Jennifer Garner nie może się doczekać, aż się zestarzeje

Jennifer Garner nie może się doczekać, aż się zestarzeje


Siedząc w zalanym słońcem pokoju swojego kalifornijskiego domu, twarz Jennifer Garner rozjaśnia się na samo wspomnienie dwóch słów: pielęgnacja przeciwsłoneczna. Przeczytaj dowolny wywiad online z aktorką, a tuż obok jej imienia znajduje się informacja o jej wieku i produktach, które ostatnio uwielbiała. Wszyscy są zafascynowani sposobem, w jaki Garner utrzymuje młodzieńczy blask, a ona pasjonuje się kategorią pielęgnacji skóry, która zapewnia rezultaty, których nie może uzyskać żadna ilość pyłu. Przez następne 20 minut w poetycki sposób opisuje każdą formułę filtra przeciwsłonecznego, której używa, wnikliwym tonem przypominającym przekazującą mądrość mamę, przemawiającą z wiedzą doświadczonego dermatologa, a nie płatnego rzecznika. Ale ona Jest mamą – dokładnie trójki dzieci – taką, która ma w drzwiach samochodu krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym do poprawek dłoni w połowie jazdy (oczywiście bezpiecznie) i mgiełkę z filtrem przeciwsłonecznym w torbie do, jak się domyślacie, poprawek twarzy… i lista jest długa.

Filtry przeciwsłoneczne to dla Garner najważniejsza pielęgnacja skóry, która nie podlega negocjacjom i stanowi kamień węgielny jej współpracy z Neutrogeną, która rozpoczęła się w 2007 roku. Każdego roku misja pozostaje ta sama: wspieranie świadomości czerniaka i zapobiegania mu. „17 lat mówienia o czerniaku podczas Miesiąca Świadomości Czerniaka z pewnością cię pouczy” – żartuje. Chęć dowiedzenia się więcej na temat raka skóry zaprowadziła ją do dermatologów i badaczy Neutrogeny, gdzie otrzymali wszystkie odpowiedzi na jej pytania.

„Jaki jest najskuteczniejszy sposób zapewnienia skórze i twarzy ochrony przeciwsłonecznej? Jakie są bariery pomiędzy ludźmi, którzy wiedzą, że powinni to zrobić, a faktycznie to robią? I jak pozbyć się tych barier?” Garner dzieli się, przypominając, jakie pytania zadawała ekspertom. W ramach swojej siedmioletniej współpracy z Fundacją Badań nad Czerniakiem firma Neutrogena przekazała ponad milion dolarów na kontynuację działań edukacyjnych i podnoszenie świadomości na temat raka skóry. Jednak zarówno Garner, jak i Neutrogena rozumieją, że ich wysiłki są tak dobre, jak sposób dostarczania, a jedna maszyna przekazuje wiadomości młodszym pokoleniom szybciej niż większość: TikTok.

„[Suncare] to obszar, w którym TikTok cofa nas. Prawie połowa populacji pokolenia Z wierzy, że opalenizna jest lepsza niż ochrona przed słońcem lub że podstawowa opalenizna ochroni skórę przed poparzeniem słonecznym. A te rzeczy nie są prawdą. Opalenizna to uszkodzenie słoneczne. Pomyśl o toście: wkładasz kawałek chleba do tostera, gotujesz go, a on wznosi tosty. Tak, wszystko jest chrupiące i pyszne, ale uszkodziłeś zewnętrzną warstwę tego chleba” – wyjaśnia.

Nie bądź To chleb. Ahead Garner przedstawia nam swoją rutynę ochrony przeciwsłonecznej, ulubione produkty i powody, dla których przeciwdziała starzeniu się.

Zanim zacząłeś pracować z Neutrogeną, ile wiedziałeś o czerniaku i jakich odkryć dokonałeś w ramach własnych badań?

Kiedy dorastałem, mój tata uwielbiał żeglować. Nie mieliśmy wymyślnej żaglówki; mieliśmy taki, który miał 23 metry długości i nasza piątka pływała tą łodzią przez trzy tygodnie w zatoce Chesapeake, czyli jakieś dziewięć godzin jazdy od naszego domu. Kiedy jesteś na łodzi, nie masz dokąd pójść, więc jesteś po prostu wystawiony na działanie słońca. Na szczęście dla nas nasza mama bardzo wierzyła w filtry przeciwsłoneczne, a my dorastaliśmy, bardzo ostrożnie chroniąc się przed słońcem i mocno wierząc w Neutrogenę. Dlatego nawiązałam z nimi współpracę, bo już jako dziecko korzystałam z ich kosmetyczki. Mam dwie siostry i wszystkie kłóciłyśmy się o kosmetyczkę – nawet mój tata z niej korzystał. Dorastając, wiedziałam, że należy chronić się przed słońcem.

[With too much sun exposure]niszczysz swoją skórę w sposób nieodwracalny. Być może oparzenie zagoi się i nie będzie widoczne, ale w takim przypadku zwiększa się prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry. Musimy więc potraktować tę sprawę poważniej, przyjrzeć się temu i po prostu powiedzieć: Nie chcę mieć raka skóry, gdy będę starsza. Rakowi skóry można zapobiec. Jedyne, co musimy zrobić, to chronić się przed słońcem. Z Neutrogeną można to zrobić na wiele prostych sposobów.

Jak włączyć pielęgnację przeciwsłoneczną do swojej rutyny pielęgnacyjnej?

Po pierwsze, zawsze mam krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym w drzwiach samochodu, żeby jak jakiś dzieciak próbował uciec i zorientuję się, że nie zadbał o to w domu, to ja mogę się nim zająć, kiedy będzie szkoła. Traktuję to jak mycie zębów. Nawet jeśli jest środek zimy i myślę, że będę w domu przez cały dzień, nie zadaję sobie codziennie pytań: Czy będę potrzebował kremu z filtrem przeciwsłonecznym? Po prostu go nakładam i pozostaje na skórze, czy tego potrzebuję, czy nie. W miesiącach letnich, na przykład zaczynając od teraz, mógłbym zwiększyć SPF i częściej aplikować. Ale dla mnie nie podlega negocjacjom fakt, że mam krem ​​​​przeciwsłoneczny na twarzy, ciele i zdecydowanie szyi i dekolcie.

używam [the] Ultra Sheer Nawilżające serum do twarzy, które jest doskonałe, ponieważ pełni również funkcję podkładu – nawilża, naprawdę ładnie sprawdza się pod makijażem i wygładza skórę. Na moim ciele często zaczynam od Dry Touch i dokładnie tak to brzmi; to suchy w dotyku balsam, który nie pozostawia tłustej warstwy i wchłania się całkowicie w skórę. Jeśli jestem poza domem, użyję Ultra Sheer Mist lub sprayów, takich jak Beach Defense Spray. W przeciwnym razie mgiełka naprawdę ładnie otula skórę i bardzo szybko się wchłania. Nigdy nie zobaczysz tego na swoich ubraniach. Nie musisz pocierać, pocierać, pocierać. Pozostawia jedynie odrobinę zroszonego wyglądu. To są moje ulubione.

Lekki, nawilżający żel do mycia twarzy Hydro Boost
Neutrogena Hydro Boost Lekki, nawilżający żel do mycia twarzy
Na wyprzedaży
Ultraprzejrzyste nawilżające serum do twarzy
Neutrogena Ultra Sheer nawilżające serum do twarzy

Teraz 34% zniżki

Na wyprzedaży
Hydro Boost Nawilżający krem ​​​​wodny z kwasem hialuronowym
Neutrogena Hydro Boost nawilżający krem ​​​​wodny z kwasem hialuronowym

Teraz 34% taniej

Na wyprzedaży
Ultraprzejrzysta mgiełka do ciała SPF 70
Neutrogena Ultra Sheer Mgiełka do ciała SPF 70

Teraz 33% zniżki

Na wyprzedaży
Wodoodporny krem ​​do twarzy i ciała Beach Defense SPF 70
Neutrogena Beach Defense Wodoodporny krem ​​do twarzy i ciała SPF 70

Teraz 27% zniżki

Na wyprzedaży
Rapid Wrinkle Repair Retinol Pro+ Przeciwzmarszczkowy krem ​​nawilżający na noc
Neutrogena Rapid Wrinkle Repair Retinol Pro+ Przeciwzmarszczkowy krem ​​nawilżający na noc

Teraz 48% taniej

Jak zmienia się Twoja rutyna na cieplejsze pory roku?

Zawsze jestem bardzo ostrożny, przechodząc pomiędzy Rapid Wrinkle Repair, czyli po prostu linią retinolu Neutrogeny. Retinol zmieni twoją skórę i kropka. Lubię przełączać się między liniami Rapid Wrinkle Repair – na przykład serum, balsamem i kremem pod oczy na noc. Nie pomyślałbym, że można stosować retinol blisko oczu, ale został przetestowany jak szalony. Wszystko, co robi, to pobudzanie komórek skóry do regeneracji i pobudzania nowych komórek skóry. Z drugiej strony bardzo podoba mi się cała seria Hydro Boost, bo kwas hialuronowy to druga strona medalu. Kwas hialuronowy łączy wilgoć z powierzchnią skóry. Kiedy masz nawilżoną skórę, tak jak za czasów swojej pięknej młodości, jesteś pulchna i nawilżona, a Twoja skóra wygląda sprężyście, energicznie, błyszcząco i wspaniale. Kiedy będziesz po pięćdziesiątce, tak jak ja, musisz mocniej walczyć o tę wilgoć. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest kwas hialuronowy.

Żyjemy w kulturze mającej obsesję na punkcie młodości i wszyscy gonią za przeciwdziałaniem starzeniu się to i tamto. Jakie jest Twoje stanowisko w dyskusji na temat starzenia się?

Konotacja starzenia się jest bardzo negatywna, ale czy nie jest to dar starzenia się? Zapobieganie starzeniu się nie jest dobrym rezultatem. Wszyscy mamy nadzieję się starzeć; w najlepszym przypadku starzejesz się, bo nie możesz pozostać w wieku 25, 35, 45 lat. Starzejesz się, chyba że przestaniesz, a ja nie chcę tego robić. Chcę iść dalej. Chcę być radosna w swoim życiu. Nie chcę narzekać na to, w którym miejscu spektrum mojego cyklu życia się znajduję. Chcę to kochać. Jest tyle dobrego, co wiąże się z dorastaniem; uczysz się, co jest ważne, z czego odpuścić, uczysz się być obecnym i naprawdę słuchać ludzi wokół ciebie. Jeśli masz dzieci, docierasz do miejsca, w którym masz długie relacje ze swoimi przyjaciółmi, rówieśnikami, bliskimi i dziećmi. Jeszcze lepiej, jeśli będziesz mieć śmieszne dzieci. O co jeszcze możesz zapytać? Nie widzę korzyści w patrzeniu na coś tak powierzchownego i unikanie przeciwdziałania starzeniu się.

Rzecz w tym, że jeśli jesteś dzieckiem, nie potrzebujesz retinolu – potrzebujesz kremu z filtrem przeciwsłonecznym. To przeciwdziałanie starzeniu się i ochrona przed słońcem.

A skoro mowa o Gen-Z i TikToku, wszyscy dzielą się swoimi „nieseksownymi” produktami. Jakie są wasze?

Myślę, że całkiem sporo [all] moje produkty są trochę nieseksowne. Nie sądzę, że spryskanie się mgiełką z filtrem przeciwsłonecznym jest aż tak seksowne, ale z drugiej strony pozostawia trochę zroszonej skóry, więc jest to trochę seksowne. Jest też retinol – nie mogę powiedzieć, że retinol to najseksowniejsza rzecz na świecie, o której można rozmawiać.

Minęło 20 lat od 13 Going On 30. Jakiej rady udzieliłbyś 13-letniej Jennifer?

Małej 13-letniej Jennifer, powtarzałam jej, że jeśli na zajęciach zostanie wyznaczona książka, to musi ją przeczytać do końca. Nie bądź kretynem i przejrzyj wystarczająco dużo, aby odpowiedzieć tego dnia. Rzecz w tym, że [that] nic nie dostaniesz, jeśli faktycznie nie wykonasz pracy. W miarę jak dorastałem, zacząłem wierzyć i próbować praktykować, że jak robisz cokolwiek, tak robisz wszystko. Kiedy miałem 13 lat, nad pewnymi rzeczami pracowałem naprawdę ciężko: byłem oddaną niańką, oddaną uczennicą baletu i poważną twórczą pisarką. Ale gdybym mógł teraz cofnąć się w czasie, zastosowałbym tę myśl – jak robisz cokolwiek, tak robisz wszystko – do tego małego dziecka, które pomyślało: Mogę to wziąć lub zostawić. Nie, właściwie zrób to wszystko. Bądź dokładny.

Wywiad ten został zredagowany i skrócony.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *