psów. Na potrzeby tego artykułu przeprowadziła wywiady z czterema ekspertami na temat filtrów przeciwsłonecznych dla psów i podsumowała produkty, które spełniają ich wytyczne.

Śledź szczegółowe relacje NBC Select dotyczące Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i nie tylko, i śledź nas dalej Facebook, Instagrama, Świergot I TIK Tok aby być na bieżąco.

Zalecana

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *