Według ekspertów najlepsze produkty do pielęgnacji skóry z kwasem kojowym

Według ekspertów najlepsze produkty do pielęgnacji skóry z kwasem kojowym

Ciemne plamy, plamy słoneczne, melasma – niezależnie od formy, przebarwienia mogą być jednym z najtrudniejszych problemów skórnych. Pozostawiony sam sobie, blaknięcie może zająć miesiące (jeśli w ogóle) i być trudne do ukrycia, zwłaszcza jeśli jest na twarzy. Z pomocą może przyjść kwas kojowy, będący składnikiem rozjaśniającym. Kwas kojowy to związek wytwarzany przez niektóre grzyby, chociaż może również tworzyć się jako produkt uboczny podczas fermentacji niektórych produktów spożywczych, takich jak sos sojowy i wino ryżowe.

W kontekście skóry „kwas kojowy blokuje produkcję tyrozynazy, która ma kluczowe znaczenie dla tworzenia melaniny, cząsteczki pigmentu w skórze” – mówi Carmen Castilla, lekarz medycyny, certyfikowany dermatolog z Nowego Jorku. Hamując produkcję tyrozynazy – a tym samym produkcję melaniny – działa rozjaśniająco na skórę. Ma również właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że ​​jest w stanie neutralizować wolne rodniki, które mogą uszkadzać kolagen i prowadzić do powstawania ciemnych plam, brązowych plam i innych form przebarwień. Poniżej podsumowałem najlepsze produkty wykorzystujące ten składnik. Rozmawiałem także z czterema dermatologami, aby uzyskać ich porady dotyczące zakupów.

PRZEJDŹ DO PRZODU Jak wybraliśmy najlepsze produkty z kwasem kojowym | Najlepsze produkty z kwasem kojowym 2024 roku

Jak wybraliśmy najlepsze produkty z kwasem kojowym

Najlepsze produkty z kwasem kojowym mogą różnić się stężeniem i dodatkowymi składnikami. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, zalecali uwzględnienie podczas zakupów następujących czynników:

  • Inne składniki aktywne: Chociaż kwas kojowy działa dobrze sam, jego działanie jest jeszcze lepsze w połączeniu z innymi środkami rozjaśniającymi, takimi jak niacynamid i kwas azelainowy.
  • Rodzaj produktu: Kwas kojowy potrzebuje czasu, aby wchłonąć się w skórę, aby zadziałał, dlatego powinien znajdować się w produkcie, który pozostawiasz, a nie w produkcie, który spłukujesz.
  • Stężenie: Większość dostępnych bez recepty produktów zawierających kwas kojowy zawiera od 1 do 2% składnika, chociaż nie zawsze można podać dokładne stężenie.

Najlepsze produkty z kwasem kojowym 2024 roku

Kwas kojowy najczęściej znajdziesz w serum do twarzy, które dostarcza wysokie stężenie składników aktywnych w lekkiej formule. Zazwyczaj są one ukierunkowane na przebarwienia i są przeznaczone do stosowania pod krem ​​nawilżający. To powiedziawszy, kwas kojowy można znaleźć również w maseczkach i innych rodzajach produktów do pielęgnacji skóry. Poprosiliśmy ekspertów i pracowników o rekomendacje i uwzględniliśmy wysoko ocenione produkty.

Najlepsze serum do twarzy z kwasem kojowym

SkinCeuticals Ochrona przed przebarwieniami

Moja skóra trądzikowa jest szczególnie podatna na przebarwienia, dlatego użyłam tego produktu do niwelowania ciemnych plam, które pojawiają się po wypryskach. (Dr Gabriela Soza, certyfikowana dermatolog z Nowego Jorku, również używa tego leku w swojej codziennej rutynie w przypadku swojej skóry mieszanej ze skłonnością do trądziku.) Zawiera 1% kwasu kojowego, 5% niacynamidu i 3% kwasu traneksamowego pomaga blaknąć ciemne plamy, czerwone plamy i brązowe plamy, a według marki może być również pomocny w leczeniu melasmy. Co więcej, jest bezzapachowy.

La Roche-Posay Serum z kwasem glikolowym B5

To złuszczające serum wyrównuje nierówny koloryt skóry, łącząc inhibitory tyrozynazy z chemicznym środkiem złuszczającym. Połączenie kwasu kojowego, 10% kwasu glikolowego i kwasu traneksamowego „działa synergistycznie, ogólnie rozjaśniając skórę i rozjaśniając ciemne plamy” – mówi Castilla, która zauważa, że ​​jest to stosunkowo delikatny preparat. (Ponieważ złuszcza skórę, rano należy zastosować krem ​​​​przeciwsłoneczny.)

Curology Serum na przebarwienia

Lista składników tego serum brzmi jak największe hity wśród składników rozjaśniających: zawiera niacynamid współpracujący z kompleksem kwasu glikolowego, kwasu traneksamowego, kwasu kojowego i ekstraktu z korzenia lukrecji. Według marki zakłócają one wiele etapów procesu produkcji pigmentu, w związku z czym łagodzą przebarwienia, a jednocześnie są delikatne dla bariery skóry. Ma średnią ocenę 4,7 gwiazdki na podstawie 393 recenzji w serwisie Target.

Dr. Idriss Major Fade Hyper Serum Kuracja na ciemne plamy

Przebarwienia nie zawsze wyglądają tak samo w przypadku różnych odcieni skóry – mogą wydawać się czerwone u osób o jasnej karnacji oraz fioletowe lub brązowe u osób o głębszej karnacji. Serum to działa zarówno dzięki połączeniu alfa arbutyny, kwasu kojowego i niacynamidu, jak i dodatkowi kwasu diglukozylogalusowego, który według marki minimalizuje zaczerwienienia skóry. Ponieważ powietrze i światło mogą rozkładać składniki aktywne, produkt podzielony jest na dwa osobne wkłady, dzięki czemu już w połowie stosowania otrzymujesz świeżą (a tym samym skuteczną) formułę. Ma średnią ocenę 4,8 gwiazdki na podstawie 305 recenzji w Sephora.

Miejscowe wyblakłe serum

Serum to, zaprojektowane z myślą o wszystkich odcieniach skóry (i pochodzeniu etnicznym), zawiera niacynamid i centella asiatica (znaną również jako cica), które łagodzą skórę, a mieszanka kwasów azelainowego i kojowego wyrównuje koloryt, według marki. Ma zapach przypominający siarkę, ale nie przeszkadza to w rozwiązaniu umowy: „Mimo że zapach jest mocny, produkt działa tak dobrze, że już go nie zauważam” – mówi Ashley Morris, współpracownica ds. SEO w NBC Select.

Inne produkty do pielęgnacji skóry z kwasem kojowym

Urban Skin Rx Kostka oczyszczająca 3 w 1 o wyrównanym kolorycie

Ten stały środek czyszczący może również pełnić funkcję maseczki do twarzy i środka złuszczającego, aby wyeliminować nierówny koloryt skóry i ciemne plamy. Podobnie jak inne formuły z tej listy, wykorzystuje kombinację kwasu kojowego, niacynamidu i kwasu azelainowego (kolejny inhibitor tyrozynazy, który pomaga zarówno w przypadku trądziku, jak i przebarwień). Do zestawu dołączona jest gąbka, którą można zwilżyć i za jej pomocą spienić kostkę w piankę.

Versed Weekend Glow Codzienny roztwór rozjaśniający

Tonik przenosi rozjaśnianie skóry na wyższy poziom, łącząc kwas kojowy z witaminą C – kolejnym inhibitorem tyrozynazy – a także ekstraktem z mącznicy lekarskiej, roślinną alternatywą dla hydrochinonu, która według marki jest znacznie łagodniejsza dla skóry. Ma średnią ocenę 4,4 gwiazdki na podstawie 404 recenzji na Amazon.

Miejscowe wyblakłe rozjaśniające maski pod oczy

Naczynia krwionośne pod oczami mogą przyczyniać się do powstawania cieni pod oczami, podobnie jak przebarwienia skóry. Te plastry pod oczy działają zarówno na bazie połączenia kofeiny, która pomaga pobudzić mikrokrążenie, jak i niacynamidu i kwasu kojowego o działaniu rozjaśniającym – i, w przeciwieństwie do innych opcji, według marki nie ślizgają się ani nie przesuwają po skórze. Mają średnią ocenę 4,5 gwiazdki na podstawie 450 recenzji na Amazon.

InnBeauty Project Jasne i gładkie serum do ciała na ciemne plamy i nierówności

W przypadku przebarwień na ciele, takich jak ciemne plamy po trądziku lub przebarwienia pozapalne po ukąszeniu komara, może pomóc to złuszczające serum do ciała, które ma średnią ocenę 4,5 gwiazdki na podstawie 200 recenzji w Sephora. Zostało zaprojektowane tak, aby było silniejsze niż serum do twarzy i zawiera mieszankę beta-hydroksy i alfa-hydroksykwasów, a także składniki rozjaśniające, w tym kwas kojowy, kwas traneksamowy, witaminę C i niacynamid. Chociaż zawiera składniki odżywcze, takie jak masło shea i olej kameliowy, marka zaleca nałożenie na nie kremu nawilżającego, ponieważ może wysuszać.

Jak kupować produkty z kwasem kojowym

Kwas kojowy działa najlepiej, gdy łączy się go z innymi, podobnymi składnikami. W tym celu „poszukaj włączenia niacynamidu, kwasu traneksamowego i kwasu azelainowego, które mogą działać synergistycznie, aby osiągnąć zamierzone rezultaty” – mówi Castilla. Działa również dobrze w połączeniu z witaminą C, „aby zwiększyć zdolność rozjaśniania skóry i leczyć ciemne plamy, a także wyrównywać koloryt skóry” – mówi chemik kosmetyczny Ginger King.

Kwas traneksamowy, kwas azelainowy i witamina C działają jako inhibitory tyrozynazy, co oznacza, że ​​podobnie jak kwas kojowy zapobiegają tworzeniu się enzymu kluczowego w procesie produkcji pigmentu. Tymczasem niacynamid działa poprzez zapobieganie przenoszeniu melanosomów – innymi słowy, zapobiega przedostawaniu się nowo powstałej melaniny na powierzchnię skóry.

Producenci często łączą kwas kojowy z chemicznymi środkami złuszczającymi, takimi jak alfa-hydroksykwasy (w tym kwas mlekowy i glikolowy). „Mogą one lepiej wnikać w skórę i dawać szybsze rezultaty” – mówi King. Łącząc wszystkie powyższe składniki, możesz ukierunkować produkcję pigmentu na wielu poziomach, aby zapobiec tworzeniu się nadmiaru melaniny i ciemnych plam.

Następnie zastanów się nad rodzajem produktu, którego używasz. Najlepiej „wybierz produkt, który utrzymuje się na skórze, taki jak serum lub krem, zamiast produktu do zmywania” – mówi Castilla, która zauważa, że ​​kwas kojowy potrzebuje czasu, aby przeniknąć przez skórę i dotrzeć do zamierzonego celu (warstwy skóry gdzie produkowany jest pigment).

Często najlepszym rozwiązaniem jest również krem ​​lub roztwór w płynie, mówi Chris Adigun, lekarz medycyny, certyfikowany dermatolog z Chapel Hill w Karolinie Północnej. „Zazwyczaj zalecam pacjentom wybór preparatu, którego będą się najlepiej trzymać, na przykład jeśli wolą krem ​​lub roztwór, oba są dostępne z kwasem kojowym” – mówi.

Na koniec rozważ koncentrację. „Zazwyczaj dostępne bez recepty stężenie kwasu kojowego wynosi od 1 do 2%” – mówi Castilla. „Osoby o wrażliwej skórze powinny pamiętać, że wyższe stężenia mogą być bardziej drażniące”.

Poznaj naszych ekspertów

W NBC Select współpracujemy z ekspertami posiadającymi specjalistyczną wiedzę i uprawnienia oparte na odpowiednim szkoleniu i/lub doświadczeniu. Podejmujemy również kroki, aby zapewnić, że wszystkie porady i rekomendacje ekspertów są formułowane niezależnie i bez nieujawnionych konfliktów finansowych interesów.

  • Carmen Castilla, lekarz medycyny, jest certyfikowanym dermatologiem w Nowym Jorku, NY, specjalizującym się zarówno w dermatologii kosmetycznej, jak i medycznej.
  • Melanie Palm, lekarz medycyny, jest certyfikowanym dermatologiem z siedzibą w San Diego w Kalifornii. Jej zainteresowania obejmują technologię laserową i zastrzyki.
  • Lekarz Chris G. Adigun, jest certyfikowanym dermatologiem w Chapel Hill, Karolina Północna. Jej specjalnością są nowotwory skóry i choroby paznokci.
  • Imbirowy Król jest chemikiem kosmetycznym w Grace Kingdom Beauty w New Jersey. Jej specjalizacja obejmuje pielęgnację włosów, pielęgnację skóry i pielęgnację przeciwsłoneczną.

Dlaczego warto zaufać NBC Select?

Deanna Pai to niezależna autorka i redaktorka zajmująca się urodą i zdrowiem, która od ponad dekady zajmuje się urodą i zdrowiem, w tym takimi tematami jak rodzaje loków i witamina E. Na potrzeby tego artykułu Pai rozmawiała z trzema dermatologami i chemikiem kosmetycznym, aby zawęzić najlepszy kojic produktów zawierających kwasy do zakupów i podkreślił swoje zalecenia dotyczące tego, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów.

Zapoznaj się ze szczegółowymi relacjami Select na temat Finanse osobiste, technologia i narzędzia, dobra kondycja i nie tylko, i śledź nas dalej Facebook, Instagrama, Świergot I TIK Tok aby być na bieżąco.

Zalecana

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *