Kenvue przekazuje do domu wiadomość dotyczącą skuteczności klinicznej, odkrywa mikrobiom, lipidy, TXA, trądzik i inne ustalenia

Kenvue przekazuje do domu wiadomość dotyczącą skuteczności klinicznej, odkrywa mikrobiom, lipidy, TXA, trądzik i inne ustalenia

Firma Kenvue niedawno zyskała popularność pod nową nazwą, udostępniając 22 zbiory danych z badań klinicznych i innych podczas tegorocznego spotkania AAD. „To nasz pierwszy raz, kiedy występujemy jako Kenvue na dorocznym spotkaniu AAD” – wyjaśnił Adam Ricciardone, szef działu badań i rozwoju w zakresie globalnego zdrowia i urody skóry oraz szef działu badań i rozwoju w Ameryce Północnej. „…Te dowody ilustrują nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie popartych naukowo, opartych na trosce doświadczeń, które są kochane przez konsumentów i zalecane przez pracowników służby zdrowia i ekspertów”.

Nic dziwnego, że światowej sławy gigant w dziedzinie zdrowia i higieny osobistej, taki jak Kenvue, rozpowszechnia przesłanie, że najważniejsze są wyniki kliniczne. Firma zawsze tak robiła. Ale teraz konsumenci zaczęli oczekiwać piękna inspirowanego skórą, wspieranego przez ekspertów. Za Globalny przemysł kosmetycznyw raporcie Mintel zauważono, że „koncentracja konsumentów na wartości doprowadziła do wzrostu popularności marek klinicznych produktów do pielęgnacji skóry. W rzeczywistości 53% amerykańskich konsumentów kosmetyków i środków higieny osobistej bada składniki kosmetyków, aby zrozumieć skuteczność produktów”.

Zobacz powiązane: Najpopularniejsze trendy w zakresie składników kosmetyków na rok 2024

Piękno kliniczne to jeden z trendów przyczyniających się do wzrostu rynku produktów do pielęgnacji skóry, którego wartość szacuje się na 115,65 miliarda dolarów (w 2024 r.) – zgodnie z przewidywaniami osiągnąć 194,05 miliardów dolarów do 2032 r. (CAGR = 6,68%), na Spostrzeżenia biznesowe Fortune. Mikrobiom to co innego. Według szacunków firmy Grand View Research, światowy rynek produktów do pielęgnacji skóry wykorzystujący mikrobiomy do roku 2030 wyniesie około 835,2 miliona dolarów; szacunkowy CAGR na poziomie 11,5% od 2024 r. do 2030 r.

Jednakże, jak wie branża, dopiero zaczynamy rozumieć mikrobiom, czym jest i co robi, a nawet jak go mierzyć. To sprawia, że ​​jest to naprawdę trudne zadanie, jeśli chodzi o udowodnienie skuteczności klinicznej. Od czegoś jednak trzeba zacząć i wielu innowatorów branży kosmetycznej podejmowało takie próby. Jak we wszystkim w nauce, połączenie wniosków wynikających ze wszystkich tych wysiłków jest tym, czego potrzeba, aby pogłębić nasze zrozumienie tej kwestii.

Kenvue jest jednym z ostatnich współautorów. Jak stwierdzono, firma przedstawiła na spotkaniu AAD kilka badań, a wśród nich były w szczególności cztery badania skupiające się na mikrobiomie. W tym przypadku środki nawilżające zawierające owies marek Aveeno i Neutrogena podobno „zwiększyły odporność mikrobiomu skóry w różnych populacjach”; tj. małe dzieci ze skłonnością do egzemy, kobiety z suchą skórą, dorośli z łagodną do umiarkowanej egzemą oraz dorośli poddawani leczeniu immunobiologicznemu łuszczycy, według firmy.

Poniżej znajduje się przegląd prac nad mikrobiomem i innych badań przedstawionych przez Kenvue. Świadczy to o skupieniu się firmy na dowodach klinicznych i pięknie opartym na skórze właściwej; nie wspominając już o odkryciach dotyczących pielęgnacji trądziku, przebarwień, NMF + lipidy wzmacniające barierę skórną, TXA + niacynamid przeciwdziałający efektom starzenia i nie tylko.

Zobacz powiązane: Lauder odkrywa barierę, glikację, cykl dobowy, wzmocnienie kolagenu i spostrzeżenia dotyczące skóry wrażliwej w SID

Badania mikrobiomu

 • Wczesne zastosowanie miejscowego leczenia owsem koloidalnym wiąże się z wpływem mikrobiomu skóry niemowląt i zmniejszonym ryzykiem atopowego zapalenia skóry (AZS)

Insel RA i wsp. badali potencjalną strategię profilaktyki dla dzieci predysponowanych do choroby Alzheimera. W tym przypadku badacze zalecili stosowanie dwa razy dziennie emolientu zawierającego owies i glicerynę dzieciom od urodzenia do ósmego tygodnia życia. W porównaniu z grupą kontrolną, sekwencjonowanie DNA próbek mikrobiomu skóry pobranych z policzków i łokci wykazało, że u dzieci leczonych emolientem od urodzenia do dwóch miesięcy zaobserwowano trwałe efekty i większą obfitość mikroflory odpowiedzialnej za zdrowie skóry. Według doniesień ryzyko wystąpienia egzemy u dzieci w wieku 6 i 12 miesięcy było mniejsze.

 • Dwutygodniowe miejscowe stosowanie koloidalnego kremu w żelu owsianym wspomaga działanie komensalne Staphylococcus epidermidis w łagodnej i umiarkowanej AD

Prace Comito, N. i wsp. wykazały, że 2% koloidalny krem ​​w postaci żelu z płatków owsianych łagodzi egzemę. Aby potwierdzić, w jaki sposób odwraca tę przewlekłą suchość, przeprowadzili badanie z udziałem dorosłych z łagodnym do umiarkowanego wypryskiem, którzy stosowali krem ​​na suchą skórę dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Badania mikrobiomu wykazały wzrost obecności Staphylococcus epidermidisorganizm kojarzony ze zdrową skórą.

 • Koloidalne płatki owsiane + lipidy biomimetyczne + aktywny beta-glukan powiązane z poprawą w leczeniu AZS u brazylijskich pacjentów wieloetnicznych

Renno. I. i wsp. wykazali, że „krem regenerujący” na bazie owsa był konsekwentnie uznawany za skuteczny i dobrze tolerowany w zróżnicowanej populacji pacjentów z egzemą, zgodnie z szeroką gamą instrumentów badawczych. Ulepszenia związane ze stosowaniem kremu obejmowały: dokładniejsze nawilżenie skóry, zmniejszone występowanie Staphylococcus aureus, mniejszy dyskomfort i lepsza jakość życia (QoL). Wyniki potwierdzono za pomocą punktacji atopowego zapalenia skóry (SCORAD), pomiaru wyprysku zorientowanego na pacjenta (POEM), pomiarów instrumentalnych, obrazów, analizy mikrobiomu skóry i samooceny pacjenta.

 • Podstawowe informacje na temat mikrobiomu skóry i metabolomiki starzenia się u chińskich kobiet

Badania przeprowadzone przez Ma, Y. i in.; dodatkowe szczegóły nie zostały podane

Dodatkowe badania

Dobre samopoczucie

 • Dalsze stosowanie środków nawilżających zawierających owies poprawia samopoczucie pacjentów z łuszczycą poddawanych terapii immunobiologicznej
  Jak wyjaśniają Renno, I. i wsp., łuszczyca może wpływać na jakość życia pacjentów ze względu na swędzące zmiany skórne i nieświadomość wyglądu. W badaniu tym uczestniczyli pacjenci poddani leczeniu immunobiologicznemu z powodu choroby przewlekłej, którzy jednocześnie stosowali środki nawilżające zawierające owies. Wyniki wykazały, że zabieg przyczynił się do poprawy ich samopoczucia i cery. Według doniesień wyniki te spełniły prośby przedstawicieli personelu medycznego o przedstawienie dowodów potwierdzających skuteczność takiego środka nawilżającego w tej populacji pacjentów.
 • Chłodzący krem-żel z owsem poprawia częstotliwość swędzenia i jakość życia u pacjentów z chorobą Alzheimera
  Poprzednia praca Draelosa, ZD i wsp. ujawniła korzyści kliniczne stosowania 2% chłodzącego kremu-żelu zawierającego owies dla osób cierpiących na egzemę. Dlatego badacze chcieli dowiedzieć się więcej na temat wpływu tej formuły na jakość życia. Po dwóch tygodniach stosowania kremu więcej pacjentów niż na początku badania określiło swędzenie jako rzadkie i minimalnie uciążliwe. Uczestnicy zgłaszali również, że czują się lepiej przygotowani do radzenia sobie z egzemą i docenili ulgę chłodzącą zapewnianą przez żel.

Wzmocnienie Bariery

 • Krem zawierający owies wzmacniający Loricrin, Claudin 1 i poprawiający barierę ochronną skóry: obserwacje in vitro i kliniczne
  Aby potwierdzić przedkliniczne ustalenia, że ​​krem ​​zawierający owies poprawia funkcję bariery skórnej, Wang, Q. i wsp. przetestowali tę formułę u kobiet o suchej skórze. Cztery tygodnie po rozpoczęciu badania uczestnicy mieli znacznie wyższy poziom białek regulujących ogólny stan skóry, nawilżenie skóry i przezskórną utratę wody. Co więcej, po zaprzestaniu leczenia badanego poprawa stanu skóry utrzymywała się przez trzy lub więcej dni.
 • Naturalny czynnik nawilżający (NMF) + krem ​​do twarzy zawierający lipidy indukuje ekspresję akwaporyny-3 i filagryny, co wiąże się z poprawą bariery ochronnej i długotrwałym nawilżeniem w wyjątkowo suchej skórze
  Według Bernhardta, KT i wsp. pięknie nawilżona skóra to wspólny cel, ale trudno jest ustalić, czy klienci stosują się do lekkich kremów, które nie są trwałe lub pozostawiają ciężkie pozostałości. W tym przypadku seria badań przedklinicznych i klinicznych dotyczyła leczenia wyjątkowo suchej skóry za pomocą precyzyjnie opracowanego kremu. Wyniki wykazały, że krem ​​zawierający NMF i lipidy naskórka nie tylko sprzyjał przestrzeganiu zaleceń, ale także działał terapeutycznie, utrzymując barierę wilgoci oraz poprawiając jej zdrowie i funkcjonowanie.

Skuteczność ochrony przeciwsłonecznej i przeciwdziałania fotostarzeniu

 • Skuteczność kliniczna mineralnych (ZnO) filtrów przeciwsłonecznych w ochronie przed pigmentacją wywołaną promieniowaniem ultrafioletowym A (UVA)
  Jak wyjaśniają Shyr, TC i wsp., wiadomo, że filtry przeciwsłoneczne zawierające minerały, zwłaszcza ZnO, zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA, ale ich znaczenie kliniczne w przypadku pigmentacji wywołanej promieniowaniem UVA nie zostało w pełni wyjaśnione. Tutaj naukowcy porównali skuteczność ośmiu mineralnych filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum działania, zawierających ZnO lub bez niego. Po nałożeniu na skórę uczestników filtrów przeciwsłonecznych naukowcy uchwycili obrazy pigmentacji występującej po ekspozycji na światło UVA. Filtry przeciwsłoneczne z ZnO zapewniały lepszą ochronę przed promieniowaniem UVA niż te bez niego.
 • Test in vivo zabarwionego mineralnego filtra przeciwsłonecznego na pigmentację wywołaną promieniowaniem UVA i stres oksydacyjny skóry wywołany światłem widzialnym
  Badania przeprowadzone przez Edisona, B. i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Jednoośrodkowe, randomizowane badanie kliniczne oceniające skuteczność nawilżania mineralnych filtrów przeciwsłonecznych stosowanych miejscowo przez 24 godziny po pojedynczej aplikacji u dorosłych z suchą skórą
  Badania przeprowadzone przez Benna, M. i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Fotoochrona osobistych parasoli podręcznych
  Badania przeprowadzone przez Schmalwiesera, AW i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Skuteczność rozjaśniania i przeciwdziałania przebarwieniom formuły fenyloetylorezorcyny przy użyciu wielu metod: model skóry 3D in vitro i badanie kliniczne
  Badania przeprowadzone przez Ying, L. i in.; szczegóły nie zostały podane

Pielęgnacja trądziku

 • Tolerancja i skuteczność plastrów hydrokoloidowych jako szybko działającego leku na trądzik
  Jak wyjaśniają Kosmoski, G. i wsp., wiele osób cierpiących na trądzik szuka odpowiedzi z dnia na dzień i skłania się ku dostępnym bez recepty plastrom hydrokoloidowym, ale istnieją ograniczone dane potwierdzające skuteczność tej postaci produktu. W opisanej pracy badacze przeprowadzili randomizowane badanie produktu Neutrogena Stubborn Acne Hydrocolloid Patch u uczestników z łagodnym do umiarkowanego trądzikiem. Użytkownicy plastrów zauważyli zauważalną redukcję rozmiaru, tekstury i zaczerwienienia zarówno wyprysków, jak i wyprysków w ciągu jednego dnia w porównaniu z osobami, które nie stosowały plastrów.
 • Wykazano, że kwas traneksamowy, niacynamid i acetyloglukozamina w surowicy klinicznie poprawiają PIH i ślady po trądziku
  Badania przeprowadzone przez Draelosa ZD i in.; szczegóły nie zostały podane

Przeciwstarzeniowy/rozjaśniający skórę

 • Serum do twarzy zawierające zawiesinę rozpuszczalnych mikroigieł kwasu hialuronowego i retinolu poprawia penetrację i skuteczność przeciwstarzeniową w starzejącej się skórze
  Badania Ando, ​​M. i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Ocena kliniczna synergii retinolu i heksylorezorcyny po 6 miesiącach stosowania w miejscowym schemacie przeciwstarzeniowym
  Badania przeprowadzone przez Tan, HY i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Skuteczność dwufazowego serum zawierającego pochodne witaminy C i retinol w skórze dojrzałej
  Badania przeprowadzone przez Nishizawę, T. i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Retinol + przeciwutleniacz zapewnia korzyści dla skóry przed starzeniem się
 • Badania przeprowadzone przez Chiy, W. i in.; szczegóły nie zostały podane

Wrażliwa skóra

 • Tolerancja i skuteczność preparatu zawierającego acetylohydroksyprolinę na skórze wrażliwej
  Badania przeprowadzone przez Huanga, Y. i in.; szczegóły nie zostały podane

Pielęgnacja ciała

 • Codzienna pielęgnacja miejscowa na trądzik na tułowiu, obejmująca złuszczający środek oczyszczający + łagodzący krem ​​nawilżający do ciała
  Badania przeprowadzone przez Hussaina, RF i in.; szczegóły nie zostały podane
 • Najlepsze składniki suplementów do pielęgnacji skóry jamy ustnej – podejście oparte na dowodach naukowych
  Badania przeprowadzone przez Hoevenaars, F. i in.; szczegóły nie zostały podane

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *