16 najlepszych koreańskich filtrów przeciwsłonecznych, które możesz kupić w USA

16 najlepszych koreańskich filtrów przeciwsłonecznych, które możesz kupić w USA

Choć z pewnością istnieją pewne wirusowe trendy w pielęgnacji skóry, które budzą wątpliwości, istnieje jeden, co do którego eksperci, influencerzy i redaktorzy zajmujący się urodą są zgodni: koreańskie filtry przeciwsłoneczne są po prostu lepsze niż wszystkie dostępne na rynku amerykańskim.

Wkrótce zapytamy dermatologów i ekspertów od skóry o to, co wyróżnia formuły SPF K-beauty, jak je kupować w USA i o ulubione koreańskie filtry przeciwsłoneczne, które można nakładać.

Doktor Zion Ko Lamm, certyfikowany lekarz chorób wewnętrznych, który stał się popularnym głosem w mediach społecznościowych na temat pielęgnacji skóry K-beauty, twierdzi, że istnieją dwa główne powody, dla których koreańskie filtry przeciwsłoneczne są lepsze od tych produkowanych w Ameryce. „Po pierwsze, w Korei Południowej pielęgnacja skóry to mniej przykry obowiązek, a raczej styl życia” – zauważa. „Formuły są wygodniejsze w użyciu, można je nawet stosować na makijaż, aby umożliwić ich ponowną aplikację w ciągu dnia i zazwyczaj pozostawiają mniej białego nalotu. Po drugie, Korea Południowa nie musi czekać na [US Food and Drug Administration] zatwierdzania nowych składników.”

Podczas gdy innowacje Korei Południowej zaowocowały udoskonalonymi filtrami przeciwsłonecznymi dzięki nowym filtrom, Stany Zjednoczone w dalszym ciągu ograniczają ich parametry ochrony przeciwsłonecznej. Zgodnie z przewodnikiem dotyczącym bezpiecznych filtrów przeciwsłonecznych opracowanym przez Grupę Roboczą ds. Środowiska, FDA uznała tylko dwa składniki, tlenek cynku i dwutlenek tytanu (oba mineralne filtry przeciwsłoneczne), za ogólnie bezpieczne i skuteczne, ustalając jednocześnie, że 12 innych powszechnie występujących chemicznych składników filtrów przeciwsłonecznych (w tym awobenzon, homosalat, oktinoksat i oktyzalat) należy poddać dalszym badaniom pod kątem bezpieczeństwa. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne pochłaniają promienie UV, natomiast filtry mineralne tworzą fizyczną warstwę, która odbija promienie UV ze skóry.

„Korea Południowa oferuje szeroką gamę filtrów UV, które nie są zatwierdzone w USA. Te filtry UV to filtry chemiczne, które są bardziej eleganckie pod względem kosmetycznym” – mówi dr David Kim, certyfikowany dermatolog, który poznał tajniki branży filtrów przeciwsłonecznych, tworząc własny SPF, Lightsaver.

I chociaż możesz nie rozpoznać aktywnych składników koreańskich filtrów przeciwsłonecznych, Ko Lamm zapewnia, że ​​zapewniają one wystarczającą ochronę dzięki systemowi klasyfikacji obowiązującemu w Korei Południowej. „W USA stosuje się filtry SPF, które skupiają się na świetle UVB i oceniają stopień ochrony przed poparzeniem” – wyjaśnia. „Korea Południowa stosuje system PA, który koncentruje się na świetle UVA i mierzy stopień ochrony przed rozwojem pigmentacji”. Dlatego na opakowaniach niektórych filtrów przeciwsłonecznych zobaczysz zakres od PA+ do PA++++ (niektóre marki w USA również to przyjęły), przy czym te ostatnie zapewniają najwyższy stopień ochrony. „Promienie UVB to zazwyczaj promienie o krótszych falach, które spalają powierzchnię skóry, podczas gdy promienie UVA mają fale dłuższe i wnikają głębiej w skórę, prawdopodobnie wpływając na materiał genetyczny, prowadząc do wystąpienia raka, a promienie UVA przypisuje się postępowi nowotworu. widoczne oznaki starzenia” – mówi Ko Lamm.

Dzięki skinfluencerom i ekspertom wychwalającym zalety koreańskich filtrów przeciwsłonecznych w mediach społecznościowych produkty te stały się łatwiejsze do zdobycia, ale spowodowało to także falę podrabianych produktów, takich jak kosmetyczny odpowiednik kupowania fałszywej markowej torby. Jak więc nie dać się oszukać?

„Kupując w Internecie, wybieraj autoryzowanych dystrybutorów i nie kupuj koreańskich produktów z innych krajów” – radzi Ko Lamm. Niektórzy zweryfikowani sprzedawcy, którym ufa, to YesStyle, Soko Glam, StyleKorean, Stylevana, Olive Young i iHerb. Wiele koreańskich marek, takich jak CosRX i Beauty of Joseon, wysyła również bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych.

I oczywiście, na Amazonie można również znaleźć wiele marek K-beauty – ale tutaj również natkniesz się na wiele podrabianych koreańskich filtrów przeciwsłonecznych, więc bądź ostrożny, skąd faktycznie pochodzi produkt. Jak zauważa Kim: „Najlepiej kupować je we własnych sklepach marki na Amazonie”, które będą miały dedykowaną stronę dotyczącą marki i będą wskazane na liście produktów.

Prawdopodobnie Twoje ulubione osoby mające wpływ na urodę mają witrynę sklepową Amazon, co może być dobrym punktem wyjścia do znalezienia sprawdzonych sprzedawców. Ava Lee, entuzjastka K-beauty i twórczyni treści stojąca za trendem w postaci galaretkowej skóry, twierdzi, że skontaktuje się z markami sprzedającymi na Amazon, aby potwierdzić, które oferty są autentyczne i obejmują tylko te, które znajdują się w jej sklepie Amazon. A jeśli chcesz się jeszcze raz sprawdzić, licencjonowana kosmetyczka i założycielka marki kosmetycznej Charlotte Palermino wyjaśnia, jak szukać oficjalnych sprzedawców marki i weryfikować autentyczność w TikToku poniżej.

Co więcej, Ko Lamm ostrzega, że: „Jeśli cena jest objęta dużym rabatem lub jest znacznie tańsza niż ta, którą widzisz w sklepie, prawdopodobnie jest to podróbka”.

Skoro już wiesz, czego szukać, sprawdź 16 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych K-beauty o doskonałych formułach, których ponowne nakładanie nigdy Ci się nie znudzi.

Kim i Lee uwielbiają kojącą centenellę w tym wirusowym filtrze przeciwsłonecznym przypominającym serum. Jego zaawansowana formuła zawiera filtry UV niezatwierdzone przez FDA, dzięki czemu ma „bardzo lekką konsystencję”. [that] dobrze komponuje się ze wszystkimi rodzajami i kolorami skóry” – mówi Kim, a Lee dodaje, że jest „najlepszy dla osób o wrażliwej skórze”. Wybór często jest porównywany z filtrem przeciwsłonecznym Beauty of Joseon, ponieważ oba są lekkie i miękkie i praktycznie niewidoczny.

Lee twierdzi, że niezwykle popularny (i często podrabiany) krem ​​​​przeciwsłoneczny marki Beauty of Joseon to „najlepszy zwrot z każdej wydanej złotówki”. Ko Lamm uwielbia także formułę nawilżającą, podkreślając przeciwutleniające zalety ekstraktu ryżowego i sfermentowanych ziaren. Ogólnie rzecz biorąc, jest to „po prostu fenomenalny produkt” – mówi Lee.

Na listach najlepszych filtrów przeciwsłonecznych Kim i Ko Lammów krem ​​przeciwsłoneczny Round Lab jest często wymieniany jako najlepszy filtr przeciwsłoneczny w Korei. Ko Lamm twierdzi, że jest „miękki, kremowy i nawilżający”, a Kim dodała, że ​​sok z brzozy „działa kojąco na skórę”.

Ten filtr przeciwsłoneczny, prezentowany w wielu TikTokach, to hybrydowa formuła chemiczno-fizyczna i jeden z ulubionych kosmetyków Ko Lamma. Ze względu na zawartość filtrów mineralnych, jego rozprowadzenie wymaga trochę czasu, jednak osoby preferujące kremową konsystencję docenią jego maślaną konsystencję.

„Ta formuła zawiera cynk, powszechny składnik mineralnych preparatów SPF dla osób poszukujących chemicznej alternatywy” – wyjaśnia dr Ellen Marmur. „Zawiera również kwas hialuronowy i łagodzącą cykę, które pomagają złagodzić zaczerwienienia i nawilżyć skórę”. Formuła ma również bardzo subtelny zielony odcień, który działa jako korektor koloru i neutralizuje zaczerwienienia.

Ko Lamm poleca ten „lekki, chemiczny filtr przeciwsłoneczny, który działa jak Twoja skóra”. Możesz być pewien jego ochrony przed słońcem dzięki zatwierdzeniu Fundacji na rzecz Walki z Rakiem Skóry i opublikowanemu raportowi na temat wymagań SPF. Jeśli chodzi o korzyści dla skóry, Ko Lamm twierdzi również, że „zawiera ekstrakt z buraków, który pomaga w walce z agresorami środowiskowymi”.

Jeden z ulubionych kremów przeciwsłonecznych K-beauty TikTok, filtr SPF z kwasem hialuronowym firmy Isntree spełnia wszystkie wymagania tej wysokowydajnej formuły: jest lekki, rozprowadza się bez białego osadu, jest bezpieczny dla wrażliwej skóry i zapewnia błyszczące (nie tłuste) wykończenie.

Makijaż z filtrem SPF to łatwy sposób na dodanie do swojej rutyny większej ochrony przeciwsłonecznej (chociaż nadal powinieneś stosować tradycyjny filtr SPF również pod makijaż). Recenzenci uwielbiają tę hybrydę kremu przeciwsłonecznego i podkładu za jej lekkość i krycie, które można stopniować. Dodatkowo w zestawie znajduje się uzupełnienie, dzięki czemu otrzymujesz dwukrotnie większą ilość produktu, co sprawia, że ​​wyższa cena jest tego warta.

Wirusowy sztyft przeciwsłoneczny Tocobo to świetny pomocnik z filtrem SPF, który warto mieć przy ponownym zastosowaniu SPF w podróży. Nie rozmazuje i nie przenosi makijażu, a jak pokazuje ten TikToker, nie dodaje dodatkowego blasku.

Ten zatwierdzony przez skórę, najlepiej sprzedający się filtr przeciwsłoneczny ma płynną formułę, która jest odżywcza, a jednocześnie nietłusta. Gliceryna, aloes i bogate w przeciwutleniacze ekstrakty roślinne nawilżają i zapewniają ochronę SPF 50+ o szerokim spektrum działania.

Filtr przeciwsłoneczny K-beauty wykorzystujący amerykańskie filtry (oktokrylen, homosalat i awobenzon). Airy Sunscreen firmy Neogen to najwyżej oceniany wybór ze względu na szybką i niewidoczną aplikację. Recenzenci twierdzą, że nie roluje się pod makijażem ani na nim, nie pozostawia białego osadu i jest „prawie idealny, jak każdy filtr przeciwsłoneczny może być” – jak napisała jedna z osób.

Produkty Jaxon Lane, z siedzibą w Kalifornii, ale wyprodukowane w Korei, mają na celu uproszczenie pielęgnacji skóry mężczyzn, ale są odpowiednie dla wszystkich. Jestem fanką Rain or Shine SPF ze względu na jego płynną i szybko wchłaniającą się formułę. Szybko wysycha i działa również jako przyjemna baza pod makijaż.

Ten wielokrotnie nagradzany krem ​​​​przeciwsłoneczny pochodzi od marki K-beauty, zainspirowanej białą truflą i miejscem jej zbiorów, włoskim regionem Piemont. Dzięki wyrafinowanej, jedwabistej konsystencji i formule bogatej w przeciwutleniacze, filtr przeciwsłoneczny z białą truflą chroni skórę na wielu poziomach.

Ten nowy nawilżający filtr przeciwsłoneczny zbiera już entuzjastyczne recenzje w mediach społecznościowych dzięki mieszance składników pielęgnujących skórę, takich jak ceramidy, kwas hialuronowy i witamina B5, a także ochronie SPF 50 i wskaźnikowi PA+++. Wykorzystuje amerykańskie chemiczne filtry przeciwsłoneczne, ale daje efekt przypominający „szklaną skórę”, który może konkurować z formułami produkowanymi w Korei.

Ten wirusowy filtr przeciwsłoneczny jest szczególnie doskonały dla cery tłustej i stanowi płynną bazę pod makijaż. Jeden z TikTokerów wyjaśnia, że ​​zastosowany fizyczny filtr UV, tlenek cynku, ma łagodne działanie ściągające, dzięki czemu pomoże kontrolować wydzielanie sebum i minimalizować widoczność porów. Z drugiej strony osoby o suchej skórze powinny unikać tego produktu, ponieważ może to powodować uczucie wysuszenia skóry.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *