Ulotka z poradami: Znów zmieniają się wytyczne dotyczące raka piersi, pielęgnacja skóry na lato, nagroda za opiekę paliatywną i różnorodność w ośrodkach onkologicznych NCI

Ulotka z poradami: Znów zmieniają się wytyczne dotyczące raka piersi, pielęgnacja skóry na lato, nagroda za opiekę paliatywną i różnorodność w ośrodkach onkologicznych NCI

SEATTLE — 5 czerwca 2024 r. — Poniżej znajdują się podsumowania najnowszych wyników badań Centrum Onkologii Freda Hutcha, historie pacjentów i inne wiadomości.

Obejrzyj post Freda Hutcha na Instagramie przedstawiający dzień z życia Joselyn Landazuri Vinueza (@joss.the.scientist), doktorantki badającej wirusy wywołujące raka w laboratorium Galloway.

Profilaktyka i badania przesiewowe w kierunku raka

Wytyczne dotyczące badań przesiewowych w kierunku raka piersi znów się zmieniają
Nowe wytyczne opublikowane w JAMA obecnie zalecają, aby badania przesiewowe w kierunku raka piersi rozpoczynały się w wieku 40 lat i kontynuowane co dwa lata aż do 74. roku życia, ponieważ dane wskazują na 2% wzrost liczby rozpoznań raka piersi rocznie wśród kobiet po czterdziestce. Zalecenia te, wydane przez Grupa zadaniowa ds. usług prewencyjnych Stanów Zjednoczonych, postępuj zgodnie z zaleceniami Freda Hutcha i innych grup wydających wytyczne dotyczące badań przesiewowych. Według Doktor Janie Lee, dyrektor ds. obrazowania piersi w Fred Hutch, konsensus w sprawie wytycznych ma na celu zmniejszenie zamieszania i zachęcenie do badań przesiewowych.
Kontakt z mediami: Wrzos Platisha, [email protected]

Nadchodzi słońce! Jaka jest Twoja strategia dotycząca skóry?
Według American Cancer Society w tym roku w USA czerniak zostanie zdiagnozowany u ponad 100 000 osób. Wraz ze zbliżaniem się lata dermatolog Fred Hutch, lekarz medycyny Song Park i epidemiolog Margaret M. Madeleine, doktor medycyny MPH, odpowiadają na pytania i dostarczają wglądu o wszystkich kwestiach związanych z rakiem skóry, w tym o czynnikach ryzyka, czerniakach, ochronie przeciwsłonecznej i aktualizacjach najnowszych badań.
Kontakt z mediami: Wrzos Platisha, [email protected]

Wykazano, że aktywny nadzór jest skuteczną strategią leczenia pacjentów z rakiem prostaty
Badanie opublikowane w JAMA w ramach badania Canary Prostate Active Surveillance Study (CanaryPASS) wykazało, że aktywny nadzór nad pacjentami z niskim ryzykiem progresji raka prostaty jest skuteczną strategią leczenia ich choroby. W badaniu zbadano mężczyzn chorych na raka prostaty 10 lat po diagnozie i stwierdzono, że u mniej niż 2% mężczyzn doszło do przerzutów w wyniku aktywnego nadzoru, który obejmuje regularne oznaczanie antygenu specyficznego dla prostaty (PSA), biopsje i badanie palcowo-odbytnicze. Badacz raka prostaty i profesor urologii Daniel Lin ma nadzieję, że badanie zachęci kraj do akceptacji tej strategii.
Kontakt z mediami: Kat Wynn, [email protected]

Opieka nad rakiem

Doktor Elizabeth Loggers uznana za krajowego lidera opieki paliatywnej
Lek. Elizabeth Loggers, dyrektor medyczna Oddziału Opieki Wspomagającej i Paliatywnej w Fred Hutch Cancer Center, została uznana za wschodzącego lidera w dziedzinie hospicjów i medycyny paliatywnej przez Amerykańską Akademię Hospicjów i Medycyny Paliatywnej. Opieka paliatywna to specjalistyczna opieka medyczna, której celem jest poprawa jakości życia i łagodzenie objawów. Zdaniem Loggers jest ona konieczna, aby lekarze mogli zarówno nawiązać kontakt z pacjentami, jak i zrozumieć ich potrzeby i priorytety. Loggers ma nadzieję rozwinąć usługę opieki wspierającej i paliatywnej Freda Hutcha oraz stworzyć wspólnotę łączącą onkologię i opiekę paliatywną.
Kontakt z mediami: Wrzos Platisha, [email protected]

Radzenie sobie po diagnozie nowotworu
Z okazji majowego Miesiąca Świadomości Zdrowia Psychicznego dr Megan J. Shen, psycholog społeczna i badaczka, podzieliła się spostrzeżeniami na temat sposobów radzenia sobie, komunikowania się i znajdowania wsparcia po niedawnej diagnozie raka. Shen podzieliła się także radami dotyczącymi podejmowania decyzji i planowania wizyt u onkologa na wczesnych etapach leczenia.
Kontakt z mediami: Molly McElroy, [email protected]

Badania nad rakiem

Wypełnianie luki pomiędzy docelowym lekiem przeciwnowotworowym a lekiem przeciwnowotworowym
Lekarz Andrew Hsieh otrzymał nagrodę Harrington Scholar-Innovator Award o wartości 100 000 dolarów za opracowanie eksperymentalnego związku w postaci leku przeciwnowotworowego. Hsieh i jego zespół, którzy obecnie badają nowotwory pęcherza moczowego i prostaty, wykorzystali narzędzie sztucznej inteligencji do przeszukania związków, które mogłyby blokować proces biologiczny związany ze wzrostem raka prostaty. Następnie przeprowadzili testy laboratoryjne i odkryli, że jeden z 27 związków zidentyfikowanych na ekranie AI może powstrzymać rozwój guzów prostaty. Nagroda Hsieha pomoże przełożyć odkrycie na testy kliniczne.
Kontakt z mediami: Wrzos Platisha, [email protected]

Nowatorskie podejście do chemioimmunoterapii okazuje się obiecujące w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej z komórek B w badaniu I fazy w Fred Hutch
Nowe badanie w JAMA Oncology, prowadzone przez Freda Hutcha, hematologa-onkologa Ryana Cassadaya, MD, wykazało 83% wskaźnik odpowiedzi u osób z nawrotową lub oporną na leczenie ostrą białaczką limfoblastyczną z komórek B. Badanie DA-EPOCH obejmuje koniugat przeciwciało-lek o nazwie inotuzumab ozogamycyna, którego zadaniem jest dostarczanie leków stosowanych w chemioterapii bezpośrednio do komórek nowotworowych. Wyniki leczenia osób z nawrotowym B-ALL są historycznie słabe, a podobne badania mogą zmniejszyć dysproporcje w stanie zdrowia poprzez określenie skutecznych i dostępnych metod leczenia.
Kontakt z mediami: Molly McElroy, [email protected]

Walka z agresywną postacią raka trzustki
Doktor Kugel Lab, doktorantka Stephanie Dobersch, otrzymała stypendium American Cancer Society o wartości 146 000 dolarów na badania nad podstawnym gruczolakorakiem przewodowym trzustki (PDA), szczególnie agresywną postacią raka trzustki. Podstawowe PDA są bardziej agresywne i rzadsze, co powoduje rozbieżności w uwagach badawczych i sposobach leczenia. Według Dobersch pacjenci z podstawowym PDA wymagają terapii celowanych, a jej odkrycia mogą zmienić sposób leczenia pacjentów z rakiem trzustki.
Kontakt z mediami: Molly McElroy, [email protected]

Terapia genowa

„Jeśli chcesz zajść daleko, idźcie razem”
Doktor Jennifer E. Adair, właścicielka katedry Fleischauer Family Endowed w zakresie tłumaczeń terapii genowej, zamierza wspierać ogólnoświatową współpracę w zakresie terapii genowych, aby ułatwić do nich dostęp. W sesji pytań i odpowiedzi omawia serię artykułów, które pomogła w przygotowaniu w Science Translational Medicine, oraz swoją współpracę z Globalną Inicjatywą Terapii Genowej, której jest współzałożycielką w 2020 roku.
Kontakt z mediami: Molly McElroy, [email protected]

Czy pianka lecznicza może uczynić terapie genowe bardziej dostępnymi?
Badania opublikowane w Nature Communications przeprowadzone przez bioinżyniera Matthiasa Stephana, doktora medycyny i jego zespół pokazują, że pieniący się płyn działał lepiej niż standardowy preparat podczas przenoszenia składników terapii genowej do komórek. Pianka może pomóc w niedrogim i łatwym stosowaniu terapii genowych, a Stephan ma nadzieję przyciągnąć współpracowników do dalszego rozwijania tego podejścia. Przeczytaj artykuł Freda Hutcha o tym, jak naukowcy opracowali piankę.
Kontakt z mediami: Molly McElroy, [email protected]

Różnorodność, równość i włączenie społeczne

Jak ośrodki onkologiczne planują zwiększyć różnorodność badań, opieki klinicznej i przywództwa
Doktor medycyny Christopher Li, kierownik Katedry Badań nad Rakiem Piersi im. Helen G. Edson i dr Wendy Law przeprowadzili ogólnokrajową ankietę wśród ośrodków onkologicznych NCI, aby ocenić ich postępy w kierunku zwiększania różnorodności. Wyniki opublikowane w czasopiśmie Journal of the National Cancer Institute wskazują na znaczną niedostateczną reprezentację Indian amerykańskich/rdzennych mieszkańców Alaski, osób rasy czarnej i Latynosów.
Kontakt z mediami: Kat Wynn, [email protected]

Wyróżnienie u Freda Hutcha

Dr Bart Scott mianował Miklosa Kohary’ego i Natalię Zimonyi Kohary na stanowisko przewodniczącego
Onkolog medyczny Bart Scott został mianowany Miklosem Koharym i Natalią Zimonyi Kohary Endowed Chair w uznaniu jego 25 lat pracy na rzecz postępu w badaniach nad zespołem mielodysplastycznym (MDS). MDS to przewlekła choroba szpiku kostnego prowadząca do niskiego poziomu zdrowych krwinek we krwi. Fundusze pochodzące od ufundowanego katedry pomogą Scottowi w badaniach nad udoskonalonymi metodami leczenia pacjentów z MDS.
Kontakt z mediami: Molly McElroy, [email protected]

Nagroda pielęgniarska DAISY, przyznana przez Freda Hutcha, kończy 25 lat
Ponad 6500 placówek służby zdrowia i szkół pielęgniarskich w 41 powiatach przyznaje nagrodę DAISY, oznaczającą „Choroby atakujące układ odpornościowy”. Nagroda została ustanowiona w Fred Hutch w 1999 r., aby podziękować pielęgniarkom opiekującym się J. Patrickiem Barnesem, który zmarł na chorobę autoimmunologiczną. Niedawne spotkanie z założycielami nagrody, Markiem i Bonnie Barnesami, sławnymi pielęgniarkami.
Kontakt z mediami: [email protected]

Nauka w centrum uwagi

Science Spotlight to miesięczna część artykułów napisanych przez naukowców ze stopniem doktora, podsumowująca nowe prace badawcze naukowców Freda Hutcha. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub omówić te tematy, skontaktuj się z nami [email protected]

# # #

Fred Hutch Cancer Center łączy zindywidualizowaną opiekę i zaawansowane badania, aby zapewnić najnowsze możliwości leczenia raka, przyspieszając jednocześnie odkrycia, które zapobiegają, leczą i leczą raka i choroby zakaźne na całym świecie.

Fred Hutch z siedzibą w Seattle jest niezależną organizacją non-profit i jedynym ośrodkiem onkologicznym w Waszyngtonie wyznaczonym przez National Cancer Institute. Zdobyliśmy światową reputację dzięki naszym odkryciom w dziedzinie nowotworów, chorób zakaźnych i badaniom podstawowym, w tym ważnym postępom w przeszczepianiu szpiku kostnego, immunoterapii, profilaktyce HIV/AIDS i szczepionkach przeciwko COVID-19. Fred Hutch prowadzi osiem ośrodków opieki klinicznej, które zapewniają onkologię medyczną, infuzję, radioterapię, terapię protonową i usługi pokrewne. Fred Hutch uczestniczy także w programie onkologicznym UW Medicine.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *