Według ekspertów 7 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych bezpiecznych dla raf w 2024 roku

Według ekspertów 7 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych bezpiecznych dla raf w 2024 roku

Regularne stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym jest koniecznością – niezależnie od wieku i karnacji. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii nie tylko pomaga chronić przed rakiem skóry, ale może także zapobiegać przedwczesnym zmarszczkom i plamom starczym.

Kupując odpowiedni filtr SPF, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład możesz potrzebować kremu z filtrem przeciwsłonecznym do skóry wrażliwej lub przyjaznej dzieciom formuły SPF. Kolejna kwestia, o której warto pomyśleć: Wybór produktu przyjaznego dla środowiska — zwłaszcza jeśli będziesz spędzać dużo czasu w pobliżu oceanu. Według ekspertów niektóre substancje chemiczne zawarte w filtrze SPF mogą wypłukać się w wodzie i wpłynąć na ekosystemy oceaniczne.

PRZEJDŹ DO PRZODU Najlepszy bezpieczny filtr przeciwsłoneczny dla rafy w 2023 roku | Jak kupować bezpieczny krem ​​​​przeciwsłoneczny rafowy | Jak prawidłowo stosować filtry przeciwsłoneczne

W szczególności badania sugerują, że chemikalia, takie jak oksybenzon i oktinoksat, mają negatywny wpływ na rafy koralowe. (Według Agencji Ochrony Środowiska około 25% całego życia morskiego zależy od raf koralowych.) Jest to tak szkodliwe, że w takich miejscach jak Hawaje i Key West na Florydzie nie można już sprzedawać filtrów przeciwsłonecznych zawierających oksybenzon i oktinoksat.

W tym miejscu z pomocą przychodzą filtry przeciwsłoneczne bezpieczne dla raf. „Te filtry przeciwsłoneczne są zwykle na bazie minerałów i wykorzystują takie składniki, jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku, aby zapewnić fizyczną, a nie chemiczną ochronę przed słońcem” – mówi dr Divya Shokeen, certyfikowany dermatolog w Ocean Skin and Vein Institute w Kalifornii.

Aby pomóc Ci w zakupie formuł bezpiecznych dla raf, rozmawialiśmy z dermatologami i ekspertami ds. ochrony środowiska o tym, czego szukać w filtrach SPF, które będą chronić zarówno Ciebie, jak i środowisko. Następnie podsumowaliśmy wybrane przez ekspertów opcje wraz z wysoko ocenianymi opcjami, które spełniały ich standardy.

Jak wybraliśmy najlepszy filtr przeciwsłoneczny bezpieczny dla rafy

Przeprowadziliśmy wywiady z dwoma dermatologami i ekspertem ds. ochrony środowiska na temat tego, czego szukać w filtrze przeciwsłonecznym, który chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem, nie uszkadzając jednocześnie raf koralowych ani innych ekosystemów oceanicznych. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, zalecają, aby podczas zakupów zwracać uwagę na następujące czynniki:

  • Składniki bezpieczne dla rafy: Istnieją dwa rodzaje filtrów przeciwsłonecznych: chemiczne i mineralne. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują składniki do filtrowania promieni UV, podczas gdy formuły mineralne (znane również jako fizyczne) osiadają na skórze i odbijają promienie. Te pierwsze zawierają oksybenzon i oktinoksat – dwa składniki, które według badań mogą być szkodliwe dla ekosystemu oceanicznego, wybielając rafy koralowe i uszkadzając ich DNA. Na tę listę wybraliśmy formuły mineralne, z których żadna nie zawiera oktynoksanu oksybenzonu. Zamiast tego zawierają fizyczne blokery, takie jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku. „Kiedy kupujesz bezpieczne dla rafy mineralne filtry przeciwsłoneczne, szukaj czegoś zawierającego cynk lub tytan jako składniki aktywne” – mówi dr Brendan Camp, certyfikowany dermatolog w MDCS Dermatology w Nowym Jorku.
  • Poziom ochrony: Chcesz chronić ocean, ale musisz także chronić swoją skórę. Aby to zrobić, szukaj produktów o szerokim spektrum działania i współczynniku SPF co najmniej 30. (Ochrona o szerokim spektrum oznacza, że ​​Twoja skóra będzie bezpieczna Zarówno promienie UVA i UVB).
  • Wodoodporność: Wyznaczony przez czas (zwykle 40 lub 80 minut) odnosi się do tego, jak długo krem ​​​​przeciwsłoneczny pozostanie na mokrej skórze. Zdaniem naszych ekspertów, wodoodporne filtry przeciwsłoneczne służą kilku celom. Po pierwsze, im lepiej filtr przeciwsłoneczny utrzymuje się na skórze, tym lepiej jesteś chroniony. Po drugie, prawdopodobieństwo, że Twój filtr SPF zmyje się i zaszkodzi oceanowi, będzie mniejsze.

Najlepszy filtr przeciwsłoneczny bezpieczny dla raf

Aby pomóc Ci znaleźć najlepszy bezpieczny filtr przeciwsłoneczny dla rafy, wzięliśmy pod uwagę rekomendacje dermatologów, a także wysoko oceniane opcje marek takich jak Cerave, Blue Lizard i innych. Żadne z naszych zaleceń nie zawiera oksybenzonu ani oktinoksatu.

Najlepszy ogólnie: mineralny filtr przeciwsłoneczny ThinkSport SPF 50+

Ta wodoodporna formuła jest ulubioną formułą Camp’s, ponieważ jest przyjazna dla środowiska, zapewnia ochronę o szerokim spektrum działania i ma właściwości wzmacniające skórę. Ta formuła na bazie tlenku cynku szybko się wchłania i nie powoduje uczucia lepkości ani tłustości. „Oprócz ochrony SPF 50 zawiera przeciwutleniacze, takie jak witamina E i składniki nawilżające, takie jak olej jojoba” – mówi. „Podczas gdy niektóre filtry przeciwsłoneczne są lepkie, ten wydaje się gładki dzięki tym składnikom, które również pomagają odżywiać skórę podczas noszenia”.

Najlepsze dla ciała: krem ​​​​przeciwsłoneczny Thrive Bodyshield SPF 50

Camp twierdzi, że z tlenkiem cynku jako głównym składnikiem aktywnym jest to świetna opcja ochrony ciała i bezpieczeństwa raf. Posiada filtr SPF 50 i jest wodoodporny aż do 80 minut. Chociaż niektóre mineralne filtry przeciwsłoneczne pozostawiają na skórze biały osad, ten bardzo dobrze się ze sobą rozprowadza, dzięki czemu nie będziesz wyglądać, jakbyś nakładała tonę kremu z filtrem przeciwsłonecznym, nawet gdy go używasz – twierdzi Camp. Można też czuć się dobrze z opakowaniem – według marki jest ono wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Najlepszy wybór budżetowy: filtr przeciwsłoneczny Blue Lizard Sensitive SPF 30

Ten polecany przez ekspertów mineralny filtr przeciwsłoneczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze całego ciała (nie tylko twarzy). Zapewnia szerokie spektrum ochrony SPF 50+ oraz zawiera tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które chronią skórę przed promieniami UV. Co więcej, bezzapachowa formuła jest odporna na pot i wodę. Dodatkowy bonus? Gdy produkt wystawiony jest na słońce, butelka zmienia kolor z białego na niebieski, aby przypomnieć Ci, kiedy należy ponownie zastosować krem ​​​​przeciwsłoneczny.

Najlepszy wybór: MDSolarScience Mineral Tinted Crème SPF 30 Filtr przeciwsłoneczny

Jeśli szukasz formuły przeznaczonej do twarzy, możesz rozważyć balsam z odcieniem. „Zabarwione filtry przeciwsłoneczne często zawierają pigment, który dobrze się rozprowadza, nie pozostawiając zauważalnych pozostałości” – mówi Camp. Ten wykorzystuje zarówno dwutlenek tytanu, jak i tlenek cynku, aby stworzyć barierę ochronną przed słońcem. Używam go codziennie na twarz i uwielbiam to, że wysycha z lekko matowym wykończeniem i wyrównuje koloryt mojej skóry. Według marki wodoodporna formuła zawiera również witaminy C i E, które pomagają ukoić i nawilżyć skórę.

Najlepszy dla skóry skłonnej do trądziku: Cerave Hydrating Mineral Sunscreen SPF 30

Ten filtr SPF 30, który jest doskonały dla wrażliwej skóry, ma przezroczysty odcień, równoważący wszelkie białe odcienie na skórze, mówi Zoe Malin, redaktorka ds. aktualizacji NBC Select, która używa go codziennie. Niezatykający porów filtr przeciwsłoneczny zawiera również kwas hialuronowy, który zwiększa nawilżenie, oraz ceramidy wspierające naturalną barierę skóry. Ponadto nie zawiera olejów i substancji zapachowych, co czyni go dobrym rozwiązaniem dla skóry skłonnej do trądziku i wrażliwej.

Najlepsze nawilżenie: Reef Repair Sunscreen SPF 30

Wodoodporna do 40 minut formuła SPF 30 wykorzystuje tlenek cynku, aby chronić skórę przed słońcem. Według marki nie tylko jest bezpieczny dla rafy, ale także nie zaszkodzi innym organizmom morskim i wodnym. Ponadto, według Reef Repair, nie pozostawia białego nalotu i nie jest lepki ani tłusty na skórze. W zestawie znajdują się również takie składniki, jak olej z nasion czerwonych malin i olej kokosowy, które zapewniają skórze nawilżenie i ochronę.

Najlepiej koloryzujący: Sun Bum Mineral SPF 30 Tonujący balsam do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym

Kolejna opcja przeznaczona do twarzy, ten mineralny filtr przeciwsłoneczny firmy Sun Bum wykorzystuje tlenek cynku, aby chronić skórę przed promieniami UVA i UVB. Według marki zabarwiona formuła płynnie wtapia się w skórę i ma matowe wykończenie. Według Sun Bum filtr SPF 30 należy nakładać 15 minut przed wyjściem na słońce i można go stosować samodzielnie lub jako bazę pod makijaż.

Jak kupować bezpieczne dla rafy filtry przeciwsłoneczne

Kupując przyjazne dla środowiska filtry przeciwsłoneczne, które chronią Cię również przed słońcem, nasi eksperci zalecają, aby mieć na uwadze poniższe czynniki:

Priorytetowo traktuj składniki bezpieczne dla rafy. Podobnie jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które tworzą na skórze fizyczną blokadę, która sprawia, że ​​promienie odbijają się od niej bez przenikania. Choć należy zauważyć, że nie ma faktycznej, prawnej definicji „bezpiecznej dla rafy”, twierdzi Emily Spilman, kierownik programu naukowego dotyczącego zdrowego trybu życia w Grupie Roboczej ds. Środowiska. Mówi, że termin ten nie jest uregulowany i generalnie firmy mają własne definicje. „Chociaż nadal istnieje wiele luk w danych na temat wpływu niektórych filtrów przeciwsłonecznych na rafy koralowe, głównym problemem jest to, że określone składniki mogą powodować blaknięcie koralowców, co może narazić rafy na niebezpieczeństwo i narażenie na niebezpieczeństwo”.

Filtry przeciwsłoneczne bezpieczne dla rafy zwykle składają się z mikrocząstek lub cząstek innych niż nano. Według Służby Parku Narodowego dzieje się tak, ponieważ nanocząsteczki mogą zostać połknięte przez koralowiec i mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Większość produktów bezpiecznych dla rafy określi, z jakiego rodzaju cząstek składa się ich formuła.

Unikaj oksybenzonu, oktinoksatu i parabenów. Oksybenzon i oktinoksat to składniki chemiczne, które chronią skórę przed słońcem poprzez filtrowanie szkodliwych promieni słonecznych – i chociaż są w tym skuteczne, mogą powodować inne problemy. „Wykazano, że są toksyczne dla organizmów wodnych, w tym koralowców” – mówi Spilman.

Parabeny to konserwanty, które przedłużają trwałość produktów kosmetycznych. Według National Ocean Service mogą one jednak wybielać rafy, a nawet uszkadzać DNA koralowców.

Wybieraj filtry przeciwsłoneczne o szerokim spektrum działania. Dzięki temu ochronisz się zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Ekspozycja na promienie UVA wiąże się ze starzeniem się skóry, podczas gdy narażenie na promieniowanie UVB wiąże się z pieczeniem skóry, dlatego zdaniem naszych ekspertów kluczowe jest zapobieganie wpływowi obu tych czynników na cerę. „Powinieneś także szukać kremu przeciwsłonecznego o wartości SPF 30 lub wyższej” – mówi Shokeen. Wiedz tylko, że wszystko, co jest wyższe niż SPF 50, zapewnia jedynie marginalną poprawę, jeśli chodzi o ochronę skóry.

Poszukaj wodoodporności. Pomaga to nie tylko chronić skórę podczas zabaw w wodzie, ale może być bezpieczniejsze dla środowiska. Dzieje się tak dlatego, że wodoodporne filtry przeciwsłoneczne nie zmywają się w oceanie i nie wpływają negatywnie na organizmy wodne.

Jak prawidłowo stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Kiedy już wybierzesz bezpieczny dla rafy filtr przeciwsłoneczny, upewnij się, że stosujesz go prawidłowo, aby zapewnić maksymalną ochronę. Według Shokeena Twoim celem powinno być używanie go obficie i często. Ogólna zasada jest taka, że ​​na twarz nakładaj porcję wielkości ćwiartki kieliszka, a na ciało porcję wielkości kieliszka. Chcesz nałożyć krem ​​​​przeciwsłoneczny 15 minut przed wyjściem na słońce i powtarzać tę ilość co dwie godziny lub po pływaniu lub spoceniu się.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i uprawnienia oparte na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Podejmujemy również kroki, aby zapewnić, że wszystkie porady i rekomendacje ekspertów są formułowane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów finansowych interesów.

  • Kate Bebe jest zastępcą dyrektora ds. marketingu w Coral Reef Alliance.
  • Doktor Brendan Camp jest certyfikowanym dermatologiem w MDCS Dermatology w Nowym Jorku.
  • Doktor Divya Wstrząśnięta jest certyfikowanym dermatologiem w Ocean Skin and Vein Institute w Kalifornii.
  • Emilia Spilman jest kierownikiem programu naukowego dotyczącego zdrowego trybu życia w Grupie Roboczej ds. Środowiska.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Bethany Heitman jest współpracowniczką NBC Select i dziennikarką regularnie poruszającą tematy takie jak uroda, dom i styl życia. Na potrzeby tej historii przeprowadziła wywiady z trzema ekspertami, aby uzyskać ich wskazówki, i na podstawie ich rad zbadała wysoko oceniane filtry przeciwsłoneczne bezpieczne dla raf.

Zapoznaj się ze szczegółowymi relacjami Select na temat Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i nie tylko, i śledź nas dalej Facebook, Instagrama I Świergot aby być na bieżąco.

Zalecana

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *