Najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry polecane przez dermatologów

Najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry polecane przez dermatologów

Rodzaje skóry

Zanim omówimy porady dotyczące profesjonalnej pielęgnacji skóry, ważne jest, aby opowiedzieć Ci o różnych typach skóry. Każda skóra jest wyjątkowa i ma inne cechy. Zrozumienie rodzaju skóry wymaga głębokiego zagłębienia się w zawiłości, aby je lepiej zrozumieć.

W oparciu o pewne czynniki skórę dzieli się na różne typy. Czynniki te obejmują poziom nawodnienia, wydzielanie sebum i wrażliwość. Poniżej przedstawiono rodzaje skóry w oparciu o ich cechy:

1. Skóra normalna: Ten typ skóry jest najbardziej zrównoważony i uważany jest za złoty, ponieważ ma zrównoważoną produkcję sebum. Ten typ skóry nie jest ani zbyt tłusty, ani zbyt suchy, ale w sam raz! Ma gładką konsystencję, minimalne pory i mniej przebarwień. Jest to zdrowy rodzaj skóry, mniej wrażliwy na środowisko i wymagający mniejszej pielęgnacji.

2. Sucha skóra: Skóra sucha charakteryzuje się szorstkim i łuszczącym się wyglądem. Jest bardziej podatna na drobne zmarszczki i wytwarza mniej sebum, co prowadzi do wysuszenia. Ze względu na niską produkcję sebum skóra nie jest nawilżona i nie może zbudować mocnej warstwy. Sucha skóra wydaje się matowa i mogą również pojawiać się czerwone plamy.

3. Skóra tłusta: Jak sama nazwa wskazuje, skóra tłusta wytwarza więcej sebum. Gruczoły łojowe są nadpobudliwe, co prowadzi do nadmiernej produkcji sebum. Skóra wydaje się błyszcząca z dużymi porami. Cera tłusta wygląda błyszcząco i jest bardziej tłusta w strefie T w pobliżu czoła, nosa i brody. Cera tłusta jest bardziej podatna na zaskórniki, trądzik i wypryski. Jednak ze względu na naturalne nawilżenie skóra tłusta starzeje się wolniej.

4. Skóra wrażliwa: Skóra wrażliwa to delikatny typ skóry, który reaguje na różne czynniki, takie jak warunki klimatyczne, produkty, czynniki środowiskowe i tak dalej. Wrażliwa skóra traci barierę ochronną, dzięki czemu łatwiej przedostają się do niej mikroorganizmy i bakterie. Taka skóra jest bardziej podatna na podrażnienia i reakcje alergiczne. Często odczuwa zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie itp. Dlatego wymaga dużo większej uwagi i pielęgnacji.

5. Skóra mieszana: Ten typ skóry to połączenie skóry tłustej i suchej. Wykazuje cechy skóry tłustej w pobliżu strefy T, natomiast policzki wydają się normalne lub suche. Ponieważ gruczoły łojowe nie są jednorodne, wykazują cechy dwóch typów skóry. Aby pielęgnować taką skórę, należy zastosować dostosowane do jej potrzeb podejście.

Porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry normalnej

Chociaż normalna skóra ma doskonałą produkcję sebum i naturalny blask, należy koniecznie o nią dbać. Możesz śledzić wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry od dermatologów, aby zachować najlepszy wygląd normalnej skóry.

 • Utrzymuj zdrowy poziom nawilżenia poprzez regularne nawilżanie.

 • Mimo że Twoja skóra nie jest podatna na oparzenia słoneczne, pamiętaj o regularnym stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Aby skóra była promienna, należy ją regularnie złuszczać, aby pozbyć się martwych komórek naskórka, brudu itp.

 • Zaleca się uwzględnianie w składzie produktów zawierających glicerynę zgodnie z sugestią schemat pielęgnacji skóry przez dermatologów. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i blasku.

Porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry wrażliwej

Ponieważ skóra wrażliwa jest bardzo reaktywna, należy zachować szczególną ostrożność podczas obchodzenia się z nią. Posiadanie wrażliwej skóry może być frustrujące, ale dzięki odpowiednim krokom i produktom możesz zachować ją szczęśliwą.

 • Użyj środka czyszczącego, który skutecznie usuwa brud i sebum, nie pozbawiając skóry naturalnego nawilżenia. Wybierz środek czyszczący niezawierający mydła i substancji zapachowych i używaj go rano i wieczorem do oczyszczenia.

 • Według fachowe porady dotyczące pielęgnacji skórymusisz szukać kremu nawilżającego bez drażniących składników, takich jak kolory i zapachy, aby przywrócić skórze nawilżenie i naturalne nawilżenie.

 • Zwróć uwagę na czynniki wyzwalające i unikaj ich tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli Twoja skóra reaguje na silne perfumy, niektóre tkaniny lub słońce, musisz ich unikać. Makijaż, klimatyzacja itp. mogą również powodować zaczerwienienie skóry.

 • Filtry przeciwsłoneczne to najlepszy produkt dla skóry wrażliwej, ponieważ mogą redukować działanie promieni UV i chronić skórę.

 • Unikaj ostrego złuszczania skóry wrażliwej. Chociaż złuszczanie doskonale nadaje się do odmładzania komórek skóry, nie wszystkie peelingi będą odpowiednie dla wrażliwej skóry. Dlatego wybierając peeling, upewnij się, że jest on przeznaczony dla skóry wrażliwej.

Porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry suchej

Kluczem do pielęgnacji suchej skóry jest zapewnienie jej odpowiedniej ilości nawilżenia. Chociaż sucha skóra może powodować uczucie dyskomfortu, stosując się do poniższych wskazówek rutynowa pielęgnacja skóry zatwierdzona przez dermatologa, możesz się tym zająć.

 • Używaj delikatnego środka czyszczącego do twarzy, aby nie pozbawił on skóry naturalnego nawilżenia. Szukaj hipoalergicznych i bezzapachowych środków czyszczących.

 • Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry, zwłaszcza po prysznicu. Eksperci zalecają nakładanie kremu nawilżającego na wilgotną skórę, aby zatrzymać wilgoć.

 • Ogranicz czas kąpieli do 5-10 minut i używaj ciepłej wody zamiast gorącej.

 • Nie używaj na twarz produktów zawierających alkohol, substancje zapachowe lub retinoidy.

 • Stosuj filtry przeciwsłoneczne jako część codziennej pielęgnacji skóry.

 • Wśród wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry suchej jest picie wystarczającej ilości wody i spożywanie świeżych owoców, aby zachować elastyczność skóry.

Porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry tłustej

Jak wspomniano powyżej, skóra tłusta wytwarza więcej sebum i jest podatna na trądzik i wypryski. Według najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, z których korzystają dermatolodzy, Skóra tłusta wymaga dokładnego oczyszczenia, aby była zdrowa i czysta.

 • Eksperci sugerują częstsze oczyszczanie skóry, ponieważ skóra tłusta może tolerować częstsze oczyszczanie. Rano i wieczorem należy stosować środek czyszczący do twarzy z kwasem salicylowym.

 • Po oczyszczeniu rozważ użycie toniku złuszczającego. Wybierz tonik zawierający kwas salicylowy, kwas mlekowy lub kwas glikolowy.

 • Jeśli używasz kremu nawilżającego, upewnij się, że jest lekki, nie zawiera oleju i jest na bazie wody.

 • Filtry przeciwsłoneczne mogą uchronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Wybierz filtr przeciwsłoneczny, który nie jest zatykający porów i jest na bazie wody, ponieważ nie zatyka porów.

 • Możesz używać masek na bazie glinki dwa do trzech razy w tygodniu, aby oczyścić pory, wchłonąć nadmiar sebum i zredukować niedoskonałości.

 • Aby uporać się z trądzikiem, użyj serum na bazie retinolu.

 • Sekrety pielęgnacji skóry dermatologów ujawniają, że osoby o cerze tłustej muszą stosować produkty zawierające ekstrakty z rozmarynu, ocet jabłkowy, niacynamid, ceramidy, kwas salicylowy, ekstrakty z neem, retinol itp.

Porady dermatologów dotyczące pielęgnacji skóry mieszanej

Ponieważ cera mieszana ma charakter mieszany, może wystąpić suchość i napięcie na policzkach oraz przetłuszczanie się w pobliżu strefy T. Chociaż możesz nie być w stanie kontrolować czynników powodujących mieszanie się skóry, a rutynowa pielęgnacja skóry zatwierdzona przez dermatologa może pomóc w utrzymaniu równowagi skóry.

Oto kilka porad ekspertów dotyczących pielęgnacji skóry mieszanej:

 • Oczyść twarz dwa razy dziennie delikatnym środkiem czyszczącym, który usunie nadmiar brudu i sebum, nie usuwając naturalnego sebum. Unikaj środków czyszczących zawierających ostre składniki, takie jak alkohol denaturat.

 • Do skóry mieszanej należy wybrać bardzo łagodny peeling, ponieważ może on dodatkowo wysuszyć suche obszary twarzy. Spróbuj peelingu kwasem mlekowym, ponieważ jest delikatny dla skóry, ale skutecznie usuwa martwe komórki naskórka. Zaleca się wykonywanie peelingu 1-2 razy w tygodniu.

 • Użyj toniku równoważącego o zbilansowanej formule pH lub kwasu hialuronowego, aby zwiększyć nawilżenie suchych obszarów i uspokoić podrażnioną skórę. Do nałożenia toniku użyj wacika.

 • Dermatolodzy sugerują także stosowanie w ciągu dnia bibułek, które wchłoną nadmiar sebum ze strefy T. Pomaga utrzymać matową skórę, nie wpływając na suche obszary. Użyj bibuły z minimalną ilością składników.

 • Skóra mieszana również potrzebuje nawilżenia. Eksperci zalecają stosowanie kremów nawilżających „dwa w jednym” lub dwóch oddzielnych produktów. Możesz użyć nawilżającego kremu nawilżającego do suchych obszarów i kremu nawilżającego ze składnikami zwalczającymi trądzik, aby uporać się ze strefą T.

Czego należy unikać, aby mieć lepszą skórę

 • Unikaj palenia, ponieważ przyspiesza to starzenie się skóry i zwęża naczynia krwionośne, powodując bladość skóry. Uszkadza również kolagen i elastynę w skórze.

 • Nie bierz prysznica z bardzo gorącą wodą i ogranicz czas kąpieli.

 • Unikaj stosowania ostrych mydeł, ponieważ mogą one usunąć olej ze skóry. Używaj łagodnych środków czyszczących.

 • Trzymaj ręce z dala od twarzy, ponieważ przenosi zarazki, brud itp. Unikaj ściskania, skubania i trzaskania, ponieważ może to spowodować blizny.

 • Unikaj spożywania niezdrowej i przetworzonej żywności, takiej jak cukier, tłuste produkty spożywcze, rafinowane węglowodany itp.

 • Nigdy nie śpij z makijażem, ponieważ może to uszkodzić skórę, zatykać pory i powodować trądzik.

 • Nie używaj produktów, które nie są specjalnie dobrane dla Twojego rodzaju skóry.

 • Unikaj stosowania ostrych peelingów i pocierania skóry w celu usunięcia martwych komórek.

 • Nie kładź się spać bez umycia twarzy, ponieważ brud, pot i olej gromadzący się w ciągu dnia zatykają pory.

 • Unikaj wychodzenia na słońce bez dobrego kremu z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ promienie UV mogą powodować szybsze starzenie się skóry. Zaleca się również noszenie kremu z filtrem przeciwsłonecznym, nawet jeśli przebywasz w pomieszczeniu.

 • Nie stresuj się nadmiernie i niepotrzebnie, bo ma to niekorzystny wpływ na skórę.

Wniosek:

Każda z nas marzy o zdrowej i nieskazitelnej skórze. Jednak osiągnięcie idealnej skóry wymaga od nas dodatkowego wysiłku. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest użycie najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry, z których korzystają dermatolodzy. Zebraliśmy najlepsze porady ekspertów od skóry, które pomogą Ci właściwie dbać o skórę.

W zależności od rodzaju skóry, np. normalnej, tłustej, mieszanej, suchej itp., możesz postępować zgodnie ze wskazówkami ekspertów i przestrzegać spójnej rutyny. Poza tym musisz także używać produktów specjalnie dostosowanych do Twojego rodzaju skóry.

Na koniec dermatolodzy sugerują również pewne rzeczy, których należy unikać, aby zachować zdrową skórę. Dlatego postępując zgodnie z zaleceniami i zakazami, możesz uzyskać najlepszą skórę.

Często zadawane pytania

1. Jakie według dermatologów są najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry?

Oto niektóre z typowych błędów w pielęgnacji skóry, które popełniają ludzie:

 • Wyprysk pryszcza

 • Niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych

 • Używanie na twarz składników, które wyrządzają więcej szkody niż pożytku

 • Nadmierne złuszczanie skóry

 • Używanie niewłaściwych produktów

 • Nie nawilża twarzy

 • Spanie w makijażu

2. Czy są jakieś szczególne składniki, których powinienem szukać lub których unikać w produktach do pielęgnacji skóry?

Składniki, których należy unikać:

Oksybenzon, formaldehyd, glin, parabeny metylowe i propylowe oraz ftalany

Składniki, których należy szukać:

Kwas hialuronowy, kwas glikolowy, ceramidy, witamina C, peptydy, skwalen, retinol itp.

3. Jak często należy złuszczać skórę i jaka jest zalecana metoda?

Częstotliwość peelingu zależy od rodzaju skóry. Jeśli masz normalną skórę, możesz złuszczać 2-3 razy w tygodniu. Jeśli jednak masz suchą skórę, musisz ograniczyć peeling do raz w tygodniu. Osoby o tłustej skórze mogą zdecydować się na złuszczanie 3-4 razy w tygodniu, jeśli skóra to toleruje.

W przypadku stosowania peelingu należy nakładać produkt delikatnie, okrężnymi ruchami przez 30 sekund, a następnie umyć twarz letnią wodą.

4. Jakie są skuteczne metody leczenia trądziku zalecane przez dermatologów?

Dermatolodzy zalecają w leczeniu trądziku stosowanie produktów zawierających takie składniki jak retinoid, kwas azelainowy, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy itp. Składniki te skutecznie zwalczają trądzik, oczyszczają blizny, a także znikają ciemne plamy na twarzy.

Aby skontaktować się z zespołem ds. ofert ekspresowych, wyślij wiadomość e-mail na adres – [email protected]
Skontaktujemy się z Tobą w ciągu najbliższych 48 godzin roboczych.

Zastrzeżenie: W Express Deals współpracujemy z ekspertami merytorycznymi, aby dostarczać najnowsze innowacje produktowe i indyjskie trendy w handlu elektronicznym. Express Deals uczestniczy w różnych programach partnerskich, co oznacza, że ​​możemy zarabiać na zakupach dokonanych za pośrednictwem linków do witryn sprzedawców detalicznych. Należy pamiętać, że ceny podane na stronach mogą się różnić w zależności od promocji sprzedawcy obowiązujących w danym dniu. Należy również pamiętać, że nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek roszczenia wynikające z obowiązujących przepisów, w tym między innymi Ustawy o ochronie konsumentów z 2019 r., w odniesieniu do prezentowanych produktów, ponieważ nie są one przez nas bezpośrednio sprzedawane.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *